Nepaisant to, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija išdavė leidimą rekonstruoti ir statyti naują „Lietuvos Banko“ būstinę Žirmūnuose dar 2022 metais, modernus Lietuvos banko pastatas Vilniuje bent jau artimiausiu metu neiškils.
Žinią, kad prieš kelerius metus pradėtas rengti „Lietuvos Banko“ būstinės projektas stabdomas dėl ir dėl smarkiai išaugusių kaštų projektas stabdomas, pranešė „Delfi“.
Naujienų portalui pakomentuoti sutiko Lietuvos banko Korporatyvinių paslaugų departamento direktorė Ugnė Šaltenytė, kuri patvirtino, kad projekto Žirmūnų g. 151 projektas stabdomas, kadangi visos šiame konkurse sudalyvavusios bendrovės tvirtina, kad už numatytus 50 mln. eurų įgyvendinti projekto nebūtų pavykę. Dėl to, šiuo metu svarstoma tiesiog atlikti patalpų remontą.
Kaip skelbta Lietuvos banko pranešime, sprendimas rekonstruoti šiuos banko pastatus priimtas 2017 metų liepos 21 dieną.
Nekilnojamojo turto registro duomenimis, Vilniuje Žirmūnų g. 151 esančiame 1,7465 hektaro sklype iki šiol buvo penki pastatai, apibūdinti kaip bankas (1 ir 2 aukštų), vienas administracinis (8 a.) ir vienas pagalbinis korpusas (1 a.). Sklype dar galima rasti kiemo aikštelę, o tiek sklypas, tiek visi pastatai nuosavybės teise priklauso Lietuvos bankui.
2022 m. vasarą Žirmūnuose buvo pradėti griauti pastatai, vietoje jų turėjo iškilti naujoji būstinė.
„Bendras rekonstruojamų pastatų plotas – 31,1 tūkst. kv. m. Vilniaus miesto savivaldybės leidimą rekonstrukcijai Lietuvos bankas gavo praėjusių metų pabaigoje. Pagal rekonstrukcijos planą, pirmiausia bus atlikti demontavimo darbai“, – pranešė bankas. Taip pat nurodyta, kad Lietuvos banko grynųjų pinigų paslaugų teikimui šie darbai įtakos neturės – Žirmūnų gatvėje įsikūrusios centrinio banko kasos dirbs įprasta tvarka.
Naujo Lietuvos banko pastato projektą parengė konkursą laimėjusi įmonė „Cloud architektai“. Pagal jį, sklype buvo planuojamas naujas 13–16 tūkst. kv. m ploto, 8 aukštų pastatas, dar 5,8 tūkst. kv. m ploto pastatus buvo planuojama rekonstruoti.
Anksčiau įvardinta, kad viskas kartu su griovimo darbais gali kainuoti apie 40-50 mln. eurų. Tačiau po konkurso paaiškėjo, kad rangovų pasiūlyta kaina daugiau nei dvigubai viršijo numatytą biudžetą.