Sunku paneigti, kad vidutinė metinė temperatūra kinta – klimatas keičiasi, šiltėja, ypač šiltėja šaltasis periodas – naktį besilaikanti lengva minusinė temperatūra dieną gali tapti lengvai teigiama, drastiškai kinta kritulių kiekis. Ar tokia klimato kaita veikia betoninių gaminių grindinį? Tikrai taip! Betono gaminiai yra porėti ir todėl linkę įgerti drėgmę, tad dažnai besikeičianti pliusinė-minusinė temperatūra neigiamai veikia gaminius, bei juos silpnina.
Gaminiai patiria daugiau žalos, dėl to mažėja jų ilgaamžiškumas – eksploatacijos laikas. Dėl šių priežasčių UAB „Betono mozaika“ savo asortimentą papildė TOP COATED PLUS (sutrumpintai TCP) gaminiais, kurie gamybos procese technologiškai paveikiami vandens polimerine dispersija [lot. dispersio — išsklaidymas, išbarstymas]. Tai sąlygoja mažesnį betono gaminių įgeriamumą, tad ir mažesnę žalą šaltuoju metų laiku. Įgerdami mažiau drėgmės, gaminiai tampa atsparesni ir teršalams.
Klausite, kaip? Bendrovės ekspertai atskleidžia, kad technologiškai pasiekti rezultatą pavyksta sumažinant gaminio porėtumą. Betono gaminiai yra porėti, tad gamybos metu taikant specialias technologijas yra sumažinamas gaminio porėtumas. Dėl to gaminiai tampa atsparesni staigiems temperatūros ir drėgmės pokyčiams. TCP technologija galima padengti bet kokios formos ir beveik visų faktūrų gaminius, išskyrus natūralaus akmens ir sendintą produkciją. Ekspertai pastebi, kad gaminiai dėl mažesnio aplinkos poveikio ilgiau išlieka estetiški ir patrauklūs, savo savybių dėka jie funkcionalesni ir plačiai pritaikomi; paprastėja paviršiaus priežiūra, nes nešvarumus paprasta nuvalyti, taip pat atnaujinti ar remontuoti.
„Nauji gaminiai taikosi prie dabartinių sąlygų ir tai daro taip sėkmingai, kad šiai dienai jiems taikome dvigubai ilgesnį garantinį laiką. Papildomas gaminių privalumas – mažiau įgeriami ir lengviau pašalinami teršalai, tai akivaizdžiai iliustruoja paprastas eksperimentas, kurį gali atlikti bet kuris vartotojas“ – sako UAB „Betono mozaika“ gamybos vadovas Mantas Malinauskas.
Eksperimentas. Gamintojai, norėdami patvirtinti mokslinius tyrimus, patys atliko paprastą eksperimentą.
„Paprasto betono gaminius ir TCP trinkeles padengėme vienodais teršalais: automobiline alyva, majonezu, raudonu vynu, aliejumi, actu, pomidorų padažu, gazuotu mineraliniu vandeniu, kava, imituodami paprastai buityje galimus taršos šaltinius. Teršalus ant trinkelių laikėme 2-24 val. ir po to juos nuvalėme. Rezultatus galite įvertinti patys”, – sako bendrovės atstovai.
TCP IR ĮPRASTAS GAMINYS
TCP IR ĮPRASTAS GAMINYS, TERŠALAI PAŠALINTI PO 6 VAL.
TCP IR ĮPRASTAS GAMINYS, TERŠALAI PAŠALINTI PO 24 VAL.
Bendrovės nuotr.