VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR DIZAINO KOLEGIJA (VTDK) – Kaišiadorių komanda

Komandos nariai:

Statybos inžinerija, III kursas, nuolatinės studijos: Tomas Starta, Justas Matačiūnas,

Valentas Gruzdas, Aurimas Petreikis, Karolis Krasauskas, Darius Lukauskas.

Vadovai:

lektorė Jelena Jupatova ir Statybos fakulteto dekanė Lina Sakalauskienė.

Pasirinkta teritorija:
Kaišiadorys

1. VTDK komanda esame mes – ambicingi, kūrybingi ir vietoje nenustygstantys studentai, kuriuos vilioja vis sudėtingesni profesiniai iššūkiai ir nauja patirtis! Į viską žvelgiame linksmai, tad mūsų kredo – „nieko nėra neįmanoma!“

2. Neatsitiktinai pasirinkome vidurio Lietuvos miestą Kaišiadoris ir čia esančio kino teatro pritaikymą bendruomenės poreikiams. Pirmasis postūmis buvo tai, kad Kaišiadorys – vieno iš mūsų komandos narių gimtasis miestas. Be to, maždaug 8,5 tūkst. gyventojų turinčiam miesteliui kaip oras reikalingi žmonių poreikiams skirti modernūs objektai. Todėl šis sumanymas pasirodė mums labai perspektyvus ir atitinkantis mūsų kūrybinius siekius. Darbas įdomus, nes suteikia daug erdvės fantazijai, jam reikia nemažai profesinių įgūdžių: juk įvertinus pastato poreikį numatyta tik jo paskirtis! Labai tikimės, kad mūsų komandos išradingumas sužadins pelnytą susidomėjimą ir norą su nuostaba paklausti: „O ką čia daro?“ Juk pats Kaišiadorių miesto pavadinimas kildinimas remiantis istorija, kai caro laikais buvo statomas geležinkelis, o gyventojai vis klausdavo: „Kū čia dara?“ (t. y. „ką čia daro“).

3. Sužinojus projekto tematiką, mūsų galvose sukte įsisuko minčių bei idėjų verpetas… Todėl pati pirma užduotis buvo tinkamai įvertinti savo galimybes ir atsirinkti tas idėjas, kurios papildytų miesto viziją, būtų reikalingos miestui, be to, būtų realios ir įgyvendinamos.

Puikiai supratome, kad neišsiversime be tikro komandinio darbo. Juk visi šeši komandos nariai – statybos inžinieriai, o spręsti reikės daugybę technologinių, konstrukcinių, architektūrinių, ekonominių ir kitų problemų. Tad neišvengiamai kiekvienas turės imtis kurios nors srities lyderio vaidmens, o paskui analizuoti, pristatyti, apginti savo sumanymus, rasti bendrą sprendimą.

Be to, tuščiame plote pastatyti naują modernų objektą yra gerokai paprasčiau nei modernizuoti ir pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams seną ir neefektyvų pastatą.

Tikru iššūkiu taps ir ekonominis projekto sprendimas. Kaip suderinti tiekėjų siūlomų medžiagų kainą ir savivaldybės skiriamų lėšų apimtį? Kaip įgyvendinti visas idėjas turint ribotą biudžetą?

Ir, žinoma, pats realaus projekto įgyvendinimas – tai ne akademinis darbas, kuriamas auditorijos braižykloje ar prie kompiuterio, o tikras ir apčiuopiamas rezultatas!

4. Vis dar kylančių abejonių, kaip šeši statybos inžinieriai sugebės susidoroti su visu pastato projektu – nuo komunikacijų iki dizaino – nevadiname sunkumais! Tikime, kad tokius sunkumus padės įveikti energinga ir draugiška komanda, kurios kiekvienas narys vadovaujasi optimistiniu komandos kredo!

5. Esame įsitikinę, kad toks projektas suteiks mums daug naujos patirties ir prisidės prie mūsų profesinio tobulėjimo. Įgyvendindami projektą turėsime galimybę realiame darbe susipažinti su pačia naujausia statybinių bei kitų medžiagų gamintojų produkcija, pamatyti praktinį jos pritaikymą, taikyti moderniausias technologijas ir taip kloti pamatus būsimai savo veiklai.

6. Išmanusis miestas – tai kokybiškai nauji sprendimai, kuriuos iš esmės teks priimti mūsų kartai. Mąstydami apie inovatyvias statybas neišvengiamai susiduriame su sąvokomis „žinių miestas“, „skaitmeninis miestas“, „kibernetinis miestas“, „ekologinis miestas“… Ateities miestui nebepakanka vien geros infrastruktūros ar materialinių išteklių – tai iš esmės nauja gyvenimo kokybė derinant inovatyvias technologijas ir ekologinius sprendimus. Todėl išmanusis miestas – tai ne tik modernūs pastatai. Tai išmanūs žmonės ir jų gyvenimo būdas, išmani ekonomika ir valdymas, išmani aplinka ir susisiekimas.

7. Gebėjimas mąstyti kūrybiškai bei laki fantazija padeda kiekvienam žmogui, tačiau esminis energijos ir noro dirbti suteikiantis varikliukas visada yra įkvėpimas. VTDK komanda – ne išimtis. Mūsų varikliu tapo objektai, įkvėpę mus sukurti fasadą, kuris gyvai atrodytų ne tik dienos metu, tačiau ir sutemose. Toks fasadas padės pastatui išsiskirti iš aplinkos, taps dėmesio ir traukos objektu.

8. Šiandien pasaulyje išties nemažai miestų, į kuriuos vertėtų lygiuotis, kurių patirtimi reikėtų vadovautis. Kai kurie iš jų jau buvo statomi kaip „išmanieji“, tačiau daugelis išmaniaisiais miestais tampa žingsnis po žingsnio… Galėtume rinktis ne vieną: Seulą, Tokiją, Niujorką, Šanchajų, Singapūrą, Amsterdamą, Kairą, Dubajų ar kt. Tačiau mūsų akį patraukė didžiausias Brazilijos mietas San Paulas. Jo žingsniai išmaniojo miesto link pastaraisiais metais ypač spartūs, nors ekonominė ir socialinė aplinka ne pati palankiausia.

9. VTDK Statybos fakulteto dekanė

Lina Sakalauskienė:

„Dalyvaudami šiame projekte siekiame prisidėti prie visai mūsų visuomenei aktualių problemų sprendimo: tvarumo, ekologiškumo, pastatų atnaujinimo, modernizacijos, statinio informacinio modeliavimo (BIM) proceso diegimo ir pan. Esame įsitikinę, kad bendradarbiavimas su verslo įmonių atstovais bei savivaldybės darbuotojais leis geriau įsigilinti į jų poreikius ir ieškoti sėkmingų profesinių sprendimų, stiprins kolegines studijas ir jaunuolių norą rinktis statybos inžinieriaus profesiją. Linkiu mūsų komandai įdomių idėjų, šmaikštumo, turiningo laiko projektuojant, diskutuojant, priimant sprendimus.“

 

Komandos vadovė Jelena Jupatova:

„Galimybė jau antrą kartą dalyvauti konkurse „Išmanusis miestas“ leidžia mums kaupti neįkainojamų žinių, patirties ir naujų pažinčių verslo pasaulyje turtus. Praėjusiais metais susikūrusi kolegijos komanda negalėjo taip paprastai imti ir išnykti: prie kelių buvusios komandos „senų vilkų“ noriai prisijungė naujų narių. Ir štai – mes vėl komanda! Pernai vykęs darbas taip mus įtraukė, kad ir šiemet laukėme naujų iššūkių, naujų galimybių pademonstruoti savo talentą ir gebėjimus. Žinoma, kaip ir bet koks jaunas žmogus, mes esame ambicingi ir siekiame prisidėti prie miesto vystymosi istorijos.“

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų