Šiame technologijų amžiuje viskam progresuojant greitu tempu, žmonės vis dažniau atsigręžia į gamtą ir traukia jos link. Ignalina – miestas, kuris man asocijuojasi su įstabiu kraštovaizdžiu ir gausia aktyvaus laisvalaikio pasiūla. Būtent dėl šių priežasčių ir pasirinkau teritoriją, esančią šiame mieste.
Susimąsčiusi, kokios naudos mums duoda gamta, bandau sukurti viziją, koks turėtų būti išmanusis miestas. Apsidairiusi aplink, suvokiu, kad išmanumas slypi būtent gebėjime naudotis tuo, ką jau turime; būtina tausoti resursus ir naudoti tvarias medžiagas. Pastatų restauravimas ne tik prikelia apleistus objektus naujam gyvenimui, bet ir atspindi miesto architektūros charakterį.
Šio projekto idėja – sukurti daugiafunkcę erdvę, kurioje būtų siūloma dviračių nuoma, jų pardavimas bei taisymas su papildoma poilsio erdve – kavine. Toje erdvėje būtų galima įsigyti atributų, kurie siejasi su miesto kultūra. Tokiu paslaugų kompleksu būtų siekiama pritraukti turistus ir sudominti žmones gyvenimu mažesniame mieste.
Vis labiau plečiantis dviračių infrastruktūrai Lietuvoje, žmonės skatinami rinktis draugišką aplinkai keliavimo būdą – aktyvų laisvalaikio praleidimą. Tokiam projektui mane įkvepia urbanistikos dizainerio ir judumo mieste eksperto Mikaelio Colville’o-Anderseno filosofija, kad miestai turėtų būti projektuojami, o ne kuriami.