3D SPAUSDINIMAS – GALIMYBĖ SUSIKURTI SVAJONIŲ BALDUS


Žmonės daugiau laiko praleidžia namuose, tad aktyviai gražina ir keičia savo aplinką, kuria ir pertvarko namus pagal asmeninius poreikius ir norus. Svarbus namų stiliaus akcentas – baldai, todėl didėja individualių baldų poreikis. Nesvarbu, koks dizainas jums patinka, trimatis (3D) spausdinimas gali padėti papuošti namus išskirtiniais, unikalaus stiliaus baldais ir įgyvendinti šiuolaikinio dizaino idėjas. Pasitelkiant modernias technologijas, gali būti įgyvendinamos svajonės – kuriami unikalaus dizaino stalai, kėdės, sofos, vazos, korpusiniai ir kiti baldai, kurie labai skiriasi nuo daiktų, parduodamų mažmeninės prekybos vietose. 3D spausdinimas leidžia kurti baldus, kurių nebūtų įmanoma pagaminti, naudojant tradicinius gamybos procesus.

PRISĖSTI ANT SMĖLIO BANGOS

Ad Dirijoje dizaineriai kviečia prisėsti palmių pavėsyje ant Saudo Arabijos smėlio. Prabangios išvaizdos, grotelėmis raštuotų krėslų komplektas – tai vieni tvariausių ekologiškų lauko baldų. Jie išspausdinti 3D spausdintuvu, naudojant vietinę medžiagą smėlį. Dizaineriai Arthuras Mamou-Mani iš Londono studijos „Mamou-Mani Architects“ ir Chrisas Prechtas iš Austrijos firmos „Precht“, kartu įgyvendinę šią modulinę urbanistinę instaliaciją, siekė kurti baldus iš vietinių medžiagų ir instaliaciją pavadino „Sandwaves“ (smėlio bangos). Suolų skulptūrą sudaro 58 dalys, išspausdintos 3D spausdintuvu. Jos tarpusavyje sujungtos ištisine sėdyne. Suolai rangosi tarp palmių kamienų. Ištisinė baldų konstrukcija sukuria alėją. Instaliacijos gamybai naudoto mišinio komponentus sudarė smėlis ir furano dervos (pušų ir kukurūzų branduolių celiuliozės), kurios stabiliai suklijavo byrantį smėlį. Sukurtas holistinis produktas, sujungiantis technologijas ir gamtą. Moduliai yra perforuoti, siekiant parodyti ne tik struktūrines galimybes, bet ir sukurti skirtingo skaidrumo atspalvius. Kadangi smėlis nėra tvirta medžiaga, suolų grotelių storį teko tiksliai apskaičiuoti, o gauta dekoratyvinė suolų danga vizualiai siejasi su palmių kamienų žievės raštu. Visas gaminys sveria 160 kilogramų. Jo kūrėjai teigia, kad tai didžiausia iki šiol atlikta išspausdinta smėlio instaliacija.

BETONO MIŠINYS SPAUSDINTUVE

Interjero dizaineris Philippas Aduatzas privačiam klientui Čikagoje sukūrė 3D spausdintų betoninių lauko baldų kolekciją. Įgyvendindamas šį projektą, jis bendradarbiavo su austrų startuoliu „incremental3d“, kuris šiai instaliacijai sukūrė skaitmeninį projektą. Didžiausias iššūkis ir naujovė šiame projekte buvo sukurti tinkamą medžiagos sutvirtinimo technologiją, kuri leistų įgyvendinti dizainerio idėjas. Mat betonas pagal savo prigimtį yra medžiaga, kurios tempimo stipris labai mažas, todėl ją reikėjo sustiprinti. Projektas sėkmingai įgyvendintas, sutvirtinimui panaudojus stiklo pluošto strypų ir anglies tekstilės derinį. Tai vizualiai puikiai integruota į dizainą. Komplektą sudaro 3D išspausdintos dvi didelės sofos, dvi kėdės ir 24 m ilgio suolas, padalintas į tris segmentus. Kiekvienas daiktas buvo pagamintas kaip vientisas minimalaus storio gaminys.

VENECIJOS STIKLO STEBUKLAS

Tūkstantį metų tobulintas Venecijos stikladirbių meistriškumas įkvepia šių dienų dizainerius. Architektas Arturo Tedeschi ir „DesignMorphine“ atstovai Michaelas Pryoras ir Pavlina Vardoulaki sujungė Murano stiklo meną su 3D spausdinimo technologija kurdami naują, patrauklų stiklinės lempos dizainą. Pakabinamąją lempą „horizON“ sudaro 3D spausdinta konstrukcija, padengta Venecijos stiklo meistrų rankų darbo elementais. Nuostabus šviestuvas demonstruoja, kaip galima suderinti senus ir naujus darbo metodus bei medžiagas. Architektai sukūrė vidinę stiklo lempos geometriją, naudodami nailoną 3D spausdinimui. Konstrukcija suprojektuota šviesai išsklaidyti. Iš šviesos diodų (LED) sistemos patekusi į 3D išspausdintą šerdį, šviesa filtruojama ir sukuria ant sienų ir lubų įvairias formas bei šešėlius. Dieną šviestuvo paskirtis labiau skulptūrinė – juo galima tiesiog grožėtis. Autorių nuomone, dėl nuolatinės techninės pažangos gaminiai greičiau pasensta. Daiktai dabar skirti trumpalaikiam naudojimui ir jie nebepasakoja istorijos, o išmetami kaskart atnaujinus modelį. Priešingai, „horizON“ – tai kitoks požiūris į gaminį: tradicinį, aukštos kvalifikacijos meistriškumą ir pažangiausias technologijas jungianti 3D išspausdinta lempa yra nesenstantis meno kūrinys.

KĖDĖS, KURIŲ NEĮMANOMA PAGAMINTI ĮPRASTAI

3D spausdinimas leidžia įgyvendinti beveik neįmanomai sudėtingus dizaino sprendimus. Norint sukonstruoti tokio dizaino kėdes, kokias sukūrė „Zaha Hadid Architects“ architektai, tektų savaites drožti ir tekinti šiuos gaminius rankomis, bet 3D spausdinimas užtrunka tik kelias valandas. Kėdės „Bow“ ir „Rise“, išspausdintos 3D spausdintuvu, sujungia unikalų dizainą, novatorišką medžiagų naudojimą ir pažangiausius gamybos būdus. Lengvos ir tvirtos kėdės pagamintos iš PLA (polilaktinės rūgšties) plastiko, gaminamo augaliniu pagrindu – biologiškai skaidomos, netoksiškos medžiagos iš atsinaujinančių išteklių, pavyzdžiui, kukurūzų krakmolo. Dvi kėdės dalys su plačia, išlenkta sėdyne buvo išspausdintos 3D spausdintuvu, naudojant plastiko daleles. Kėdė „Bow“ išsiskiria juodų ir violetinių spalvų spektru, o kėdės „Rise“ pagrindas yra mėlynos spalvos, kuri šviesėja iki baltos spalvos ir viršutinėje dalyje suspindi auksu.

3D išspausdinta taburetė „Robotica TM“, kurią sukūrė architektas Rossas Lovegrove’as, atkreipia dėmesį į paraleles tarp gamtoje randamo „natūralaus programavimo“ ir dirbinio gamybos, kurį atlieka robotas. Taburetė buvo spausdinama naudojant nenutrūkstamą sukimosi procesą, dėl kurio visi medžiagos sluoksniai susiliejo į ritmišką formą, kurią būtų sunku pagaminti įprastomis gamybos priemonėmis. Baldas pagamintas iš karščiui atsparių silikonų. Taburetę galima naudoti kaip kavos ar televizoriaus stalelį arba tiesiog kaip dekoratyvinį namų elementą.

STALELI, SUŽAVĖK

Stalai yra dar vienas baldas, kurio dizainas nuolat tobulinamas naudojant 3D spausdinimo galimybes. Kipro dizaineris Steliosas Mousarrisas 3D išspausdino stalo tenisui skirtą staliuką. Baldo pagrindą sudaro tvirta plieninė viela, panaudota 3D spausdinant stalo konstrukciją, kurios forma atrodo įkvėpta kalno. Vielinis tinklelis patvirtina, kad baldas skirtas žaisti tenisui. Bet, nuėmus šį tinklelį, baldas riešutmedžio stalviršiu tampa tradiciniu valgomojo stalu, prie kurio galima priimti svečius. Šis kūrinys – puikus namų dekoras, įdomus ir rafinuotas. Juodojo plieno ir tamsaus riešuto derinys daro stalą elegantišką ir vertą ypatingo dėmesio, ypač turint galvoje suderintą malonumą vaišintis ir žaisti prie jo su draugais stalo tenisą, taip pat meninę baldo vertę.

3D spausdinimas gali tapti kasdienybe jau dabar, o ne ateityje. Netrukus 3D spausdinimo kaina taps prieinama, o dalintis skaitmeniniais baldų modeliais ir iš pasirinktos medžiagos išspausdinti unikalius, elitinius gaminius – jūsų svajonių baldus, atitinkančius susikurtą savo namų įvaizdį, bus normalu ir kasdieniška.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų