Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, Architektūros fakultetas

Komandos nariai:

Vilius Morkūnas (Architektūros fakultetas, architektūra, IV kursas)

Vadovai:

Doc. Dr. Dalia Dijokienė, VGTU Architektūros fakultetas, Urbanistikos katedros vedėja

Pasirinkta teritorija:
Radviliškis

1. Pasirinkau Radviliškio mieste esančią Vasario 16-osios g. atkarpą nuo Laisvės al. iki Radvilų g. Manau, kad tai labai problemiška ir svarbi gatvė.

2. Kuo greičiau mieste įgyvendinamos inovatyvios idėjos, tuo jis yra išmanesnis. Kai miesto valdžia dirba tam, kad būtų sukurta terpė, kurioje gyventojai ir profesionalai turėtų kuo daugiau tiesioginės įtakos kurdami savo aplinką, tada automatiškai vyksta spartesnis progresas.

3. Mane įkvepia tokie projektai, kurie padeda konkrečioje vietoje atsirasti poreikiui rinktis žmonėms. Jei architektas sugeba pamatyti situacijos potencialą ir projektuodamas jį išnaudoja – sukuria tokią erdvę, kurioje norisi būti ir kuri veikia, tada, galima sakyti, kad tai geras ir įkvepiantis pavyzdys.

Šiame paveikslėlyje vaizduojama viena iš Sidnėjaus gatvių, kurią supa aukštybiniai pastatai. Tokioje gatvėje būti nejauku, tačiau architektai nusprendė sukurti pėsčiųjų pasažą viduryje, taip išsaugodami kultūrinės vertės turinčius pastatus ir sukurdami naują smulkesnio mastelio viešąją erdvę.

4. Manau, kad tokio dydžio miestui kaip Radviliškis geras pavyzdys yra panašaus dydžio Vakarų miestai. Jie kompaktiški, su aiškiu viešųjų erdvių tinklu. Pvz., Olandijos miestas Dutinchemas – labai kompaktiškas, turi gerai išvystytą susisiekimo sistemą, daug dėmesio skiriama dviračiams (į miesto centrą automobiliais įvažiuoti negalima), todėl visas senamiestis atitenka pėstiesiems ir dviratininkams.

5. Su šiuo projektu praleisiu metus, tad labai tikiuosi, kad tai prisidės prie asmeninio mano tobulėjimo. Be to, dalyvavimas tokiame projekte turėtų padėti pasiruošti ateities konkursams.

6. Linkiu šios užduoties metu išmokti naudotis urbanistinio projektavimo instrumentais, pažinti Radviliškio miesto tiek fizinį audinį, tiek socialinį bei kultūrinį jo turinį, tapti miesto patriotu ir padėti jo centrui virsti šiuolaikiška miestietiška aplinka, kurioje norėtųsi būti. Kūrybinio polėkio, jaunatviškos drąsos ir išradingų sprendimų!

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų