Sunkiai įvaizduotume pasaulį, kuriame nebūtų ligoninių, sanatorijų, SPA centrų, odontologijos kabinetų ar grožio klinikų. Tai neatsiejama visuomenės dalis. Sveikatos priežiūros įstaigų suvokimas ir vertinimas dėl sparčiai besivystančių technologijų, kintančio žmonių gyvenimo būdo su laiku taip pat keičiasi.
Jau šiandien klinikos nebėra tik įstaigos, kur prioritetas teikimas tik pažangiausioms technologijoms, kurios užtikrina jų funkcionalumą. Vis svarbesnę vietą užima ir komfortabilumą, suteikiantys dizaino sprendimai. Galbūt ateityje gydymo įstaigų interjerai vis labiau supanašės su namų erdvėmis? Tad kviečiame prisidėti ir kurti novatoriškiausias idėjas bei išskirtinį klinikos projektą.
Dizaino projektai turės demonstruoti aukštą raiškos ir kūrybiškumo lygį, įgyvendinti naujas klinikos idėjas, integruoti inovacijas ir pažangiausias technologijas, kurti tvarumą, efektyvumą ir estetiką. Visa koncepcija siejama su naujausiais futuristiniais ligoninių, sanatorijų, SPA centrų, odontologijos kabinetų ar grožio klinikų projektais, kurie atspindi ir yra pritaikyti šiuolaikiniam pasirinkimui, įskaitant komforto, energijos pusiausvyros, estetikos, praktiškumo ir efektyvumo elementus, orientuotus į ateities klinikos koncepciją.
Tikslas: sukurti unikalią ateities klinikos koncepciją, kuri atspindėtų ne tik technologines inovacijas, bet kartu ir šiuolaikišką bei modernų dizainą.
Užduotis: parengti planą (2D išplanavimas) ir vizualizacijas (eksterjero ir interjero) demo klinikos įrengimui ir koncepcijos aprašymą. Projekte sukurti novatoriškus, ergonomiškus sprendimus, naudojant visų projekto partnerių produktus.
KONKURSO TERMINAI
I – nuo vasario 1 dienos iki kovo 15 dienos (pasibaigęs);
II – nuo kovo 4 dienos iki balandžio 15 dienos;
III – nuo balandžio 1 dienos iki gegužės 13 dienos.
KLINIKOS INSTRUKCIJOS
Visos klinikos plotas: iki 400 m².
Šiame plote turi tilpti: registratūra (pacientų laukiamasis), specialisto darbo kabinetas, vonios kambarys, kitos erdvės – pasirinkimo laisvė.
Konkurso dalyviai gali savo nuožiūra pasirinkti patalpų išdėstymą ir proporcijas (vienintelis apribojimas – patalpoms skirtas plotas).
KONKURSO TAISYKLĖS
Konkurso dalyviai turi sukurti futuristinius klinikų projektus, kurie atspindėtų išmanumą, estetiką, ergonomiškumą.
Privaloma vizualizacijose ir aprašymuose panaudoti visų partnerių (žr. produktų lentelė žemiau) produktus, jeigu reikiamų baldų/sistemų negamina (neturi) lentelėje pateikti partneriai, siūlome savo nuožiūra rinktis norimus gamintojus.
Vizualizacijos: 5 – 6 , iš jų 1 – 2 išorės, 3 – 4 interjero. Vizualizacijoje turi matytis visi integruoti produktai.
Aprašymas turi susidėti iš dviejų dalių: koncepcijos aprašymo ir motyvuoto visų pasirinktų produktų pagrindimo.
Koncepcijos aprašyme turi atsispindėti, kaip konkurso dalyviai įsivaizduoja ateities kliniką, ko autoriai ir jų klientai tikisi iš išmaniųjų klinikų, kuo pasirinkta interjero koncepcija išsiskiria iš rinkoje vyraujančių tendencijų, kodėl pasirinktas interjeras turėtų būti ateitis bei kaip partnerių produktai prie to prisideda.
KONKURSO SĄLYGOS
KONKURSO DARBŲ PATEIKIMAS
Dalyviai: architektai, dizaineriai, kt. profesionalai, dirbantys panašaus pobūdžio darbą, studentai, kurių studijų kryptis – interjero dizainas, architektūra ar pan. Dalyviai registruojasi elektroniniu paštu projektai@structum.lt ir gauna medžiagą, kurią reikės panaudoti projekte. Po registracijos dalyvis turi atsiųsti vizualizacijas, pateikti projekto ir siūlomų sprendimų aprašymą. Kurdami vizualizacijas dalyviai turi remtis rėmėjų produktų asortimentu ir sprendimais – tai turi atsispindėti vizualizacijose ir jų aprašyme (pristatomi naudojami rėmėjų produktai ir sprendimai). Konkurso dalyviai vizualizacijose turi aiškiai parodyti integruotus visų partnerių produktus, darbų aprašyme turi būti pagrįstas produktų pasirinkimas.
Nuotraukų ar vizualizacijų aprašymas turi būti aiškus, trumpas (iki 500 žodžių), pagrįstas, kodėl pasirinkta tokia idėja, produktai, technologijos, pristatyti pagrindiniai sprendimai.
Vizualizacijos ir nuotraukos turi būti pateikiamos kokybiškos. Formatai: TIFF, JPG (aukštos kokybės, suspaudimo laipsnis min. 10), EPS, CDR (būtina sąlyga – sukreivintas tekstas). Rezoliucija 300 dpi. CMYK spalvų gama. Mažoji nuotraukų kraštinė turi būti ne mažesnė nei 2 000 px.
Pateikdami vizualizacijas, jas pateiktie dviem spalvų profilių formatais: RGB (portalui) ir CMYK (žurnalui, spaudai).
Konkurso dalyviai turi atsiųsti 5-6 vieno projekto vizualizacijas ir vieną brėžinį/grafiškai pavaizduotą projektuojamos klinikos patalpų išplanavimą. Vizualizacijose turi atsispindėti funkciniai patalpos vienetai. Konkurso organizatorius turi teisę išsirinkti nuotraukas, kurias publikuos žurnale bei jas kadruoti, interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“ ar kituose kanaluose.
Medžiaga konkursui turi būti pateikiama el. paštu projektai@structum.lt. Visa pristatoma medžiaga turi atitikti nurodytus reikalavimus. Konkurso organizatorius turi teisę nepublikuoti medžiagos, kuri neatitinka reikalavimų.
Konkurso dalyviai kartu su medžiaga turi atsiųsti savo vardą, pavardę, kontaktus, savo nuotrauką ir studijos logotipą (jeigu toks yra).
Pateikdami konkursinius pasiūlymus dalyviai išreiškia sutikimą su visais Konkurso sąlygose nustatytais reikalavimais ir sąlygomis, su kuriais privalo susipažinti visi Konkurso dalyviai.
KONKURSO PROJEKTŲ VERTINIMAS
Konkurso darbai bus vertinami pagal šiuos vertinimo kriterijus: Universalus dizainas, inovatyvumas, energijos pusiausvyra, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, valdymo patogumas, pažangių technologijų panaudojimas.
Vertinimo komisija išrinks pirmas tris prizines vietas užėmusius dalyvius.
Komandų darbus vertins autoritetinga architektų bei įvairių sričių vadovų komisija.
Organizatorius turi teisę iš anksto neskelbti Konkurso komisijos sudėties, o ją atskleisti tik po Konkurso.
Konkursiniai pasiūlymai vertinami anonimiškai, nedalyvaujant juos pateikusiems dalyviams.
Nei Konkurso organizatorius, nei Konkurso dalyviai neturi teisės daryti jokios tiesioginės ar netiesioginės įtakos, spaudimo komisijai ar atskiriems jos nariams, siekdami paveikti Konkurso rezultatus.
Konkurso komisijos nariai, vertindami Konkursui pateiktus darbus, vadovaujasi nepriklausomumo ir nešališkumo kriterijais. Kiekvienas komisijos narys pateiktus pasiūlymus privalo vertinti objektyviai, vadovaudamasis tik Konkurso sąlygomis ir vertinimo kriterijais.
Konkurso komisijos sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.
Neįvykdžius šių sąlygų ir (arba) kitų nustatytų reikalavimų, konkursiniai pasiūlymai nevertinami.
KONKURSO EIGA
Geriausi darbai, atitikę visas konkurso sąlygas, bus publikuojami žurnale „STRUCTUM“ (iki penkių darbų viename numeryje, atrenkami redakcijos), interneto svetainėje www.structum.lt, „STRUCTUM“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose ir kituose kanaluose.
Pagrindinius nugalėtojus išrinks komisija.
Pirmos vietos prizas – pagrindinis „STRUCTUM“ ir kitų parnerių įsteigti prizai.
Nugalėtojai skelbiami žurnale „STRUCTUM“, portale www.structum.lt, „Facebook“ paskyroje ir kt.
KONKURSO LAIMĖTOJAI IR PRIZAI
Dalyviams, kurie bus paskelbti Konkurso laimėtojais, įteikiami pagrindiniai rėmėjų įsteigti prizai.
Dalyviams prizus gali įsteigti organizatorius, Konkurso rėmėjai, informaciniai ar kiti partneriai.
Konkurso rėmėjai gali įsteigti asmeninį prizą dalyviui, geriausiai pritaikiusiam jų produktus.
KITOS NUOSTATOS
Konkurso dalyviai prisiima visas išlaidas, susijusias su konkursinių pasiūlymų/projektų rengimu ir pateikimu.
Organizatorius nėra atsakingas ar įpareigotas atlyginti šių išlaidų, kad ir kaip vyktų ir baigtųsi konkursas. Nutraukus konkursą, dalyviams kompensacija nemokama.
Konkurso organizatorius gauna teises disponuoti konkursui pateikta medžiaga ir galės savo nuožiūra laisvai skelbti, išleisti, publikuoti visus Konkursui pateiktus darbus ar jų dalis.
Architektai, dizaineriai ar kitų sričių profesionalai gali atstovauti savo įmonės prekių ženklui.
Visus santykius, atsirandančius tarp Konkurso organizatoriaus ir Konkurso dalyvių, reguliuoja šios sąlygos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įstatymai ir kiti teisės aktai.
Konkurso organizatorius ir Konkurso dalyviai privalo laikytis šiose sąlygose nustatytų reikalavimų. Pakeitus konkurso sąlygas, apie tai turi būti el. paštu pranešama visiems Konkurso dalyviams arba viešai skelbiama interneto svetainėje www.structum.lt. Pakeitus sąlygas ar jų priedus ir informavus dalyvius, Konkurso dalyviai privalo atsižvelgti į pakeitimus.
PRODUKTŲ LENTELĖ:
Partneris | Produktas |
JUNG | Jungikliai, išmanaus pastato valdymo sistemos |
Narbutas | Baldai ir akustika |
ALUCOBOND | Fasadai |
Laufen | Vonios keramika, vonios baldai, potinkinės sistemos |
Gaja décor | Stabilizuoti augalai interjere |
ArtFiksa | Plytelės |
Vilniaus Ejotra | Dienos apšvietimas |
Domus lumina | Žaliuzės, romanetės |
Interjero linija | Sienų ir grindų dangos |
E-durys | Durys |
Corian | Stalviršiai ir paviršių dangos |
Salda | Vėdinimas |
VIDMANTAS KANČIAUSKAS
Architektas, įmonės „Ponama“ vadovas, „Vilnius Grand Resort“ centro „The V SPA & Wellness“ pastato ir interjero bendraautoris, „Flores“ SPA centro Druskininkuose interjero bendraautoris, atnaujintų Druskininkų gydyklų „Sveikatos ratas“ interjero bendraautoris.
„Gera klinika, nesvarbu, kokiu laikotarpiu ji buvo sukurta, pirmiausia turi išsiskirti harmonija – vidaus erdvės, panaudotos medžiagos, įvaldyta natūrali bei dirbtinė šviesa turi veikti gydomai. Technologijos tik viso to pagalbininkės. Jos nuolat tobulėja, keičia viena kitą, o esminiai dalykai išlieka nepavaldūs laikui.“
Projekto dalyviams: „Šiuolaikinė klinika turi išsiskirti išmanumu ir inovatyvumu, tačiau jos autorius turėtų nenusigręžti nuo esminių interjero kūrimo principų. Futuristinis interjeras pats nėra vertybė ir dažnu atveju greitai pabosta, todėl kuriant svarbu neužmiršti visumos dermės ir harmonijos. Rezultatas turi išsiskirti ne tik panaudotų technologijų gausa, bet ir kūrybiškumu.“
HILDA IVANAUSKIENĖ
Neurologė, estetinės medicinos gydytoja ir tarptautinė trenerė Baltijos šalyse, įkūrusi keturias klinikas „Grožio akademija“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Formuoja inovatyvius ir pažangiausius sprendimus, laisvalaikiu įkvėpimo semiasi iš architektūros ir fotografijos ekspertų.
„Aplinka – tai neatsiejama mūsų kūno dalis, todėl svarbu, kad klinika ir visos detalės joje būtų pritaikytos žmogui, judėjimui, patogumui. Šiuolaikinės technologijos leidžia parinkti medicininės paskirties patalpoms tinkamas medžiagas, išsaugant jų tvarumą, estetiką ir grožį.“
Projekto dalyviams: „Kurkite jausmą, o ne tobulus skaičius, nes vien tobulai proporcingais skaičiais išreikšti kūriniai sunkiai dera su tobulai netobula žmogaus esybe ir iš to kylančiais poreikiais. Atsigręžkite ne tik į pirminį įstabumo efektą, bet ir į pirminių žmogaus, kuris lankysis toje klinikoje, poreikių atliepimą: saugumas, šiluma, tikrumas, tvarumas.“
SKIRMANTĖ KUBILIŪTĖ-DENIUŠIENĖ
Architektė, studijavo statybos inžineriją VGTU ir architektūrą Vilniaus dailės akademijoje, 10 metų dirba architekte, didžiąją jų dalį – architektūros studijoje „Plazma“. Projektai, su kuriais dirbo: odontologijos klinika „Šypsenos namai – L’identité“ Vilniaus senamiestyje, Vilniaus g. 35 / Palangos g. 5; Sapiegos klinika Paupio rajone, Aukštaičių g. 4C.
„Šiuolaikinėje klinikoje turėtų derėti reprezentatyvumas, funkcionalumas, medicininis sterilumas ir streso nekelianti atmosfera, jaukumas.“
Projekto dalyviams: „Linkiu, kuriant interjero estetiką, prisiminti, kad klinika yra sudėtingas organizmas, kuris turi veikti nepriekaištingai tiksliai, atkreipti dėmesį į tinkamo apšvietimo, akustikos, higienos normas.“
VILIUS ADOMAVIČIUS
Architektų biuro „Vilius ir partneriai“ vadovas, „Fi Clinica“, Ąžuolyno sporto centro, P. Mažylio gimdymo namų korpuso, LSMU sveikatingumo komplekso Kaune autorius.
„Esu architektas, šioje srityje dirbu daugiau nei 30 metų. Dalį savo kūrybinės veiklos esu paskyręs sveikatos objektų projektavimui. Apie tai galvoju taip: žodis gydo, įranga gydo, bet ir aplinka gydo.“
Projekto dalyviams: „Pastarojo laikotarpio įvykiai pasaulyje gali vienaip ar kitaip atsiliepti gydymo (ir ne tik) įstaigų veiklai. Dirbant su projektais, reikėtų to nepamiršti.“
IGNAS KALINAUSKAS
Architektas, studijos „Archispektras“ kūrybos vadovas, Estetinės medicinos klinikos autorius.
„Man inovatyvi klinika yra neribota fantazija apie ateitį, nes juk medicinos ir grožio procedūros yra vienos iš labiausiai inovacijas ir aukštąsias technologijas taikančių sričių.“
Projekto dalyviams: „Linkiu sukurti ateities kliniką su aiškiai išgryninta žinute ir nuoseklia idėja visuose projekto masteliuose.“
AUDRONĖ PAULAUSKIENĖ
Architektė, urbanistė, architektūros laboratorijos „A•V archilab“ bendraįkūrėja, sveikatingumo kompleksų „Vytautas Mineral SPA“, „Vytautas Active“ projektų bendraautorė.
„Išmaniai, inovatyviai klinikai visų pirma svarbi filosofinė mintis: svarbu suvokti, su kokiais iššūkiais dabar susiduria jau kitoks klinikos pacientas, svarbu įsivaizduoti, kokius uždavinius fizinės aplinkos kūrėjas turėtų išspręsti. Labai svarbu projekte rasti tinkamą kiekvieno paciento privatumo ir socialumo, psichologinio ir fizinio komforto, higienos ir sterilumo santykio, lūkesčio pateisinimą. Kitaip tariant, atsižvelgiant į visus šiuos aspektus, klientas, dalyvaudamas sveikatinimo, gydymo procese, turėtų jaustis gerai, o personalas – patogiai.“
Projekto dalyviams: „Linkiu nepamiršti, kad žodžio „išmonė“ reikšmės yra ir „pokštas, juokavimas“.“
- SĄLYGOS
-
Sunkiai įvaizduotume pasaulį, kuriame nebūtų ligoninių, sanatorijų, SPA centrų, odontologijos kabinetų ar grožio klinikų. Tai neatsiejama visuomenės dalis. Sveikatos priežiūros įstaigų suvokimas ir vertinimas dėl sparčiai besivystančių technologijų, kintančio žmonių gyvenimo būdo su laiku taip pat keičiasi.
Jau šiandien klinikos nebėra tik įstaigos, kur prioritetas teikimas tik pažangiausioms technologijoms, kurios užtikrina jų funkcionalumą. Vis svarbesnę vietą užima ir komfortabilumą, suteikiantys dizaino sprendimai. Galbūt ateityje gydymo įstaigų interjerai vis labiau supanašės su namų erdvėmis? Tad kviečiame prisidėti ir kurti novatoriškiausias idėjas bei išskirtinį klinikos projektą.
Dizaino projektai turės demonstruoti aukštą raiškos ir kūrybiškumo lygį, įgyvendinti naujas klinikos idėjas, integruoti inovacijas ir pažangiausias technologijas, kurti tvarumą, efektyvumą ir estetiką. Visa koncepcija siejama su naujausiais futuristiniais ligoninių, sanatorijų, SPA centrų, odontologijos kabinetų ar grožio klinikų projektais, kurie atspindi ir yra pritaikyti šiuolaikiniam pasirinkimui, įskaitant komforto, energijos pusiausvyros, estetikos, praktiškumo ir efektyvumo elementus, orientuotus į ateities klinikos koncepciją.
Tikslas: sukurti unikalią ateities klinikos koncepciją, kuri atspindėtų ne tik technologines inovacijas, bet kartu ir šiuolaikišką bei modernų dizainą.
Užduotis: parengti planą (2D išplanavimas) ir vizualizacijas (eksterjero ir interjero) demo klinikos įrengimui ir koncepcijos aprašymą. Projekte sukurti novatoriškus, ergonomiškus sprendimus, naudojant visų projekto partnerių produktus.
KONKURSO TERMINAI
I – nuo vasario 1 dienos iki kovo 15 dienos (pasibaigęs);
II – nuo kovo 4 dienos iki balandžio 15 dienos;
III – nuo balandžio 1 dienos iki gegužės 13 dienos.
KLINIKOS INSTRUKCIJOS
Visos klinikos plotas: iki 400 m².
Šiame plote turi tilpti: registratūra (pacientų laukiamasis), specialisto darbo kabinetas, vonios kambarys, kitos erdvės – pasirinkimo laisvė.
Konkurso dalyviai gali savo nuožiūra pasirinkti patalpų išdėstymą ir proporcijas (vienintelis apribojimas – patalpoms skirtas plotas).
KONKURSO TAISYKLĖS
Konkurso dalyviai turi sukurti futuristinius klinikų projektus, kurie atspindėtų išmanumą, estetiką, ergonomiškumą.
Privaloma vizualizacijose ir aprašymuose panaudoti visų partnerių (žr. produktų lentelė žemiau) produktus, jeigu reikiamų baldų/sistemų negamina (neturi) lentelėje pateikti partneriai, siūlome savo nuožiūra rinktis norimus gamintojus.
Vizualizacijos: 5 – 6 , iš jų 1 – 2 išorės, 3 – 4 interjero. Vizualizacijoje turi matytis visi integruoti produktai.
Aprašymas turi susidėti iš dviejų dalių: koncepcijos aprašymo ir motyvuoto visų pasirinktų produktų pagrindimo.
Koncepcijos aprašyme turi atsispindėti, kaip konkurso dalyviai įsivaizduoja ateities kliniką, ko autoriai ir jų klientai tikisi iš išmaniųjų klinikų, kuo pasirinkta interjero koncepcija išsiskiria iš rinkoje vyraujančių tendencijų, kodėl pasirinktas interjeras turėtų būti ateitis bei kaip partnerių produktai prie to prisideda.
KONKURSO SĄLYGOS
KONKURSO DARBŲ PATEIKIMAS
Dalyviai: architektai, dizaineriai, kt. profesionalai, dirbantys panašaus pobūdžio darbą, studentai, kurių studijų kryptis – interjero dizainas, architektūra ar pan. Dalyviai registruojasi elektroniniu paštu projektai@structum.lt ir gauna medžiagą, kurią reikės panaudoti projekte. Po registracijos dalyvis turi atsiųsti vizualizacijas, pateikti projekto ir siūlomų sprendimų aprašymą. Kurdami vizualizacijas dalyviai turi remtis rėmėjų produktų asortimentu ir sprendimais – tai turi atsispindėti vizualizacijose ir jų aprašyme (pristatomi naudojami rėmėjų produktai ir sprendimai). Konkurso dalyviai vizualizacijose turi aiškiai parodyti integruotus visų partnerių produktus, darbų aprašyme turi būti pagrįstas produktų pasirinkimas.
Nuotraukų ar vizualizacijų aprašymas turi būti aiškus, trumpas (iki 500 žodžių), pagrįstas, kodėl pasirinkta tokia idėja, produktai, technologijos, pristatyti pagrindiniai sprendimai.
Vizualizacijos ir nuotraukos turi būti pateikiamos kokybiškos. Formatai: TIFF, JPG (aukštos kokybės, suspaudimo laipsnis min. 10), EPS, CDR (būtina sąlyga – sukreivintas tekstas). Rezoliucija 300 dpi. CMYK spalvų gama. Mažoji nuotraukų kraštinė turi būti ne mažesnė nei 2 000 px.
Pateikdami vizualizacijas, jas pateiktie dviem spalvų profilių formatais: RGB (portalui) ir CMYK (žurnalui, spaudai).
Konkurso dalyviai turi atsiųsti 5-6 vieno projekto vizualizacijas ir vieną brėžinį/grafiškai pavaizduotą projektuojamos klinikos patalpų išplanavimą. Vizualizacijose turi atsispindėti funkciniai patalpos vienetai. Konkurso organizatorius turi teisę išsirinkti nuotraukas, kurias publikuos žurnale bei jas kadruoti, interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“ ar kituose kanaluose.
Medžiaga konkursui turi būti pateikiama el. paštu projektai@structum.lt. Visa pristatoma medžiaga turi atitikti nurodytus reikalavimus. Konkurso organizatorius turi teisę nepublikuoti medžiagos, kuri neatitinka reikalavimų.
Konkurso dalyviai kartu su medžiaga turi atsiųsti savo vardą, pavardę, kontaktus, savo nuotrauką ir studijos logotipą (jeigu toks yra).
Pateikdami konkursinius pasiūlymus dalyviai išreiškia sutikimą su visais Konkurso sąlygose nustatytais reikalavimais ir sąlygomis, su kuriais privalo susipažinti visi Konkurso dalyviai.
KONKURSO PROJEKTŲ VERTINIMAS
Konkurso darbai bus vertinami pagal šiuos vertinimo kriterijus: Universalus dizainas, inovatyvumas, energijos pusiausvyra, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, valdymo patogumas, pažangių technologijų panaudojimas.
Vertinimo komisija išrinks pirmas tris prizines vietas užėmusius dalyvius.
Komandų darbus vertins autoritetinga architektų bei įvairių sričių vadovų komisija.
Organizatorius turi teisę iš anksto neskelbti Konkurso komisijos sudėties, o ją atskleisti tik po Konkurso.
Konkursiniai pasiūlymai vertinami anonimiškai, nedalyvaujant juos pateikusiems dalyviams.
Nei Konkurso organizatorius, nei Konkurso dalyviai neturi teisės daryti jokios tiesioginės ar netiesioginės įtakos, spaudimo komisijai ar atskiriems jos nariams, siekdami paveikti Konkurso rezultatus.
Konkurso komisijos nariai, vertindami Konkursui pateiktus darbus, vadovaujasi nepriklausomumo ir nešališkumo kriterijais. Kiekvienas komisijos narys pateiktus pasiūlymus privalo vertinti objektyviai, vadovaudamasis tik Konkurso sąlygomis ir vertinimo kriterijais.
Konkurso komisijos sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.
Neįvykdžius šių sąlygų ir (arba) kitų nustatytų reikalavimų, konkursiniai pasiūlymai nevertinami.
KONKURSO EIGA
Geriausi darbai, atitikę visas konkurso sąlygas, bus publikuojami žurnale „STRUCTUM“ (iki penkių darbų viename numeryje, atrenkami redakcijos), interneto svetainėje www.structum.lt, „STRUCTUM“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose ir kituose kanaluose.
Pagrindinius nugalėtojus išrinks komisija.
Pirmos vietos prizas – pagrindinis „STRUCTUM“ ir kitų parnerių įsteigti prizai.
Nugalėtojai skelbiami žurnale „STRUCTUM“, portale www.structum.lt, „Facebook“ paskyroje ir kt.
KONKURSO LAIMĖTOJAI IR PRIZAI
Dalyviams, kurie bus paskelbti Konkurso laimėtojais, įteikiami pagrindiniai rėmėjų įsteigti prizai.
Dalyviams prizus gali įsteigti organizatorius, Konkurso rėmėjai, informaciniai ar kiti partneriai.
Konkurso rėmėjai gali įsteigti asmeninį prizą dalyviui, geriausiai pritaikiusiam jų produktus.
KITOS NUOSTATOS
Konkurso dalyviai prisiima visas išlaidas, susijusias su konkursinių pasiūlymų/projektų rengimu ir pateikimu.
Organizatorius nėra atsakingas ar įpareigotas atlyginti šių išlaidų, kad ir kaip vyktų ir baigtųsi konkursas. Nutraukus konkursą, dalyviams kompensacija nemokama.
Konkurso organizatorius gauna teises disponuoti konkursui pateikta medžiaga ir galės savo nuožiūra laisvai skelbti, išleisti, publikuoti visus Konkursui pateiktus darbus ar jų dalis.
Architektai, dizaineriai ar kitų sričių profesionalai gali atstovauti savo įmonės prekių ženklui.
Visus santykius, atsirandančius tarp Konkurso organizatoriaus ir Konkurso dalyvių, reguliuoja šios sąlygos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įstatymai ir kiti teisės aktai.
Konkurso organizatorius ir Konkurso dalyviai privalo laikytis šiose sąlygose nustatytų reikalavimų. Pakeitus konkurso sąlygas, apie tai turi būti el. paštu pranešama visiems Konkurso dalyviams arba viešai skelbiama interneto svetainėje www.structum.lt. Pakeitus sąlygas ar jų priedus ir informavus dalyvius, Konkurso dalyviai privalo atsižvelgti į pakeitimus.
PRODUKTŲ LENTELĖ:
Partneris Produktas JUNG Jungikliai, išmanaus pastato valdymo sistemos Narbutas Baldai ir akustika ALUCOBOND Fasadai Laufen Vonios keramika, vonios baldai, potinkinės sistemos Gaja décor Stabilizuoti augalai interjere ArtFiksa Plytelės Vilniaus Ejotra Dienos apšvietimas Domus lumina Žaliuzės, romanetės Interjero linija Sienų ir grindų dangos E-durys Durys Corian Stalviršiai ir paviršių dangos Salda Vėdinimas - KOMISIJA
-
VIDMANTAS KANČIAUSKAS
Architektas, įmonės „Ponama“ vadovas, „Vilnius Grand Resort“ centro „The V SPA & Wellness“ pastato ir interjero bendraautoris, „Flores“ SPA centro Druskininkuose interjero bendraautoris, atnaujintų Druskininkų gydyklų „Sveikatos ratas“ interjero bendraautoris.
„Gera klinika, nesvarbu, kokiu laikotarpiu ji buvo sukurta, pirmiausia turi išsiskirti harmonija – vidaus erdvės, panaudotos medžiagos, įvaldyta natūrali bei dirbtinė šviesa turi veikti gydomai. Technologijos tik viso to pagalbininkės. Jos nuolat tobulėja, keičia viena kitą, o esminiai dalykai išlieka nepavaldūs laikui.“
Projekto dalyviams: „Šiuolaikinė klinika turi išsiskirti išmanumu ir inovatyvumu, tačiau jos autorius turėtų nenusigręžti nuo esminių interjero kūrimo principų. Futuristinis interjeras pats nėra vertybė ir dažnu atveju greitai pabosta, todėl kuriant svarbu neužmiršti visumos dermės ir harmonijos. Rezultatas turi išsiskirti ne tik panaudotų technologijų gausa, bet ir kūrybiškumu.“
HILDA IVANAUSKIENĖ
Neurologė, estetinės medicinos gydytoja ir tarptautinė trenerė Baltijos šalyse, įkūrusi keturias klinikas „Grožio akademija“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Formuoja inovatyvius ir pažangiausius sprendimus, laisvalaikiu įkvėpimo semiasi iš architektūros ir fotografijos ekspertų.
„Aplinka – tai neatsiejama mūsų kūno dalis, todėl svarbu, kad klinika ir visos detalės joje būtų pritaikytos žmogui, judėjimui, patogumui. Šiuolaikinės technologijos leidžia parinkti medicininės paskirties patalpoms tinkamas medžiagas, išsaugant jų tvarumą, estetiką ir grožį.“
Projekto dalyviams: „Kurkite jausmą, o ne tobulus skaičius, nes vien tobulai proporcingais skaičiais išreikšti kūriniai sunkiai dera su tobulai netobula žmogaus esybe ir iš to kylančiais poreikiais. Atsigręžkite ne tik į pirminį įstabumo efektą, bet ir į pirminių žmogaus, kuris lankysis toje klinikoje, poreikių atliepimą: saugumas, šiluma, tikrumas, tvarumas.“
SKIRMANTĖ KUBILIŪTĖ-DENIUŠIENĖ
Architektė, studijavo statybos inžineriją VGTU ir architektūrą Vilniaus dailės akademijoje, 10 metų dirba architekte, didžiąją jų dalį – architektūros studijoje „Plazma“. Projektai, su kuriais dirbo: odontologijos klinika „Šypsenos namai – L’identité“ Vilniaus senamiestyje, Vilniaus g. 35 / Palangos g. 5; Sapiegos klinika Paupio rajone, Aukštaičių g. 4C.
„Šiuolaikinėje klinikoje turėtų derėti reprezentatyvumas, funkcionalumas, medicininis sterilumas ir streso nekelianti atmosfera, jaukumas.“
Projekto dalyviams: „Linkiu, kuriant interjero estetiką, prisiminti, kad klinika yra sudėtingas organizmas, kuris turi veikti nepriekaištingai tiksliai, atkreipti dėmesį į tinkamo apšvietimo, akustikos, higienos normas.“
VILIUS ADOMAVIČIUS
Architektų biuro „Vilius ir partneriai“ vadovas, „Fi Clinica“, Ąžuolyno sporto centro, P. Mažylio gimdymo namų korpuso, LSMU sveikatingumo komplekso Kaune autorius.
„Esu architektas, šioje srityje dirbu daugiau nei 30 metų. Dalį savo kūrybinės veiklos esu paskyręs sveikatos objektų projektavimui. Apie tai galvoju taip: žodis gydo, įranga gydo, bet ir aplinka gydo.“
Projekto dalyviams: „Pastarojo laikotarpio įvykiai pasaulyje gali vienaip ar kitaip atsiliepti gydymo (ir ne tik) įstaigų veiklai. Dirbant su projektais, reikėtų to nepamiršti.“
IGNAS KALINAUSKAS
Architektas, studijos „Archispektras“ kūrybos vadovas, Estetinės medicinos klinikos autorius.
„Man inovatyvi klinika yra neribota fantazija apie ateitį, nes juk medicinos ir grožio procedūros yra vienos iš labiausiai inovacijas ir aukštąsias technologijas taikančių sričių.“
Projekto dalyviams: „Linkiu sukurti ateities kliniką su aiškiai išgryninta žinute ir nuoseklia idėja visuose projekto masteliuose.“
AUDRONĖ PAULAUSKIENĖ
Architektė, urbanistė, architektūros laboratorijos „A•V archilab“ bendraįkūrėja, sveikatingumo kompleksų „Vytautas Mineral SPA“, „Vytautas Active“ projektų bendraautorė.
„Išmaniai, inovatyviai klinikai visų pirma svarbi filosofinė mintis: svarbu suvokti, su kokiais iššūkiais dabar susiduria jau kitoks klinikos pacientas, svarbu įsivaizduoti, kokius uždavinius fizinės aplinkos kūrėjas turėtų išspręsti. Labai svarbu projekte rasti tinkamą kiekvieno paciento privatumo ir socialumo, psichologinio ir fizinio komforto, higienos ir sterilumo santykio, lūkesčio pateisinimą. Kitaip tariant, atsižvelgiant į visus šiuos aspektus, klientas, dalyvaudamas sveikatinimo, gydymo procese, turėtų jaustis gerai, o personalas – patogiai.“
Projekto dalyviams: „Linkiu nepamiršti, kad žodžio „išmonė“ reikšmės yra ir „pokštas, juokavimas“.“
- DALYVIAI/DARBAI
-
- RĖMĖJAI