Rusnė – unikalus Lietuvos miestelis, įsikūręs saloje Nemuno deltoje, yra vienas mažiausių, bet socialiai ir kultūriškai išskirtinių regionų Lietuvoje, tačiau pasižymi maža ir gana senstančia populiacija. Miestelis turi stiprią identiteto ir bendruomenės dvasią. Galimybės vystyti ekoturizmą bei infrastruktūrą gali padėti išlaikyti šį miestelį gyvybingą ir skatinti vietinę ekonomiką bei socialinę integraciją.
Projekto dalyvė, studentė Karolina Maldytė, sako, kad jos pasirinkta teritorija dar nėra įveiklinta, todėl norėtų savo projektu išspręsti potvynių grėsmes ir suaktyvinti turizmą Lietuvos mažuosiuose miesteliuose.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentė tikisi, kad po jos siūlomos vizijos mokyklos teritorijos konversijai į poilsio kompleksą pasirinkta teritorija taps atviresnė visuomenei.
„Mano manymu, pagrindiniai patogaus miesto aspektai – tai gerai išvystyta infrastruktūra, žaliųjų erdvių pasiekiamumas ir jų pakankamas kiekis, socialinio ir kultūrinio gyvenimo lygis bei bendruomeniškumo jausmas. Be to, aš labai tikiu, kad Lietuvos ateities miestai bus „žali“. Mes nebijosime projektuose naudoti žalius stogus ir fasadus, kurie padeda gerinti oro kokybę. Dirbtinis intelektas ir duomenų analizė leis prognozuoti gyventojų poreikius bei prisitaikyti prie jų. Ateities miestai, sujungdami technologijas, ekologiją ir gyventojų gerovės poreikius, taps ne tik funkcionalūs, bet ir emociškai patrauklūs, draugiški žmonėms ir aplinkai“, – sako K. Maldytė.
Projekto dalyvė: Karolina Maldytė
Kategorija: studentai
Teritorija: Mokyklos teritorijos konversija į poilsio kompleksą
Darbo vadovas: doc. Saulius Pamerneckis
VGTU