Kauno technologijos universiteto komanda, Statybos ir architektūros fakultetas

Komandos nariai:

Karolis Vaikšnys (KTU Statybos ir architektūros fakultetas, architektūra, II kursas)

Egidijus Dambrauskas (KTU Statybos ir architektūros fakultetas, darnūs ir energetiškai efektyvūs pastatai, I kursas)

Pijus Stankevičius (KTU Statybos ir architektūros fakultetas, pastatų inžinerinės sistemos, II kursas);

Mylita Simoškaitė (KTU Statybos ir architektūros fakultetas, architektūra, II kursas)

Eimantas Kascenskas (KTU Statybos ir architektūros fakultetas, statybos inžinerija, IV kursas)

Tomas Celencevičius (KTU Statybos ir architektūros fakultetas, statybos inžinerija, IV kursas)

Šarūnas Mikelaitis (KTU Statybos ir architektūros fakultetas, architektūra, II kursas)

Vadovai:

Architektas, KTU Architektūros ir kraštotvarkos katedros doc. Gintaras Balčytis

Pasirinkta teritorija:
Tauragė

1. Išsirinkome Tauragės sporto arenos teritoriją, nes mūsų komanda – architektai, konstruktoriai ir inžinieriai – labai universali ir užduotis, ateinanti su teritorija, atitinka mūsų tikslus, siekius ir galimybes. Bus įtraukti visų sričių būsimi specialistai.

2. Išmanusis miestas – tai toks miestas, kuriame išmanumas žavi savo paprastumu ir išskirtinumu. Miesto išdėstymo, aplinkos sutvarkymo ir technologiniai sprendimai turi puikiai derėti. Taip pat toks miestas turi būti kelrode žvaigžde kitiems miestams ir šalims.

3. Šiais laikais, kai kasdieną mus pasiekia neįsivaizduojami kiekiai informacijos, labai sunku išsirinkti vieną žmogų ar pastatą, kuris atspindėtų mūsų komandos įkvėpimą. Esame septyni skirtingi žmonės, iš kurių kiekvienas skirtingai, savaip, suprantame įkvėpimą ir grožį. Todėl tiek Remas Koolhaasas, tiek Zaha Hadid, tiek Ludwigas Miesas van der Rohe ar visi kiti žymūs architektai mums yra įkvėpimas. Taip pat ir Lietuvos grandai, mūsų dėstytojai ir kiti architektai mus įkvepia. Kaip yra pasakiusi Julia Morgan: „Architektūra – tai vizualinis menas ir pastatai kalba patys už save“, taip ir mes manome, kad kiekvienas architektūrą matome kitaip ir grožį įžvelgiame joje, o ne pavardėse. (8 pav. Pastato idėja iš „Creato Arquitectos“)

4. Tokijas. Šis miestas mus žavi, nes jame galime rasti būtent tai, ką vadiname išmaniuoju miestu – darna tarp tradicijos, technologijos ir urbanizacijos. ( 9 pav. „Architectural Photography© Mike Hollman Architects“: Hiroshi Nakamura ir „NAP Architects“)

5. Tikrai taip. Pasirinkta užduotis puikiai atspindi realaus darbo modelį Lietuvoje, todėl tai būtų neįkainojama patirtis kiekvienam jaunam specialistui. Turėsime puikią galimybę bendradarbiauti projekto vystymo metu su skirtingų specialybių studentais.

6. „Linkiu komandai atsakingai pažvelgti į užduotį: urbanistinė situacija – vietovės Genius Loci, užstatymo mastelį, statinio funkciją. Šiandien galima vertinti tik tokią architektūrą, kuri dar daug metų atitiks aplinkos tvarumo ir tausojimo kriterijus tiek architektūros, tiek urbanistikos prasmėmis. Tikiu, kad mūsų komandos darbas toks ir bus.“ Gintaras Balčytis

7. „Pieštuku gimęs autocad’u netapsi.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų