Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, Architektūros fakultetas

Komandos nariai:

Neringa Dargvilaitė (Architektūros fakultetas, architektūra, IV kursas)

Salomėja Lubytė (Architektūros fakultetas, architektūra, IV kursas)

Viktorija Ivickytė (Aplinkos inžinerijos fakultetas, aplinkos apsaugos inžinerija, III kursas)

Vadovai:

Doc. dr. Dalia Dijokienė, VGTU Architektūros fakultetas, Urbanistikos katedros vedėja

Pasirinkta teritorija:
Plungė

1. Mūsų komanda pasirinko Plungės miesto teritoriją, įdomią savo situacija ir neišnaudotu potencialu. Tai teritorija, esanti miesto centrinėje istorinėje dalyje, priglaudusi patrauklų gamtinį objektą, kuris šiuo metu nėra pritaikytas miesto gyventojams efektyviai naudoti.

2. Išmanusis miestas – šiuolaikiškas, aktyvus miestas, kurio neatsiejama dalis – inovatyvios technologijos. Toks miestas palankus gamtai, žmogui. Jis patogus ir priimtinas net jautriausiems visuomenės sluoksniams, gerinantis jų gyvenimo kokybę. Tai toks miestas, į kurį įdėta daug pastangų, kad gyventi visiems būtų paprasčiau.

3. Objektas, įkvepiantis kurti pasiūlymus teritorijai, – Bernard’o Tschumi suprojektuotas parkas „De la Vilette“, esantis Paryžiuje. Tai pavyzdys, kuris įrodo, kad galima sukurti patrauklias erdves lankytojams, derinant gamtinius elementus net su dekonstruktyviais objektais bei inovatyviomis technologijomis. Čia naudojami kompoziciniai elementai, tokie kaip spalva, medžiagiškumas, garsai, atspindžiai, žadina emocijas, o idėjiniai elementai – maršrutai, objektų sekos – kelia susidomėjimą ir užprogramuoja lankytoją tiesiog eiti. Teritorijose, kuriose kombinuojami šie elementai, būna sukuriama vietos dinamika, nulemianti architektūros ir kraštovaizdžio sintezę. Žvelgiant į šį pavyzdį, vieną principinį dalyką norėtųsi daryti kitaip – neignoruoti esamos gamtinės situacijos – kuo daugiau tikros gamtos elementų, tuo priimtinesnė ir malonesnė aplinka. Tik nuo pačių idėjų tikslingumo tai vietai priklauso, kaip teritorijos sutvarkymas paveiks vietovę, jos lankytojus, kaimynijas ir ateities kartas.

4. Hamarbis (Hammarby Sjöstad) – į pietus nuo Švedijos sostinės Stokholmo centro plytintis rajonas. Žaluma Hamarbyje harmoningai įsilieja į bendrą urbanistinę panoramą. Sakoma, net jei gyventojai nėra ekologiškai sąmoningi, apsigyvenę Hamarbyje jie būtinai tokiais taps.

5. Mes tikime, kad projektuodami išmanųjį miestą įgysime daugiau patirties, mokysimės spręsti kylančias problemas, dirbdami komandoje kartu ieškosime bendrų ir tik pačių geriausių miestui sprendimų. Visa tai, tikimės, prisidės prie mūsų profesinio augimo.

6. Linkiu komandai priimti iššūkius, kuriuos pateikti gali tik nedideli, ilgą istoriją menantys, nemažai įvairių praradimų patyrę ir vis dar kupini neišnaudoto žmogiškojo, gamtinio ir urbanistinio audinio potencialo Lietuvos miestai. Susidūrus su iššūkiais, linkiu drąsiai išskleisti jaunatviškus kūrybos sparnus ir sužavėti drąsiais, jautriais ir įdomiais sprendimais. Taip pat linkiu sklandaus ir vaisingo darbo komandoje.

7. Vadovaujamės Zigo Ziglaro posakiu: „Tai, ką įgyji siekdamas savo tikslų, nėra taip svarbu, kaip tai, kuo tampi jų siekdamas.“

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų