Interjero dizainerė Aistė Šegamogienė, vizualizacijų kūrėja Karolina Kaulinytė-Sarulė

VIZIJA

Reabilitacijos klinika „Rytojaus vaikai“

Didėjant onkologinėmis ligomis sergančių vaikų išgyvenamumui, daugiau dėmesio pasaulyje skiriama fizinių, kognityvinių ir psichosocialinių funkcijų gerinimui po gydymo kurso. Šio projekto koncepcija – išmanioji vaikų reabilitacijos klinika su integruotu priežiūros modeliu, skirtu reabilitacinei terapijai teikti vaikams, baigusiems onkologinės ligos gydymo kursą, ir jų šeimos nariams, padedant integruotis grįžimui į kasdienį gyvenimą.

Išmaniosios klinikos pagrindas – išmaniųjų įrenginių visuma, integruota į bendrą valdymo sistemą. Reabilitacijos klinikoje sistemų automatizavimas padėtų pagal pacientų poreikius sukurti jaukią atmosferą, suteiktų papildomo komforto ir patogumo, o klinikos interjeras taptų neatsiejama terapijos dalimi. Todėl futuristinė vaikų klinika asocijuojasi su nauja augančia karta, jų poreikių patenkinimu ir ryšio su gamta išsaugojimu, išteklių tausojimu. Visa tai perteikiama interjere per panaudotas medžiagas, formas, spalvas, integruotas sistemas. Vaikų ateities klinikos interjeras pirmiausia turi būti matomas vaiko akimis, kuriame ne tik vyrautų balti atspalviai, organiškos formos, bet ir daug natūralios šviesos, gamtos elementai ir ryškūs, žaismingi akcentai, tarsi perkeliantys mus į vaikų pasaulį, kuriame jie jaučiasi jaukiai ir saugiai.

Rytojaus vaikai – išmanios ateities gamtos vaikai.

PARTNERIŲ PRODUKTAI

JUNG. Pastato išmanioji įranga – languose integruota skystųjų kristalų plėvelė, natūralaus apšvietimo sistema, ventiliacija, durys su išmaniosiomis rankenomis – sujungta į bendrą serverį, grafiškai atvaizduojama ir valdoma JUNG prietaisais su ekranais. Kambariuose ir kabinetuose parinktas išmaniojo valdymo ekranas JUNG „Smart-Control 5“ (SC5 SW) su galimybe valdyti balsu per „Amazon Alexa“ reguliuoja patalpoje integruotus išmaniuosius įrenginius. Tai ypač aktualu sunkesnės būklės pacientams, kurie balsu galėtų kontroliuoti šviesą, daugialypę terpę, duris. Registratūroje įrengtas KNX išmanusis valdymo ekranas „Smart-Panel“ (SC 10.1) valdo bendro naudojimo patalpų išmaniuosius įrenginius, sujungtus į bendrą serverį.

ALUCOBOND. Aliuminio kompozito plokštės fasadui dekoras pasirinktas išlaikant harmoniją su gamta: pastato sienos padengtos „Alucobond® Plus“, „Alucobond®“ A2 klasės serijos „Design“ dekoru „Concrete E“, o pastato atvirojo prieangio atraminės sienos – „Corten Steel“ ir „Alucobond® Plus“ klasės serijos „NaturAL“ dekoru „Reflect 405“. Aplinkos atspindžiai ant pastato leidžia susilieti, pasislėpti gamtos fone.

ARTFIKSA. Vonios kambariui pagyvinti, kuriant jaukią aplinką vaikams, pasirinkta apdaila iš „Realonda Ceramica“ kolekcijos „Scale Gloss“ – 30,7 x 30,7 cm sieninės plytelės „Patchwork“. Daugiau nei 40 skirtingo dizaino plytelių su unikaliais taškais, linijomis ir skirtingais raštais leidžia sukurti dinamiškas, linksmas ir gyvas erdves. Išlaikant vientisumą su gamta ir ateities tendencijomis, sieninėms ir grindų plytelėms pasirinkta „Pavigres“ kolekcija „Moon White“, 297 x 890 mm, o lauko įėjimo plytelėms – „Pavigres“ kolekcija „Oxyd Park“, 597 x 597 mm, derinant prie fasado apdailos.

DOMUS LUMINA. Vidinės plėvelės nuo saulės ant stogo konstrukcijos stiklo apsaugo nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių, padeda išvengti saulės sukeliamo akinimo ir vasarą išsaugoti patalpoje esančią vėsą.

EJOTRA. Pasirinktos „Solatube®“ – natūralaus apšvietimo sistemos, padedančios vamzdiniais reflektoriais į patalpą perduoti gryną natūralią šviesą. Viduje sumontuota saulės baterija kaupia saulės energiją ir sutemus suteikia galimybę naudotis išmaniąja „NightLight“, kuri automatiškai įsijungia naktį. Projekte panaudoti modeliai „160 ISn“ ir „290 ISn“ su integruotu dienos šviesos reguliatoriumi. Jis valdomas nuotoliniu būdu ir leidžia reguliuoti šviesą erdvėje, o papildomai įmontuotos lemputės prie sistemos vamzdelių vidinės pusės užtikrina apšvietimą sutemus ir puikiai veikia kaip lubinis ar pakabinamas pagrindinis patalpų apšvietimas. Vonios patalpoje montuojamas rinkinys „Ventilation Add-On“, su kuriuo dienos apšvietimas ir ventiliacija sujungiami į vieną patrauklų įrenginį, kuris ištraukia susikaupusią drėgmę, o lubos atrodo tvarkingai.

GAJA DECOR GROUP. Augalų naudojimas šiuolaikiniame interjero dizaine tampa vis populiaresnis. Projekte pasirinkta naudoti stabilizuotus medžius, augalus ir samanų kompozicijas, kurie ne tik daro erdves patrauklesnes ir gyvesnes, bet ir atlieka svarbų vaidmenį sveikatai – žalia spalva mažina nemigą, ramina ir sukelia pasitikėjimą savimi. Projekto koncepcijai tai papildoma nejuntama terapija vaikams per ryšį su gamta.

INTERJERO LINIJA. Visose erdvėse suklota vinilinė grindų danga su specialiu akustiniu pagrindu iš kolekcijos „Amtico Spacia Acoustic“ – „Ceramic Frost“ su betono paviršiumi, 457,2 x 457,2 mm, kad dekoras būtų kuo artimesnis vonios patalpoms. Sienos padengtos „Vescom“ viniline danga iš kolekcijos „Vescom Protect“ – „Colour choice+protect 1056.076“. Vinilinė sienų danga „Vescom Protect“ gali atlaikyti intensyvų valymą ir dezinfekavimą, neprarasdama estetinės išvaizdos.

LAUFEN. Kambarių vonios patalpose ir bendro naudojimo tualetuose pasirinktas „Laufen“ pagrindinės kompanijos „Roca“ sveikatingumo unitazas „Inspira In-Wash®“ – pakabinamas keraminis išmanusis unitazas be vandens paskirstymo apvado („Rimless“) su bekontakčiu elektroniniu vandens nuleidimo mygtukų rėmeliu „Laufen AW3“. Vonios patalpose pasirinktas praustuvas iš „Laufen“ kolekcijos „Palace“ komplekte su pakabinama spintele iš kolekcijos „Case“ ir elektroniniu maišytuvu „Roca L20“. Išlaikant vientisumą, pritaikyti vonios aksesuarai, tokie kaip veidrodis, plastikinė vonios kėdutė, rankšluosčio laikiklis iš kolekcijos „Kartell by Laufen“. Bendro naudojimo tualetuose pakabintas sifoninis pisuaras su elektronine valdymo sistema iš kolekcijos „Lema“ ir pastatytas praustuvas iš kolekcijos „Sonar“ su jutikliu valdomu sieniniu maišytuvu „Twintronic“. Kambarių vonios patalpose ir bendro naudojimo tualetuose, pritaikytuose naudotis su neįgaliojo vežimėliu, pasirinktas „Roca“ kolekcijos „Access Pro“ praustuvas, veidrodis, papildomai sienose sumontuoti šoniniai porankiai unitazui, dušo porankis ir dušo antibakterinė sėdynė.

NARBUTAS. Registratūroje su laukiamuoju pasirinkta „Missana“ sėdima vieta su augalu, o „Solatube“ apšvietimo sistemos gražiai susikomplektuoja su pakabinamomis akustinėmis plokštėmis „BuzziDonut“. Kambariuose valgomojo kėdės „Enea“ iš kolekcijos „Kaiak“, o kėdės prie rašomojo stalo kabinetuose ir kambariuose iš kolekcijos „Lottus“. Valgomojo stalas – dizainerio Piergiorgio Cazzanigos sukurtas modelis „Reverse BM4520“ – apvalus, 90 cm skersmens, baltas, susitikimo kabinete – „Reverse Wood“. Pastarųjų gamintojas – „Andreu World“.

Laisvalaikio zonoje parinktas baltas „Infiniti Design“ kavos staliukas „Diapason“, „Interstuhl“ trivietė sofa-supynės „HUBis3 HU380“, pufikai su atlošu „BuzziDee Plus“ ir vazonai „BuzziPlanter“ stabilizuotiems augalams ir medžiams, kurie ne tik yra žaismingi ir ryškūs interjero akcentai vaikų poilsio zonoje, bet ir sugeria triukšmą atvirose erdvėse, sukuria sveikesnę aplinką, teikia spalvų terapiją. Akustiniai šviestuvai „BuzziMoon“ susitikimų kambaryje ir kineziterapijos kabinete iš garsą sugeriančių medžiagų užtikrina efektyvų garso valdymą. Visi „Buzzi“ produktai yra gamintojo „Buzzi Space“.

CORIAN. Panaudotas „Corian®“ originalus dirbtinis akmuo, kurio paviršiai yra atsinaujinantys ir savaime nekenksmingi aplinkai. Kitas privalumas – didelės galimybės sumodeliuoti nestandartinių formų stalviršius. Projekte pasirinktas dekoras „Designer White“ registratūros stalo lenktam stalviršiui formuoti ir „Mint Ice“ dekoratyvinei stalo fasadinei sienelei.

E-DURYS. Taupant patalpų erdvę ir užtikrinant didesnį patogumą pacientui su neįgaliojo vežimėliu, projekte parinktos stumdomosios durys be apvadų, suvažiuojančios į durų kasetę „Syntesis“ su išmaniąja rankena, valdoma nuotoliniu būdu. Durų apdailai naudojama sienų apdailos medžiaga, kad neišsiskirtų ir susilietų su visuma.

SALDA. Pastate sumontuota rekuperacinė sistema su „AmberAir Compact 1-CXP“ įrenginiais, kurių išmanioji valdymo plokštė leidžia taupyti energiją pagal įstaigos darbo laiką arba automatiškai reguliuoti patalpų oro kokybę išoriniais CO2 davikliais ar integruotais santykinės oro drėgmės davikliais. Taip pat yra galimybė prijungti judesio ar būvio daviklius, kurie reguliuotų vėdinimą pagal šių daviklių duomenis.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų