Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, Statybos fakultetas

Komandos nariai:

Gabija Radkevičiūtė (Statybos fakultetas, statybos inžinerijos studijų programa, III kursas)

Miglė Rakauskaitė (Statybos fakultetas, statybos inžinerijos studijų programa, III kursas)

Andrius Taparauskas (Statybos fakultetas, statybos inžinerijos studijų programa, III kursas)

Justinas Skuja (Statybos fakultetas, statybos inžinerijos studijų programa, III kursas)

Karolis Gricius (Statybos fakultetas, statybos inžinerijos studijų programa, III kursas)

Vadovai:

Dėstytojas Kęstutis Urbonas, Statybos fakultetas, Metalinių ir kompozitinių konstrukcijų katedra

Pasirinkta teritorija:
Tauragė

1. Tauragės sporto arena. Šiandieniame išmaniųjų technologijų pasaulyje žmogui dažnai trūksta fizinio aktyvumo. Manome, kad toks statinys tikrai pasitarnautų miesto žmonėms, pritrauktų miesto svečių. O ir mums, kaip būsimiems konstruktoriams, šis objektas – gera patirtis.

2. Išmanusis miestas – tai kiekvieno žmogaus nedrąsi svajonė, kuri gali viršyti tikrovę ir jau po truputį virsta mūsų realybe, žvelgiant į nuveiktus darbus. Todėl mes norime tęsti šią gražią tradiciją su naujomis idėjomis ir taip tapti dalimi miesto, kuris bus ne tik išmanus, bet ir draugiškas tiek miesto svečiams, tiek jame gyvenantiems žmonėms. Mūsų nuomone, išmanusis miestas – tai toks, kuriame:

• efektyviai išnaudojama miesto žemės teritorija;

• efektyviai suplanuotas eismas, kad nebūtų spūsčių, būtų patogu keliauti viešuoju transportu, pėsčiomis, dviračiu;

• naudojantis atsinaujinančius energijos išteklius: saulę, vėją, biomasę;

• nemažą jo dalį sudaro žaliosios erdvės;

• kokybiškai pastatyti pastatai, statiniai, lygūs keliai ir šaligatviai.

3. Frankas Gerhry (1929 m.) – kanadiečių kilmės architektas. Jo įspūdingi kūriniai, įskaitant ir jo paties rezidenciją, itin žavi žmones iš viso pasaulio. Šiuolaikinėje architektūroje jo darbai laikomi unikaliais, o jis pats – vienu svarbiausių amžiaus architektų. Suprojektavo daugybę pastatų, jungiančių unikalią architektūrą ir technologines naujienas. Naudodamas metalo konstrukcijas sukūrė tai, ko pasaulis iki šiol nebuvo regėjęs. Žinomiausi darbai: Dwighto D. Eisenhowerio memorialas, Franko Gehry rezidencija, Peterio B. Lewiso pastatas, „Santa Monica Place“, tiltas „BP Pedestrian“ ir dar daug kitų.

4. Mes orientuojamės į Šveicarijos miestą Ciurichą – patį tvariausią miestą pasaulyje, o tai, mūsų komandos manymu, – svarbiausia išmaniojo miesto sąlyga. ( 2 pav. Ciurichas, Šveicarija )

5. Taip. Dalyvavimas projekte suteiks neakademinės konstrukcijų projektavimo patirties, kuri gali paskatinti ateityje projektuoti pastatus profesionaliau. Šis projektas mums – tai naujas, daug žadantis ir lauktas iššūkis, kurį mes sutinkame su dideliais lūkesčiais. Tikimės iš jo pasisemti tiek patirties, tiek drąsos.

6. Sunku atsakyti, tikriausiai reikėtų paklausti jo. Bet manome, kad palinkėtų mąstyti kūrybiškai, bet kartu ir racionaliai, o tikisi, kad nebijosime sudėtingų inžinerinių problemų ir turėsime didelio vidinio užsidegimo dirbti.

7. Menas be inžinerijos – svajonė, inžinerija be meno – tik skaičiavimai!

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų