1. Structum.lt
  2. CO-WORKING, CO-LIVING ERDVĖ – NAUJAS BŪDAS DIRBTI IR GYVENTI

CO-WORKING, CO-LIVING ERDVĖ – NAUJAS BŪDAS DIRBTI IR GYVENTI

Jau ir į Lietuvą atvyksta pasaulinė tendencija gyventi co-living, co-working tipo erdvėse,  kuriose vos išėjęs iš savo namų, nešinas kompiuteriu gali nužingsniuoti į čia pat pastate esančią bendradarbystės erdvę.

Nuomotis co-working, co-living būstą renkasi jauni profesionalai, laisvai samdomi specialistai, dirbantys nuotoliniu būdu, studentai. Tokio tipo erdvės įsikuria miestuose, kurortuose, tad tampa patrauklios ir įmonėms, mėgstančioms organizuoti workation – darbo atostogas.

Kaip turi atrodyti erdvė, kuriai tenka iššūkis suartinti gyvenimą ir darbą, bet kartu tarp jų išlaikyti pusiausvyrą? Kokie patalpų patogumai yra svarbūs šio naujo gyvenimo būdo gerbėjams? Kokios inovatyvios technologijos tokiose erdvėse turi ateitį?

STRUCTUM kviečia ieškoti atsakymų konkurse „CO-WORKING, CO-LIVING ERDVĖ – naujas būdas dirbti ir gyventi“.  Konkurso metu architektūros ir interjero dizaino talentai ieškos idėjų, kaip ateityje turi atrodyti tobula erdvė gyvenimui ir darbui. Kokios inovacijos, tvarūs sprendimai čia turi būti įgyvendinti, kokiu išplanavimu ir estetika tokios patalpos turėtų pasižymėti.

Dalyvių sukurtas vizijas vertins kompetentingų architektų komisija.

Nugalėtojo laukia ypač vertingas prizas!

Konkurso laikotarpis: 2023 m.  rugsėjis – 2024 m. sausis.

Konkurso sąlygos – prisegtuke.

Registruokitės į konkursą: projektai@structum.lt

 

KONKURSO SĄLYGOS

Idėja. Jau ir į Lietuvą atkeliavo pasaulinė tendencija gyventi co-living, co-working tipo erdvėse, kuriose vos išėjęs iš savo namų, nešinas kompiuteriu gali nužingsniuoti į čia pat pastate esančią bendradarbystės erdvę. Nuomotis co-working, co-living būstą renkasi jauni profesionalai, laisvai samdomi specialistai, dirbantys nuotoliniu būdu, studentai. Tokio tipo erdvės įsikuria miestuose, kurortuose, tad tampa patrauklios ir įmonėms, mėgstančioms organizuoti workation – darbo atostogas.

Tikslas: sukurti šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkančią erdvę gyvenimui ir darbui, kuri taptų geru pavyzdžiu ir įkvėpimu žmonėms, svajojantiems apie tobulą bendradarbystės erdvę.

Užduotis: koncepcijos aprašymas, planas (2D išplanavimas) ir vizualizacijos (eksterjero ir interjero) demo bendradarbystės erdvės įrengimui. Projekte sukurti novatoriškus, ergonomiškus sprendimus, naudojant partnerių produktus.

KONKURSO TERMINAI

Konkursas vyksta trimis etapais:

I etapas – nuo rugsėjo 15 dienos iki spalio 15 dienos.

II etapas – nuo spalio 15 dienos iki lapkričio 15 dienos.

III etapas – nuo lapkričio 15 dienos iki gruodžio 15 dienos.

Konkurso trukmė – nuo 2023 metų rugsėjo iki 2024 metų sausio mėn.

 

BENDRADARBYSTĖS ERDVĖS KONKURSO INSTRUKCIJOS  

Visos erdvės plotas: iki 1000 m2.

Šiame plote turi būti darbo erdvės, susitikimų, konferencijų, poilsio ir laisvalaikio zonos, taip pat – virtuvės ir vonios kambariai bei miegamoji zona (jei daromas co-living projektas).

Taip pat privaloma namo eksterjerinė dalis.

 

Konkurso dalyviai gali savo nuožiūra pasirinkti patalpų išdėstymą ir proporcijas (vienintelis apribojimas – patalpai skirtas plotas).

Patalpose nebus realiai dirbama gyvenama, bet koncepcija turi būti pritaikyta realiam darbui ir gyvenimui.

KONKURSO TAISYKLĖS

Konkurso dalyviai turi sukurti futuristinius bendradarbystės erdvės projektus, kurie atspindėtų išmanumą, estetiką, ergonomiškumą.

Privaloma vizualizacijose ir aprašymuose panaudoti visų partnerių (partnerių lentelė bus pildoma) produktus, jeigu reikiamų baldų/sistemų negamina (neturi) lentelėje pateikti partneriai, siūlome savo nuožiūra rinktis norimus gamintojus.

Vizualizacijos 7-10, iš jų 1–2  išorės, likusios – interjero.

Vizualizacijoje turi matytis visi integruoti produktai.

Aprašymas turi susidėti iš dviejų dalių: koncepcijos aprašymo ir motyvuoto visų produktų pasirinkimo pagrindimo.

Koncepcijos aprašyme turi atsispindėti, kaip konkurso dalyviai įsivaizduoja co-living, co-working tipo erdvę, ko autoriai ir jų klientai tikisi iš bendradarbystės erdvės, kuo pasirinkta interjero koncepcija išsiskiria iš rinkoje vyraujančių tendencijų, kodėl pasirinktas interjeras turėtų būti ateitis bei kaip partnerių produktai prie to prisideda.

KONKURSO DARBŲ PATEIKIMAS

Dalyviai: architektai, dizaineriai, kt. profesionalai, dirbantys panašaus pobūdžio darbą, studentai, kurių studijų kryptis – interjero dizainas, architektūra ar pan. Dalyviai registruojasi elektroniniu paštu ir gauna medžiagą, kurią reikės panaudoti projekte. Po registracijos dalyvis turi atsiųsti vizualizacijas, pateikti projekto ir siūlomų sprendimų aprašymą. Kurdami vizualizacijas dalyviai turi remtis rėmėjų produktų asortimentu ir sprendimais – tai turi atsispindėti vizualizacijose ir jų aprašyme (pristatomi naudojami rėmėjų produktai ir sprendimai). Konkurso dalyviai vizualizacijose turi aiškiai parodyti integruotus visų partnerių produktus, darbų aprašyme turi būti pagrįstas produktų pasirinkimas.

Nuotraukų ar vizualizacijų aprašymas turi būti aiškus, trumpas (iki 500 žodžių), pagrįstas, kodėl pasirinkta tokia idėja, produktai, technologijos, pristatyti pagrindiniai sprendimai.

Vizualizacijos ir nuotraukos turi būti pateikiamos kokybiškos. Formatai: TIFF, JPG (aukštos kokybės, suspaudimo laipsnis min. 10), EPS, CDR (būtina sąlyga – sukreivintas tekstas). Rezoliucija 300 dpi. CMYK spalvų gama. Mažoji nuotraukų kraštinė turi būti ne mažesnė nei 2 000 px.

Pateikdami vizualizacijas, jas pateiktie dviem spalvų profilių formatais: RGB (portalui) ir CMYK (žurnalui, spaudai).

Konkurso dalyviai turi atsiųsti 7–10 vieno projekto vizualizacijas ir vieną brėžinį – grafiškai pavaizduotą projektuojamo namo patalpų išplanavimą. Vizualizacijose turi atsispindėti funkciniai patalpos vienetai. Konkurso organizatorius turi teisę išsirinkti nuotraukas, kurias publikuos žurnale bei jas kadruoti, interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“ ar kituose kanaluose.

Medžiaga konkursui turi būti pateikiama el. paštu projektai@structum.lt. Visa pristatoma medžiaga turi atitikti nurodytus reikalavimus. Konkurso organizatorius turi teisę nepublikuoti medžiagos, kuri neatitinka reikalavimų.

Konkurso dalyviai kartu su medžiaga turi atsiųsti savo vardą, pavardę, kontaktus, savo nuotrauką ir studijos logotipą (jeigu toks yra).

Pateikdami konkursinius pasiūlymus dalyviai išreiškia sutikimą su visais Konkurso sąlygose nustatytais reikalavimais ir sąlygomis, su kuriais privalo susipažinti visi Konkurso dalyviai.

KONKURSO PROJEKTŲ VERTINIMAS

Konkurso darbų vertinimo kriterijai: universalus dizainas, inovatyvumas, tvarumas, energijos pusiausvyra, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, patogumas, pažangių technologijų panaudojimas, dizainas.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami pagal visus 1 punkte išvardytus kriterijus. Vertinimo komisija išrinks pirmas tris prizines vietas užėmusius dalyvius.

Komandų darbus vertins autoritetinga architektų bei įvairių sričių vadovų komisija.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami anonimiškai, nedalyvaujant juos pateikusiems dalyviams.

Nei Konkurso organizatorius, nei Konkurso dalyviai neturi teisės daryti jokios tiesioginės ar netiesioginės įtakos, spaudimo komisijai ar atskiriems jos nariams, siekdami paveikti Konkurso rezultatus.

Konkurso komisijos nariai, vertindami Konkursui pateiktus darbus, vadovaujasi nepriklausomumo ir nešališkumo kriterijais. Kiekvienas komisijos narys pateiktus pasiūlymus privalo vertinti objektyviai, vadovaudamasis tik Konkurso sąlygomis ir vertinimo kriterijais.

Konkurso komisijos sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.

Neįvykdžius šių sąlygų ir (arba) kitų nustatytų reikalavimų, konkursiniai pasiūlymai nevertinami.

KONKURSO EIGA

Geriausi darbai, atitikę visas konkurso sąlygas, bus publikuojami žurnale „Structum“ (iki penkių darbų viename numeryje, atrenkami redakcijos), interneto svetainėje www.structum.lt, „Facebook“ paskyroje, Konkurso informacinių partnerių ir kituose kanaluose.

Pagrindinius nugalėtojus išrinks komisija.

Pirmos vietos prizas – pagrindinis “Structum” ir kitų parnerių įsteigti prizai.

Nugalėtojai skelbiami žurnale „Structum“, „structum.lt“, „Facebook“ paskyroje, informacinių partnerių kanaluose ir kt.

KONKURSO LAIMĖTOJAI IR PRIZAI

Dalyviams, kurie bus paskelbti Konkurso laimėtojais, įteikiamas pagrindinis prizas – kelionė ir apsilankymas tarptautinėje dizaino ir architektūros parodoje „Workspace“ 2024 m. Paryžiuje.

Dalyviams prizus gali įsteigti organizatorius, Konkurso rėmėjai, informaciniai ar kiti partneriai.

Konkurso rėmėjai gali įsteigti asmeninį prizą dalyviui, geriausiai pritaikiusiam jų produktus.

KITOS NUOSTATOS

Konkurso dalyviai prisiima visas išlaidas, susijusias su konkursinių pasiūlymų / projektų rengimu ir pateikimu. Organizatorius nėra atsakingas ar įpareigotas atlyginti šių išlaidų, kad ir kaip vyktų ir baigtųsi konkursas. Nutraukus konkursą, dalyviams kompensacija nemokama.

Konkurso organizatorius gauna teises disponuoti konkursui pateikta medžiaga ir galės savo nuožiūra laisvai skelbti, išleisti, publikuoti visus Konkursui pateiktus darbus ar jų dalis.

Architektai, dizaineriai ar kitų sričių profesionalai gali atstovauti savo įmonės prekių ženklui.

Visus santykius, atsirandančius tarp Konkurso organizatoriaus ir Konkurso dalyvių, reguliuoja šios sąlygos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įstatymai ir kiti teisės aktai.

Konkurso organizatorius ir Konkurso dalyviai privalo laikytis šiose sąlygose nustatytų reikalavimų. Pakeitus konkurso sąlygas, apie tai turi būti el. paštu pranešama visiems Konkurso dalyviams arba viešai skelbiama interneto svetainėje www.structum.lt. Pakeitus sąlygas ar jų priedus ir informavus dalyvius, Konkurso dalyviai privalo atsižvelgti į pakeitimus.

Aušra Siaurusaitytė-Nekrošienė (VDA Architektūros katedros vedėja, docentė)
Arvydas Kuzinas (Mykolo Riomerio universiteto psichologijos mokslų daktaras)
Donatas Dromantas (Bendradarbystės erdvės (co-working) „AltSpace“ įkūrėjas ir bendrasavininkas)
Povilas Žakauskas (Architektas, architektūros studijos HEIMA bendraįkūrėjas)
Rytis Mikulionis (Architektas, architektūros studijos „Plazma“ vadovas.)
Ugnius Latvys („Baltic Asset Management“ generalinis direktorius)
 

 

SĄLYGOS

 

KONKURSO SĄLYGOS

Idėja. Jau ir į Lietuvą atkeliavo pasaulinė tendencija gyventi co-living, co-working tipo erdvėse, kuriose vos išėjęs iš savo namų, nešinas kompiuteriu gali nužingsniuoti į čia pat pastate esančią bendradarbystės erdvę. Nuomotis co-working, co-living būstą renkasi jauni profesionalai, laisvai samdomi specialistai, dirbantys nuotoliniu būdu, studentai. Tokio tipo erdvės įsikuria miestuose, kurortuose, tad tampa patrauklios ir įmonėms, mėgstančioms organizuoti workation – darbo atostogas.

Tikslas: sukurti šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkančią erdvę gyvenimui ir darbui, kuri taptų geru pavyzdžiu ir įkvėpimu žmonėms, svajojantiems apie tobulą bendradarbystės erdvę.

Užduotis: koncepcijos aprašymas, planas (2D išplanavimas) ir vizualizacijos (eksterjero ir interjero) demo bendradarbystės erdvės įrengimui. Projekte sukurti novatoriškus, ergonomiškus sprendimus, naudojant partnerių produktus.

KONKURSO TERMINAI

Konkursas vyksta trimis etapais:

I etapas – nuo rugsėjo 15 dienos iki spalio 15 dienos.

II etapas – nuo spalio 15 dienos iki lapkričio 15 dienos.

III etapas – nuo lapkričio 15 dienos iki gruodžio 15 dienos.

Konkurso trukmė – nuo 2023 metų rugsėjo iki 2024 metų sausio mėn.

 

BENDRADARBYSTĖS ERDVĖS KONKURSO INSTRUKCIJOS  

Visos erdvės plotas: iki 1000 m2.

Šiame plote turi būti darbo erdvės, susitikimų, konferencijų, poilsio ir laisvalaikio zonos, taip pat – virtuvės ir vonios kambariai bei miegamoji zona (jei daromas co-living projektas).

Taip pat privaloma namo eksterjerinė dalis.

 

Konkurso dalyviai gali savo nuožiūra pasirinkti patalpų išdėstymą ir proporcijas (vienintelis apribojimas – patalpai skirtas plotas).

Patalpose nebus realiai dirbama gyvenama, bet koncepcija turi būti pritaikyta realiam darbui ir gyvenimui.

KONKURSO TAISYKLĖS

Konkurso dalyviai turi sukurti futuristinius bendradarbystės erdvės projektus, kurie atspindėtų išmanumą, estetiką, ergonomiškumą.

Privaloma vizualizacijose ir aprašymuose panaudoti visų partnerių (partnerių lentelė bus pildoma) produktus, jeigu reikiamų baldų/sistemų negamina (neturi) lentelėje pateikti partneriai, siūlome savo nuožiūra rinktis norimus gamintojus.

Vizualizacijos 7-10, iš jų 1–2  išorės, likusios – interjero.

Vizualizacijoje turi matytis visi integruoti produktai.

Aprašymas turi susidėti iš dviejų dalių: koncepcijos aprašymo ir motyvuoto visų produktų pasirinkimo pagrindimo.

Koncepcijos aprašyme turi atsispindėti, kaip konkurso dalyviai įsivaizduoja co-living, co-working tipo erdvę, ko autoriai ir jų klientai tikisi iš bendradarbystės erdvės, kuo pasirinkta interjero koncepcija išsiskiria iš rinkoje vyraujančių tendencijų, kodėl pasirinktas interjeras turėtų būti ateitis bei kaip partnerių produktai prie to prisideda.

KONKURSO DARBŲ PATEIKIMAS

Dalyviai: architektai, dizaineriai, kt. profesionalai, dirbantys panašaus pobūdžio darbą, studentai, kurių studijų kryptis – interjero dizainas, architektūra ar pan. Dalyviai registruojasi elektroniniu paštu ir gauna medžiagą, kurią reikės panaudoti projekte. Po registracijos dalyvis turi atsiųsti vizualizacijas, pateikti projekto ir siūlomų sprendimų aprašymą. Kurdami vizualizacijas dalyviai turi remtis rėmėjų produktų asortimentu ir sprendimais – tai turi atsispindėti vizualizacijose ir jų aprašyme (pristatomi naudojami rėmėjų produktai ir sprendimai). Konkurso dalyviai vizualizacijose turi aiškiai parodyti integruotus visų partnerių produktus, darbų aprašyme turi būti pagrįstas produktų pasirinkimas.

Nuotraukų ar vizualizacijų aprašymas turi būti aiškus, trumpas (iki 500 žodžių), pagrįstas, kodėl pasirinkta tokia idėja, produktai, technologijos, pristatyti pagrindiniai sprendimai.

Vizualizacijos ir nuotraukos turi būti pateikiamos kokybiškos. Formatai: TIFF, JPG (aukštos kokybės, suspaudimo laipsnis min. 10), EPS, CDR (būtina sąlyga – sukreivintas tekstas). Rezoliucija 300 dpi. CMYK spalvų gama. Mažoji nuotraukų kraštinė turi būti ne mažesnė nei 2 000 px.

Pateikdami vizualizacijas, jas pateiktie dviem spalvų profilių formatais: RGB (portalui) ir CMYK (žurnalui, spaudai).

Konkurso dalyviai turi atsiųsti 7–10 vieno projekto vizualizacijas ir vieną brėžinį – grafiškai pavaizduotą projektuojamo namo patalpų išplanavimą. Vizualizacijose turi atsispindėti funkciniai patalpos vienetai. Konkurso organizatorius turi teisę išsirinkti nuotraukas, kurias publikuos žurnale bei jas kadruoti, interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“ ar kituose kanaluose.

Medžiaga konkursui turi būti pateikiama el. paštu projektai@structum.lt. Visa pristatoma medžiaga turi atitikti nurodytus reikalavimus. Konkurso organizatorius turi teisę nepublikuoti medžiagos, kuri neatitinka reikalavimų.

Konkurso dalyviai kartu su medžiaga turi atsiųsti savo vardą, pavardę, kontaktus, savo nuotrauką ir studijos logotipą (jeigu toks yra).

Pateikdami konkursinius pasiūlymus dalyviai išreiškia sutikimą su visais Konkurso sąlygose nustatytais reikalavimais ir sąlygomis, su kuriais privalo susipažinti visi Konkurso dalyviai.

KONKURSO PROJEKTŲ VERTINIMAS

Konkurso darbų vertinimo kriterijai: universalus dizainas, inovatyvumas, tvarumas, energijos pusiausvyra, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, patogumas, pažangių technologijų panaudojimas, dizainas.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami pagal visus 1 punkte išvardytus kriterijus. Vertinimo komisija išrinks pirmas tris prizines vietas užėmusius dalyvius.

Komandų darbus vertins autoritetinga architektų bei įvairių sričių vadovų komisija.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami anonimiškai, nedalyvaujant juos pateikusiems dalyviams.

Nei Konkurso organizatorius, nei Konkurso dalyviai neturi teisės daryti jokios tiesioginės ar netiesioginės įtakos, spaudimo komisijai ar atskiriems jos nariams, siekdami paveikti Konkurso rezultatus.

Konkurso komisijos nariai, vertindami Konkursui pateiktus darbus, vadovaujasi nepriklausomumo ir nešališkumo kriterijais. Kiekvienas komisijos narys pateiktus pasiūlymus privalo vertinti objektyviai, vadovaudamasis tik Konkurso sąlygomis ir vertinimo kriterijais.

Konkurso komisijos sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.

Neįvykdžius šių sąlygų ir (arba) kitų nustatytų reikalavimų, konkursiniai pasiūlymai nevertinami.

KONKURSO EIGA

Geriausi darbai, atitikę visas konkurso sąlygas, bus publikuojami žurnale „Structum“ (iki penkių darbų viename numeryje, atrenkami redakcijos), interneto svetainėje www.structum.lt, „Facebook“ paskyroje, Konkurso informacinių partnerių ir kituose kanaluose.

Pagrindinius nugalėtojus išrinks komisija.

Pirmos vietos prizas – pagrindinis “Structum” ir kitų parnerių įsteigti prizai.

Nugalėtojai skelbiami žurnale „Structum“, „structum.lt“, „Facebook“ paskyroje, informacinių partnerių kanaluose ir kt.

KONKURSO LAIMĖTOJAI IR PRIZAI

Dalyviams, kurie bus paskelbti Konkurso laimėtojais, įteikiamas pagrindinis prizas – kelionė ir apsilankymas tarptautinėje dizaino ir architektūros parodoje „Workspace“ 2024 m. Paryžiuje.

Dalyviams prizus gali įsteigti organizatorius, Konkurso rėmėjai, informaciniai ar kiti partneriai.

Konkurso rėmėjai gali įsteigti asmeninį prizą dalyviui, geriausiai pritaikiusiam jų produktus.

KITOS NUOSTATOS

Konkurso dalyviai prisiima visas išlaidas, susijusias su konkursinių pasiūlymų / projektų rengimu ir pateikimu. Organizatorius nėra atsakingas ar įpareigotas atlyginti šių išlaidų, kad ir kaip vyktų ir baigtųsi konkursas. Nutraukus konkursą, dalyviams kompensacija nemokama.

Konkurso organizatorius gauna teises disponuoti konkursui pateikta medžiaga ir galės savo nuožiūra laisvai skelbti, išleisti, publikuoti visus Konkursui pateiktus darbus ar jų dalis.

Architektai, dizaineriai ar kitų sričių profesionalai gali atstovauti savo įmonės prekių ženklui.

Visus santykius, atsirandančius tarp Konkurso organizatoriaus ir Konkurso dalyvių, reguliuoja šios sąlygos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įstatymai ir kiti teisės aktai.

Konkurso organizatorius ir Konkurso dalyviai privalo laikytis šiose sąlygose nustatytų reikalavimų. Pakeitus konkurso sąlygas, apie tai turi būti el. paštu pranešama visiems Konkurso dalyviams arba viešai skelbiama interneto svetainėje www.structum.lt. Pakeitus sąlygas ar jų priedus ir informavus dalyvius, Konkurso dalyviai privalo atsižvelgti į pakeitimus.

DALYVIAI/DARBAI
KOMISIJA
Aušra Siaurusaitytė-Nekrošienė (VDA Architektūros katedros vedėja, docentė)
Arvydas Kuzinas (Mykolo Riomerio universiteto psichologijos mokslų daktaras)
Donatas Dromantas (Bendradarbystės erdvės (co-working) „AltSpace“ įkūrėjas ir bendrasavininkas)
Povilas Žakauskas (Architektas, architektūros studijos HEIMA bendraįkūrėjas)
Rytis Mikulionis (Architektas, architektūros studijos „Plazma“ vadovas.)
Ugnius Latvys („Baltic Asset Management“ generalinis direktorius)
RĖMĖJAI