Paryžius tiksliai atkurs „Notre-Dame“ bokštą ir įrengs stiklinį stogą?


Vizualizacijų kūrėjų studija „Miysis Studio“ pasiūlė suderinti Paryžiaus Dievo motinos katedros bokšto rekonstrukciją su šiuolaikiniu stikliniu stogu, kad „surastų tinkamą katedros istorijos ir ateities santykį“. Panašu, kad ši idėja palenkė daugelio paryžiečių širdis.

Studija sukūrė idėjos vizualizaciją, kaip praeitą mėnesį ugnies nuniokotas istorinis paveldas gali būti atkurtas, naudojant tradicinius ir šiuolaikinius elementus.

Kūrėjai siūlo atstatyti tiksliai tokį bokštą, kokį jį buvo sukūręs Eugène Viollet-le-Duc. Originalus 13-ojo amžiaus stogas būtų pakeistas modernia konstrukcija, pagaminta iš medienos ir plieno rėmo užpildyto stiklu. Stiklo dengta stogo erdvė, kuri pakeistų medienos struktūrą, taptų lankytojų visą parą veikiančiu sodu ir pirmą kartą istorijoje katedra taptų atvira visiems ir visada.

 „Siūlome rekonstruoti originalų bokštą, bet statyti naują stiklinį stogą. Mes taip pat norėjome sumaišyti tradicinę medieną ir naujas medžiagas, kad rastume tinkamą pusiausvyrą tarp istorijos ir ateities“, – aiškino „Miysis Studio“ generalinis direktorius Denis Stevens.

Greta rekonstruoto bokšto, stogas būtų pastatytas taip, kad atitiktų originalios stogo konstrukcijos matmenis ir tūrį. Sodiniai būtų išdėstytos palei erdvės kraštus, o pastato centre būtų sodinami dideli medžiai.

„Manome, kad jeigu bandytume atkurti Paryžiaus Dievo motinos katedrą tokią, kokia ji buvo iki gaisro, tai būtų katedros istorijos perrašymas“, – D. Stevensas.

Po Prancūzijos prezidento Prancūzijos ministro pirmininko Edouardo Philippe pranešimo, kad bus konkurencija, pakeisianti katedros bokštą, keletas praktikų pasiūlė radikalius projektus.

„Kas gali būti natūraliau, nei šiai vietai pagerbti skirti tikri augalai?“, – sakė studija.

„Mes nesame teigę, kad tai yra projektas „Notre-Dame “, tai tik mūsų vizija apie galimą būdą, kaip atstatyti šią nuostabią katedrą“, – sakė D. Stevensas. Tačiau pašnekovas mano, kad tinkamas sprendimas pasiūlys pusiausvyrą tarp restauravimo ir modernios struktūros. Panašu, kad taip mano ir daugelis paryžiečių. Vietinė spauda liaupsina šią viziją ir jau skatina greičiau baigti architektūrinį konkursą, nes nugalėtojas aiškus.

Sodo koncepcijos atgarsiai

Tiesa tai nėra pirmoji studija, kuri skatina ant Paryžiaus Dievo motinos stogo įrengti sodą. Kiek ambicingesnį projektą yra pasiūliusi Paryžiuje įsikūrusi architektų studija „NAB“. Jie mano, kad Paryžiaus Dievo motinos katedros stogą reiktų paversti milžinišku viešuoju sodu ir taip atrestauruoti praėjusį mėnesį nuo gaisro nukentėjusį kultūros paveldą.

Stikliniu paviršiumi uždengtas stogas padidintų katedros ilgį. Pagal Paryžiaus savivaldybei pateiktą projektą, pastato bokštas būtų atstatytas kaip daugiaaukštė platforma su įrengtais bičių aviliais. Sodo interjerui būtų panaudota tai kas liko iš per gaisrą sudegusio stogo. Architektas įsivaizduoja, kad sode ras vietą ąžuolo sijos, taip pat ir vario statulos, kurios anksčiau buvo ant katedros stogo. „Mūsų pasiūlymas yra atkurti naują katedrą, pažvelgti į ateitį ir atstovauti mūsų laikų problemas“, – sakė „Studio NAB“ įkūrėjas Nicolas Abdelkader.

Pasiūlymu siekiama gerbti originalų katedros siluetą, suderinant sodo profilį su 13-ojo amžiaus medžio stogu. Jo struktūra būtų pastatyta iš aukso spalvos plieno. Architektai teigia, kad erdvė galėtų būti naudojama kaip sodas ir mokomoji vieta dirbtuvėms.

Laikas spaudžia

Prancūzijos prezidentas Emmanualis Macronas pažadėjo atkurti „Notre-Dame“ katedrą dar iki olimpinių žaidynių, kurios vyks 2024 metais. Tačiau daugiau nei 1000 architektūros ekspertų parašė atvirą laišką, kuriame prašė, kad jis neskubintų šio proceso. Gamtosaugininkai mano, kad Paryžiaus Dievo motinos atkūrimas gali užtrukti mažiausiai dešimtmetį.

Restauravimo ekspertas Frédéric Létoffé, istorinių paminklų atstatymo įmonių grupės vadovas, antradienį konferencijoje sakė, kad restauravimo darbai gali užtrukti  „nuo 10 iki 15 metų“. Renovacijos išlaidos dar nėra įvertintos, tačiau jau surinkta apie 1 milijardą eurų. Iš kurių 700 milijonų eurų paaukojo trys turtingiausios Prancūzijos šeimos.

Architektų studijos „Miysis Studio“  vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų