„Žvaigždžių karų“ baldai tolimos galaktikos aistruoliams

2019 m. liepos 8 d.

Pastaraisiais metais nebuvo interjero dizaino, sukurto pagal kultinį filmą „Žvaigždžių karai” (angl. „Star Wars“), elementų deficito, įskaitant „Wookie Crocs“ ir „R2-D2“ akvariumus. Tačiau nauja pramonės dizainerio Kenneth Cobonpue baldų kolekcija užpildo labai specifinį rinkos trūkumą – tai stilingi „Star Wars“ teminiai baldai ir namų aksesuarai, ieškantiems ypač kokybiškos produkcijos ir už tai nebijantiems patuštinti kišenes keliolika tūkstančių eurų.

Kolekcija sukurta iš šešių elementų, kiekvienas jų įkvėptas specifinių filmo „Žvaigždžių karai” personažo.

„Mes norėjome į dizainą įtraukti kiekvieno filmo „Žvaigždžių karai“ personažo charakterio esmę, išlaikydami ištikimybę filmo kūrėjų sukurtai estetikai. Mes vėl perorganizavome filmo siužeto visatą per dizaino objektyvą ir kūrybiškumą. Tai buvo iššūkis, tačiau tai taip pat buvo nuotykis“, – sakė K. Cobonpue.

Yra trys foteliai, atspindintys kai kurių ankstesnių K. Cobonpue kūrinių stilių. Jie taip pat dažnai siejami su simboliais iš 1.2 mln žmonių kasdien tiesiog desperatiškai sekamo serialo „Sostų karai“.

Vieta fantastikai

„Darto Veiderio“ krėslas yra sumaniai suformuotas kaip „Sith Lord“ kaukė. Į fotelį integruotas stalas, stogelis. Juodos spalvos ir lyg iš siūlų supintas baldas sukuria eklektiškos estetikos įspūdį. Suprojektuotas su padidinta nugaros atrama. Išlenktas kėdės atlošas remiasi ikoniniu metaliniu šalmu, kurį dėvėjo tamsus, nesąžiningas visatos valdovas.

„Sidious“ kėdė, įkvėpta Darth Sidious, taip pat žinomo kaip imperatoriaus. Dizainerių labiausiai neįvertinto baldo atlošas panašus į personažo galvos gaubtą, o kojos šiek tiek linksta į priekį. Kėdė lyg užfiksuoja silpnumą ir bauginančią egzistenciją arba egzistencijos baimę.

Įkvėptas ištikimojo ir geros širdies kario Čiubakos (angl. Chewbacca) dizaineris K. Cobonpue sukūrė „Chewie Rocking“ kėdę. Tai yra vienas žaismingiausių šio kūrybinio rinkinio objektų. Pagalvėlė pagaminta iš tamsios odos mikropluošto juostelių, panašių į išmintingojo Čiubakos kailį. Oda perjuosta audinio juosta.

Dar viena „Imperial Wings“ kėdė be abejo, yra paprasčiausias, bet taip pat ir sunkiausias baldas funkcinėje gyvenamojoje patalpoje. Ji atrodo kaip TIE kovotojas – greitas ir mirtinas vienvietis kosminis laivas Imperijos laivyne. Būtent šie priedai užbaigia seriją. Baldai yra baltos ir juodos spalvos, kaip ir kovotojai.

„Mažojo Džedajaus“ šviestuvas – tai skulptūrinė kompozicija su miniatiūrinėmis Džedajaus riterio figūromis, kovojančiomis su šviesos šaltiniais. Figūros žymi vienybės ir brolybės temas, atspindinčias šiuolaikinio dizaino estetiką, įkvėptą „Žvaigždžių karų“ visatos. Šviesos lemputės tarnauja kaip šviesos šaltinis. Šviestuvai parduodami baltos, pilkos ir juodos spalvos. Visuose šviestuvuose yra vienas raudonos spalvos karys. Kartu su vilties simboliu, kurį Džedajus atstovauja filme, šis šviestuvas demonstruoja amžiną gėrio mūšį prieš tamsiąją pusę.

Kolekcija buvo sukurta bendradarbiaujant su „Disney“. Įvairius emocinius pareiškimus siunčia rankų darbo gaminiai, kurie buvo pagaminti iš šiuolaikinių medžiagų ir su šiuolaikinėmis technologijomis. Šios kolekcijos stalą galima įsigyti už 655 dolerius, t.y. 581,71 eurų o už kėdę teks pakloti 350 JAV dolerių arba 310,83 eurų.

Lietuvių interjeruose – tabu

Lietuvoje didelio populiarumo sulaukęs filmas „Žvaigždžių karai” dažnai tampa pagrindiniu vaikų kambario dizaino motyvu, tačiau suaugusieji į savo gyvenamąsias erdves žiūri kiek nuosaikiau. Tiesa, šių metų vasarį, nenaudojamame gamybinių patalpų plote buvo įrengta interaktyvi komandinių žaidimų erdvė. Visą interjero koncepciją inspiravo „Žvaigždžių karai“, perpinti su kiek primiršta juosta „Laivų mūšis“. Tokia nestandartinė idėja privertė gerokai paplušėti interjero dizainerius iš studijos „Rimartus“.

„Žvaigždžių karai” – fantastinių filmų serija, sukurta scenaristo, prodiuserio ir režisieriaus Džordžo Lukaso. Pirmasis iš šešių filmų pasirodė 1977 metais ir iki pat devintojo dešimtmečio pabaigos buvo populiariausia juosta ne tik Amerikoje, Europoje, tačiau ir Kinijoje. Filmas buvo nominuotas kaip geriausia visų laikų kino juosta.

Paruošta pagal CNN, syfy.com, architecturaldigest.in, interjeras.lt informaciją. Dizainerio K. Cobonpue nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!