Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Komandos nariai:
Austėja Onaitytė ir Ugnė Vaičekauskaitė
Vadovai:
Doc. Raimund Stupak, doc. Saulius Motieka, doc. dr. Dalia Dijokienė
Pasirinkta teritorija:
Palanga

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Pasirinkome Rąžės upelio prieigų Palangoje sutvarkymą, nes šioje teritorijoje matome didelį potencialą. Šiuo metu teritorija, esanti miesto širdyje, yra neišnaudota, apleista bei nereprezentuoja Palangos kaip kurorto. Nors ji yra strategiškai puikioje vietoje, tačiau organiškai neįsipina į bendrą miesto urbanistinį audinį.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta pasirinktai teritorijai?

Išmanusis miestas – tai visapusiškai pritaikytas, dinamiškas ir gyvybingas miestas, kuris kasdien tobulėja ir kuria naujas galimybes. Miestas turėtų būti kupinas funkcijų, kurios tarnautų žmogui.
Šiuo metu teritorija nėra funkcionali, erdvės nėra iki galo suformuotos. Rąžės upės krantinė neturi bendros erdvių sistemos, todėl pasigendama jaukių, žmogui pritaikytų erdvių, kurios galėtų padėti formuoti miesto identitetą.

Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Miesto, kaip kurorto savitumas, unikalumas ir, žinoma, neišnaudotos, tačiau labai potencialios Rąžės krantinės erdvės.

Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?

Pradėjus analizuoti Palangos miesto centrą, pastebėjome prieš tai minėtas problemas – Rąžės upės krantines. Kadangi upelis yra vienas iš pagrindinių Palangos miesto elementų, kuris turi daug potencialo plėtrai, todėl manome, jog yra svarbu suteikti jam tam tikrą charakterį. Norime išsaugoti ir įveiklinti žaliąsias erdves, kurios yra neatsiejama kurorto dalis, pritaikyti jas tiek aktyviam laisvalaikio praleidimui, tiek poilsiui.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Domėjomės tiek urbanistikos, tiek architektūros projektų pavyzdžiais, tačiau norėtume išskirti Nyderlandų įmonės „Palmbout Urban Landscapes“ darbus. Jų požiūris sutampa su mūsų, kad norint sukurti išmanų, gerai veikiantį miestą, svarbu rasti santykį tarp statiškumo ir dinamiškumo.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų