Pranešimo siuntėjo nuotr.

LMT: nacionaliniu lygmeniu sutarta dėl bendradarbiavimo su Masačusetso technologijos institutu


Šiandien, Lietuvos mokslo taryboje (LMT) partneriai iš valstybinio, viešojo, verslo sektoriaus ir mokslo institucijų pasirašė Ketinimų protokolą dėl JAV įsikūrusio lyderiaujančio pasaulyje Masačusetso technologijos instituto (MIT) tarptautinių mokslo ir technologijų iniciatyvų (MISTI) programos inicijavimo Lietuvoje. Tai išskirtinis įvykis Lietuvos istorijoje, nes susitarimo pasirašymui susitelkė visi sektoriai. Galimybė Lietuvai tapti pilnaverte MIT MISTI programos nare suteiktų prieigą prie pasaulinio lygio mokslo, technologijų ir inovacijų išteklių, sustiprintų mūsų šalies pozicijas transatlantinėje erdvėje, ypač saugumo srityje.

Vienas iš šiandien pasirašyto dokumento punktų – susitarimas dėl konsorciumo įkūrimo tarp Lietuvos organizacijų, universitetų, verslo sektoriaus įmonių ir kitų mokslinių tyrimų bei taikomosios veiklos organizacijų, kurios dalyvaus MISTI programoje. Siekiant užtikrinti partnerystę su MIT ir maksimaliai išnaudoti jos teikiamas galimybes, Lietuva turėtų mokėti metinį 300 tūkst. JAV dolerių narystės programoje mokestį. Šią sumą turėtų sutelkti konsorciume dalyvaujančios šalys. „Šios lėšos būtų skirtos išskirtinai tik Lietuvos reikmėms: studentų ir mokslininkų mainams, pradiniam mokslinių tyrimų ir inovacijų projektų finansavimui bei kitoms iniciatyvoms, tiesiogiai prisidedančioms prie Lietuvos mokslo ir technologijų ekosistemos stiprinimo. Todėl itin svarbu suburti tvarų konsorciumo dalyvių tinklą iš suinteresuotų viešojo ir privataus sektoriaus atstovų“,  ̶  pabrėžia LMT pirmininkas Gintaras Valinčius.

MISTI programa – kodėl tai svarbu Lietuvai

Šiuo metu MISTI programa veikia tik daugiau nei 25 pasaulio šalyse, tarp jų – Japonija, Singapūras, Danija, Italija, Norvegija, Portugalija, Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Australija ir kitos. Lietuva šią išskirtinę galimybę gavo dėka menininko prof. Gedimino Urbono, kuris jau penkiolika metų yra MIT profesorius, ir padeda tiesti tiltus tarp Lietuvos ir JAV. „Prisijungdama prie MISTI tinklo Lietuva turi neeilinę galimybę tapti aktyvia pasaulinės inovacijų ir technologijų bendruomenės nare. Programos dalyviai gautų prieigą prie MIT MISTI centro teikiamų galimybių. Pagal „Global Teaching Labs“ programą atvykę MIT studentai vestų STEAM ir verslumo pamokas Lietuvos gimnazijose, dalindamiesi naujausiomis žiniomis ir inovatyviomis MIT mokymo(si) metodikomis. Taip pat atsivertų galimybė į Lietuvą pritraukti talentus, nes MIT studentai atliktų praktikas Lietuvos įmonėse ir organizacijose“, – teigia G.Urbonas.

Viena iš MISTI programos dalių – „Global Seed Funds“ skatintų bendrus projektus, tyrimus ir inovacijų plėtrą tarp MIT, Lietuvos aukštųjų mokyklų ir verslo. Lietuva kartu su MIT galėtų steigti ir įvairias MIT MISTI paprogrames, pritaikytas konkretiems šalies poreikiams, pavyzdžiui, biotechnologijų, lazerinių technologijų, miškininkystės ar kitose srityse.

Ketinimo protokolą pasirašys: LMT, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Vilniaus dailės akademija, Vytauto Didžiojo universitetas, VŠĮ Kauno mokslo ir technologijų parkas, Asociacija INFOBALT, „Lietuvos geležinkelių“ grupė, Lietuvos Energetikos Institutas, Lietuvos etnokosmologijos muziejus ir AB „Ignitis grupė“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Ciklinis dizainas Naujojoje Vilnioje

Rugsėjo pradžioje, pasitelkiant ciklinio dizaino principus, Vilniaus dailės akademijos interjero dizaino katedros studentai kurs lauko baldus pernaudojant „Grindoje“ esančias įvairias…

Has photos

Paskutinės naujienos

Atidarytas Lopaičių pažintinis takas

Kalvotoji, autentiška kultūra, didinga istorija bei ryžtingais ir darbščiais žmonėmis pasigirti galinti Žemaitija – kraštas, kuriame susipina miškai, ežerai ir…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų