Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Komandos nariai:
Edgaras Vladimirenko, Eglė Kliučinskaitė, Rasa Labunskaitė
Vadovai:
Nėra
Pasirinkta teritorija:
Kauno rajonas

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Pasirinkome Kulautuvos teritoriją. Manome, kad šis pasirinkimas suteikia daugiausia laisvės siūlyti ne vien konkrečius sprendimus, bet ir alternatyvią koncepciją pasirinktai teritorijai, jos panaudojimui. Savo pasiūlymu norime atsižvelgti į esamą, o gal atrasti naują Kulautuvos miestelio identitetą.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta pasirinktai teritorijai?

Išmanusis miestas asocijuojasi su daugeliu skirtingų aspektų. Tačiau, mūsų akimis, vieni svarbiausių yra miesto universalumas, tvarumas, paliečiantis ir santykius tarp žmonių, ir ekologijos, aplinkosaugos aspektus. Taip pat svarbus tampa resursų ir esamo potencialo išnaudojimas, siekiant integralumo esamoje situacijoje, aplinkoje.

Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Pasirinktoje teritorijoje gausu gamtinės aplinkos ir jos panaudojimo potencialo, tai turbūt labiausiai sudomino. Tačiau taip pat įkvepia ir istorinis Kulautuvos miestelio kontekstas, padėtis Kauno miesto atžvilgiu. Neseniai suteiktas kurortinio miestelio statusas skatina ieškoti būdų, kaip atgaivinti pasirinktą teritoriją.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Išties atrandame daug šaltinių, kurie įkvepia kurti ir patikėti, kad galime patys savo pavyzdžiu kurti išmaniuosius miestus. Gal net nebūtina žvalgytis į užsienį?

Smagu matyti, kaip mūsų didieji miestai, kad ir iš lėto, bet siekia pokyčio: organizuojamos dirbtuvės, atviros diskusijos, įtraukiamos bendruomenės, ieškoma vis daugiau atvirumo. Atrodo, kad būtent santykis su žmonėmis ir visuomenės švietimas yra svarbus pagrindas, siekiant kurti išmaniuosius miestus. O įkvepiančių pavyzdžių gausu. Pradedant lietuviškų studijų projektais ir vykdomomis iniciatyvomis. Pavyzdžiui, „Pupa“ organizuojamos dirbtuvės ir atliekamos urbanistinės analizės, „DO Architects“ projektai ir iniciatyvos, įtraukiančios skirtingas interesų grupes. Taip pat edukacinė Architektūros fondo veikla, įtraukianti ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Smagu, kad bendras mūsų komandos interesas aprėpia skirtingus lygmenis – nuo smulkių architektūrinių detalių iki miesto mastelio problemų. Todėl įkvėpimo galime semtis vien diskusijos metu ar besidalydami mus supančiais pavyzdžiais iš aplinkos, mat Kulautuvos projektą kuriame būdami skirtinguose Europos miestuose.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų