Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?
Mane įkvepia žmonės, kurie tiki savo miestu ir dėl jo stengiasi. Stiprios bendruomenės, siekiančios savo krašto gerovės, yra tarsi variklis, dėl kurio mūsų regionai atsigauna ir juda pirmyn. Tokius žmones sutikau atvykęs į Ignaliną – mylinčius savo kraštą ir tikinčius jo ateitimi. Vietovės tarptautinę svarbą dar labiau supratau bendraudamas su sportininkais, kurie Lietuvos žiemos sporto centru naudojasi kasdien.
Kitas faktorius – įspūdinga gamta. Pirmą kartą atvykęs ir užlipęs į Vilkakalnio apžvalgos bokštą, nuo jo pažvelgęs į Šiekščio ežero pakrantėje esančią sporto teritoriją, supratau, kad noriu čia kurti.
Visgi, šiandien Ignalina ir nuostabi jos gamta dar tebėra daugeliui neatrastas perlas. Todėl klausimą, kaip Ignaliną paversti tarptautinės reikšmės kurortu, mėginsiu spręsti dalyvaudamas septintajame konkurso „Išmanusis miestas“ etape.
Kokie, Jūsų nuomone aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki išmanumo trūksta pasirinktai teritorijai?
Šis terminas viešajame diskurse dažnai naudojamas be pagrindo. Išmanumas, mano manymu, visų pirma yra sietinas su išmintimi, išmintingo santykio tarp žmogaus ir gamtos paieška. Galiausiai, protingu resursų naudojimu.
Kiekvienam miestui išmanumas reiškia skirtingas idėjas, kurios išvystomos pažinus vietovę, perpratus jos vertingąsias savybes ir neišnaudotas galimybes. Ignalinos turtas – natūralūs ežerai, jų švarus vanduo, žali pušynai, grynas oras. Svarbu atrasti teisingą būdą šiuos turtus pateikti atvykusiam turistui, sportininkui, gamtos mylėtojui.
Kas labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?
Natūrali ir pirmapradė gamta, išraiškingas reljefas, istorija, menanti vienus pirmųjų Nalšios žemių gyventojų. Šie dalykai iš tiesų yra nepaprasta vertybė.
Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?
Pirmapradis santykis su gamta yra esminė sąlyga kurti jautrią ir sėkmingą architektūrą. Tokio architektūros ir gamtos santykio ieškosiu projekte.