Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?
Rinkdamiesi pamatėme teritorijos potencialą. Joje esantys pastatai yra išskirtinės architektūros, tačiau šiuo metu tai nėra išnaudojama, o priešingai – elementarios architektūros priestatai slepia kultūros vertybes. Pastatų kompleksas kuria kasdieniškas funkcijas atliekančią zoną. Taip pat teritoriją supa nemažai žalių zonų, kas suteikia dar daugiau vertės bei potencialo atrasti ryšius su aplinka.
Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?
Manome, kad išmanųjį miestą kuria žmonės ir jų veikla mieste. Todėl mūsų pasirinktai teritorijai norime suteikti įvairovę kuriančias erdves, kurios atspindėtų miesto gyvybiškumą ir įsitrauktų į funkcinį kanalą. Norime atkurti istorines vietas ir pritaikyti jas šiuolaikiniams žmonėms.
Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?
Pasirinktoje teritorijoje labiausiai dėmesį atkreipė raudonų plytų architektūrinis paveldas ir šiuo metu keista komplekso naudojimo sistema. Manome, kad galime geriau atskleisti teritorijos stipriąsias vietas.
Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?
Mūsų projekto tikslas – atgaivinti šiuo metu užmirštą miesto zoną, suteikiant naują funkciją ir įtraukiant į viešų erdvių kanalą. Norime išryškinti paveldo architektūrą tiek nauja tūrių struktūra, tiek funkciškai pabrėžti miesto įvairiapusiškumą ir išlikusias vertybes. Siekiame atverti teritoriją žmonių naudojimui ir sukurti kultūrinį centrą, skatinantį kūrybą.
Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai Jus įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?
Šiuo metu neieškome įkvėpimo analoguose, stengiamės koncentruotis į konkrečią teritoriją ir jos problematiką.