Namai: 3 ekologiško gyvenimo būdo principai


Ekologiškas gyvenimo būdas kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio. Aplinkai „draugiškesnius“ pasirinkimus gali taikyti tiek verslo įmonės, tiek kiekvienas individualiai. Tad šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime 3 ekologiško gyvenimo būdo principus. Ką galime padaryti kiekvienas, kad gyventume tvariau?

 

1. Atsakingai užaugintas ir apdorojamas maistas

Pirmasis žingsnis – pokyčiai mityboje. Derėtų atkreipti dėmesį į ekologiškus, natūralius maisto produktus, kurie yra atsakingai užauginti. Idealu, jei galite palaikyti ir vietos verslus, kurių produktų transportavimas yra kur kas paprastesnis. Patariama išanalizuoti produkto etiketę ir rinktis ekologišką produkciją, kuri griežtai reglamentuojama ir kontroliuojama.

 

2. Gamtai „draugiški“ namai

Sekantis žingsnis aplinkai „draugiškesnio“ gyvenimo būdo link – tai pokyčiai aplinkoje, kurioje gyvename ir dirbame patys. Tokio tipo namuose dažniausiai vyrauja minimalizmas – čia yra tik būtiniausi, funkcionalūs daiktai. Daiktai taip pat pasirenkami neatsitiktinai, visi jie pagaminti iš tvarių medžiagų.

 

Pavyzdžiui, kone kiekvienas gaminame, todėl virtuvėje gausu įvairiausių virtuvės reikmenų. Kai kurie jų gali atlikti kelias funkcijas. Įvairiais būdais paruošiamiems patiekalams gali būti naudojamos tos pačios ketaus keptuvės. Ketaus keptuvė indukcinei kaitlentei – ne tik naudingas, bet ir madingas gaminimo reikmuo. Ketus medžiaga yra kur kas storesnė už kitas, todėl „nebijo“ įbrėžimų, aukštos temperatūros ir, žinoma, ilgai išlaiko šilumą. Ketus sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų, todėl gaminamas maistas nepraranda tiek maistingų savybių.

 

3. „Protingi“ vartojimo įpročiai

Norint praktikuoti tvaresnį gyvenimą, svarbu racionaliai ir protingai rinktis ne tik maistą ir virtuvės reikmenis, bet ir drabužius, kosmetikos priemones, net laisvalaikio pramogas. Prieš įsigydami bet kokį daiktą, pasidomėkite šio gamintoju: istorija, gamybai naudojamomis medžiagomis, požiūriu į aplinką. Gamintojai dažniausiai šia informacija dalinasi, todėl nesunku sužinoti, kokius aplinkai „draugiškus“ sprendimus priima ir taiko praktiškai.

 

Taigi, ekologiški pasirinkimai skatina sąmoningą vartojimą, tuo pačiu – kūrybiškumą. Rinkitės kuo natūralesnius maisto produktus ir iš tvarių medžiagų pagamintus daiktus, drabužius. Čia svarbiausia – pradėti ir prisiminti, kad kiekvienas mažas žingsnis veda prie didelių pokyčių.

 

Partnerio turinys

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų