BIM keliasi į debesis


BIM revoliuciją 1984 m. įžiebė kompanija „Graphisoft“, sukurdama pirmą BIM programinę įrangą architektams „ArchiCAD“. Tęsdama lyderės tradicijas, „Graphisoft“ 2014 m. Tokijuje pristatė „BIMcloud®“ sprendimą – pirmą pasaulyje BIM bendradarbiavimo realiuoju laiku aplinką. „Graphisoft BIMcloud®“ pirmtakas yra „Graphisoft BIM Server“, jis, taip pat buvo pirmasis tokio tipo sprendimas, skirtas darbui komandoje įvairių sričių ekspertams, projektuojant pastato informacinį modelį. 2009 m. įdiegta technologija „Delta Server™“ sumažino tinklo srautą iki minimumo ir užtikrino patikimesnius duomenų mainus internetu ir vietiniame tinkle.

Technologinėms naujovėms reikia laiko prasiskinti kelią iki kasdienio vartojimo, tačiau, BIM projektavimui įgyjant pagreitį, vis aktualesnis tampa didelio skaičiaus teritoriškai nutolusių projekto dalyvių bendradarbiavimas. „BIMcloud®“ sprendžia šią problemą – užtikrina sklandžią darbo aplinką, nes leidžia keistis BIM projekto duomenimis, esant bet kokioms tinklo, kompiuterinės ar programinės įrangos konfigūracijoms, ir sujungti bet kokį komandos narių skaičių iš skirtingų pasaulio taškų realiu laiku 24 val. per parą, septynias dienas per savaitę.

GRAPHISOFT BIMcloud® – išplečia ArchiCAD BIM infrastruktūrą per internetinius serverius. Autorizuoti naudotojai iš viso pasaulio gali prisijungti prie „BIMcloud“ serverio ir gyvai – realiu laiku – naudoti duomenis ar dirbti su ArchiCAD bazėje kuriamais BIM projektais. Fundamentali elementų rezervavimo sistema, teisių ir apribojimų suteikimas dalyviams, jų prisijungimas ir auditavimas yra analogiški komandinio darbo sprendimui „Teamwork“, todėl perduodamų duomenų srautai yra maži. Tai reiškia, kad BIM projekte bendradarbiaujančioms komandoms nereikia specializuotos papildomos kompiuterinės įrangos ar dedikuotos kabelinės jungties duomenų perdavimui internetu, t. y. užtenka standartinės interneto prieigos.

Veikdamas viešuose serveriuose, tokiuose kaip „Amazon Web Services“ ar kt., dėl duomenų talpinimo debesyje „BIMcloud®“ išvengia daugumos komplikacijų, susijusių su įrangos nustatymais, bei duomenų perdavimo „butelio kaklelio efekto“. Taip pat galima dirbti su modeliais „offline“ režimu, vėliau prisijungus prie serverio sinchronizuoti duomenis. „BIMcloud®“ taip pat gali būti naudojamas kaip privati duomenų saugykla, suteikianti papildomą duomenų saugumo lygį. „BIMcloud®“ įdiegtas mobiliųjų įrenginių integravimas leidžia išvykusiems komandos nariams dalyvauti BIM duomenų perdavimo procese, naudojant mobiliuosius įrenginius, tokius kaip planšetiniai kompiuteriai ar išmanieji telefonai („iOS“ ir „Android“). Tam gali būti pasitelktas ir „Graphisoft BIMx“ virtualaus pastato vedlys, palaikantis AEC procesus per integruotus 2D ir 3D projekto metaduomenis.

Neatsitiktinai naujai „BIMcloud®“ technologijai pristatyti buvo pasirinktas Tokijas. Japonija – modernių technologijų šalis, o Tokijas – modernių pastatų miestas, kuriame gyvena daugiau kaip 13 mln. žmonių. Šiame mieste daug stiklo, plieno, betono, neįtikėtinai atrodančių fasadų. Japonai garsėja savo tvarka ir reiklumu, todėl stambiausių vietinių korporacijų pasitikėjimas pereiti prie BIM technologijų kartu su „Graphisoft ArchiCAD“ yra didelis ir svarbus pripažinimas bei reikšmingas „ArchiCAD“ populiarumo didėjimui pietryčių Azijoje ir pasaulyje. 

Technologinėms naujovėms reikia laiko prasiskinti kelią iki kasdienio vartojimo, tačiau, BIM projektavimui įgyjant pagreitį, vis aktualesnis tampa didelio skaičiaus teritoriškai nutolusių projekto dalyvių bendradarbiavimas.

 

Oficialus „Graphisoft“

Atstovas Lietuvoje

UAB „Design Solutions“

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų