Klaipėdos valstybinės kolegijos komanda, Technologijų fakultetas

Komandos nariai:

Lukas Kasnauskas (Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, statybos inžinerija, II kursas)

Lukas Stirbys (Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, statybos inžinerija, II kursas)

Deividas Molis (Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, statybos inžinerija, II kursas)

Mindaugas Eicinas (Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, geodezija, II kursas)

Naidželas Benetis (Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, geodezija, II kursas)

Gabrielė Blažinauskytė (Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, kraštovaizdžio dizainas, III kursas)

Andrejs Veliks (Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, geodezija, „Erasmus+“ studentas (Latvija)

Vadovai:

Gražina Beniušienė, Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas, Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros lektorė

Pasirinkta teritorija:
Švenčionys

 

1. Pasirinkome Švenčionių r. savivaldybę, nes tai – puiki galimybė sujungti technologijas ir ekologiją kartu dirbant skirtingų specialybių atstovams.

2. Išmanusis miestas – žmogaus žvilgsnis į šviesesnę ateitį, sukuriantis balansą tarp ekologijos ir skaitmeninės visuomenės.

3. Vienas iš pavyzdinių objektų – Grinvičo parkas. Jis įkvepia naujų idėjų, kaip suformuoti teritoriją, kuri jungtų visuomenę ir suteiktų galimybę skirtingo amžiaus grupėms atsipalaiduoti kitokioje gamtoje. Šią idėją kurti įkvėpė ir Latvijos milijonierius Aivaras Zvirbulis: „Mano siekiamybė – kuo mažiau keisti tai, ką čia radome“, – taip jis apibūdino naujai įkurtą ekologišką miestą. A. Zvirbulio žodžiai „įkurti gyvenvietę, kurioje gyventų draugiška gamtai ir kitiems gyventojams bendruomenė“ tiksliai apibūdina mūsų siekius kuriant išmanųjį miestą.

4. Singapūras, susiejęs ekologiją bei skaitmeninę visuomenę, parodė tikslų išmaniojo miesto pavyzdį. Šiandien šis miestas yra viena labiausiai klestinčių ir technologiškai pažengusių pasaulio vietų. Šiuolaikinė miesto architektūra kupina stiklo dangoraižių, bet visoje saloje paliktos erdvės subalansuotos, gamtą tausoja žalieji plotai.

5. Tai projektas, kuris ne tik prisidės prie mūsų profesionalumo ateityje, bet ir suteiks didžiulę patirtį kuriant kitokį rytojų, bendraujant su kitų profesijų specialistais.

6. „Jaunų žmonių bendra kūryba, idėjų ieškojimas patikrina savo ir bičiulių pasiryžimą, taip pat išmokstama geriau suprasti vienas kitą, formuojant bendrus siekius ir įgyvendinant juos. Linkiu stiprybės bei optimizmo dirbant bendrą darbą ir neišsigąsti sunkumų, siekiant užsibrėžto tikslo“, – G. Beniušienė.

7. Iššūkiai įveikiami kartu. Mes vieningi, mes galingi, Švenčionims mes tikrai neabejingi.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų