VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSTITETAS

Komandos nariai:
Evelina Četyrkovska, Almantas Žymantas
Vadovai:
Doc. Raimund Stupak, doc. Saulius Motieka
Pasirinkta teritorija:
Anykščiai

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Teritorija mus sužavėjo savo pozicija. Matome galimybes ne tik pavieniams sprendiniams, bet ir bendram miesto sistemos apjungimui. Teritorijos sutvarkymas galėtų atskleisti turgavietes identitetą ir galbūt nurodyti pačių Anykščių vystymosi kryptį.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

Mes manome, jog tai miestas, kuris yra palankus jo gyventojams. Jis turėtų būti universalus. Žmogaus ir miesto mastelio santykis, viešų ir privačių veiklų padėtis, automobilio ir žmogaus pozicija, politika ir ekonomika – tai sąvokos, be kurių neįsivaizduojamas miestas.

Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Potencialas būti tikslingiau išnaudotai. Performuojant tam tikras ašis, galėtų būti suaktyvinta ne tik bendra miesto sistema, bet ir pati turgavietė.

Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?

Tikimės sutvarkyti teritoriją taip, kad ji taptų miesto, kaip branduolinės sistemos ląstele, turinčia asmeninį identitetą ir galinčia veikti, kaip vienas iš traukos taškų.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai Jus įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Įmonės, kaip „BIG“ ar „MVRDV“, kurios yra sulaukusios pasaulinio pripažinimo, kasdien skatina pažvelgti į sprendimus iš kitos perspektyvos, matyti situaciją ne tik šiai dienai, bet ir suvokti jos prasmę ateities kartoms.

Vienas iš pavyzdžių yra „Do architects“, atliktas Vilniuje esančios Ogmios teritorijos modernizacijos projektas. Jame architektai parodė ne tik investuotojams, bet ir gyventojams, jog sprendimas įprasminti kartais gali suteikti daugiau nei naikinimas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų