ARTERY verda verslo gyvenimas


Vilniaus Konstitucijos prospekte, „Studio Libeskind“ ir „Archinovos“ architektų suprojektuotame verslo centre ARTERY, kuris dėl unikalių architektūrinių sprendinių ir įdiegtų inovatyvių technologijų dar statomas pelnė 21 amžiaus Vilniaus verslo simbolio titulą, atveria duris vienas už kitą įspūdingesni biurai. Keliuose iš jų ir pasidairykime.

Nuo elektrą gaminančių saulės modulių, vizualiai susiliejančių su stiklo fasadu, iki inovatyvios šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos, užtikrinančios optimalų mikroklimatą, ir elektros energiją generuojančių liftų – pasiektais aukštais tvarumo standartais ir novatoriškomis technologijomis ARTERY prilygsta pažangiausiems pasaulio verslo centrams.

Šių metų birželio pabaigoje ARTERY tapo vienu iš kelių Baltijos šalių pastatų, kuriems suteiktas aukščiausias „BREEAM International New Construction“įvertinimas„Outstanding“, ir tai reiškia, kad visais naujojo verslo centro statybos etapais – nuo projektavimo pradžios iki statybų pabaigos – vadovautasi aukščiausiais tvarumo kriterijais.

Išskirtinė ARTERY architektūra, pirmiausia vientisas išskirtinių savybių stiklo fasadas be stačių kampų ir matomų jungiamųjų aliuminio elementų, padiktavo ir išskirtinius interjero sprendinius.

„Lords LB Asset Management“ archyvo nuotr.

 

Bendrosios erdvės: suvienytos formos

„Pastato erdvės formavimo principus norėjosi išlaikyti ir interjero sprendiniuose – kad eksterjero formų dinamika būtų juntama ir vidaus erdvėse. Didžiausiu iššūkiu tapo formų gausa – reikėjo jas suvaldyti, sujungti į bendrą interjero erdvę, – apie verslo centro ARTERY bendrųjų erdvių projektavimą pasakoja MB Archgrafika“ vadovas architektas Gintautas Šveikauskas, pastatą projektavusių architektų įmonės „Archinova“ vadovo Aleksandro Gvildžio kvietimu prisijungęs prie komandos kuriant bendrųjų erdvių sprendinius. – Pavyzdžiui, holo erdvė daugiafunkcė, kiekviena zona turi savo charakterį, šias erdves suvienijo susikertančios pastato linijos: atrijaus balkonų vertikalių linijų piešinys horizontaliai atkartojamas holo lubose, jose kartojasi ir konstrukcijų šešėlių žaismas.“

Laimono Ciūnio nuotr.

 

Pasak architekto, pastatas labai dinamiškas, iš kiekvieno apžvalgos taško – vis kitoks, tad tokį pat įspūdį norėjosi išlaikyti ir atrijaus bei holų interjere: iš požeminės perėjos laiptai veda į apželdintą atrijaus erdvę, primenančią pereinamą gatvę. 

Laužytos baldų formos atkartoja pastato struktūrą. Recepcijos baldų ir laiptų kompozicija tęsiama per kelis aukštus. Monotonijai įsigalėti neleidžia ir į interjerą integruoti LED ekranai, per kuriuos transliuojama aktuali informacija ar vaizdai.

„Projektuodami ir rinkdami bendrųjų erdvių baldus stengėmės laikytis pastato tematikos. Apdailos medžiagas rinkomės saikingai. Pavyzdžiui, prie pastato centrinėje dalyje dominuojančių fasadinių stiklinių vitrinų derinome akmeninę apdailą ir kontrastingas akmenines grindis. Spalvinę bendrųjų erdvių interjero gamą formavome iš šviesių tonų, kontrastuojančių su tamsiomis lubų juostomis“, – pasakoja G. Šveikauskas.

Informacijos namelis – technologinis iššūkis

Sudėtingos konstrukcijos ARTERY recepcijos baldą projektavo ir jo gamybą kuravo įmonė „Distyle”. Akrilinio akmens namelio gamybą ji patikėjo profesionalų komandai – UAB „Akmenstata”, kuri įveikia visas kliūtis įgyvendindama net sudėtingiausius, daug darbo reikalaujančius išskirtinius architektų sumanymus. Darbuotojų domėjimasis inovacijomis, dizaino tendencijomis, gebėjimas dirbti tiksliai, rasti tinkamus sprendimus įmonei leidžia būti vienai iš lyderių savo srityje ir pademonstruoti techninį bei technologinį pranašumą realizuojant projektus, kurių kiti negali įgyvendinti. Neatsitiktinai ir ARTERY informacijos nameliui pagaminti buvo pasirinkta būtent „Akmenstata“.

Įgyvendinant informacijos namelio projektą svarbiausi iššūkiai buvo du: atkartoti architekto viziją ir rasti inovatyvius technologinius sprendimus, kuriuos pasitelkus būtų galima tiksliai pagaminti sudėtingas namelio formas ir reikiamas detales. Originalus informacijos namelio dizainas, išskiriantis jį iš kitų verslo centro interjero objektų, sukurtas taikant specialiai šiam tikslui sumodeliuotus gamybos procesus.

Vis dėlto labiausiai projekto sėkmė, „Akmenstatos“ komandos teigimu, priklausė nuo medžiagos. Pasirinktas nesunkus ir labai tvirtas akrilinis akmuo „Corian“. Jo savybės leido sukurti patrauklų objektą, užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir funkcionalumą įvairiomis aplinkos sąlygomis.

Nebuvo paprastas ir montavimo procesas: tai lėmė ne tik originalios formos, didelis namelio svoris (daugiau kaip penkios tonos), bet ir būtinybė užtikrinti saugų montavimą – kad būtų išvengta bet kokių paviršiaus pažeidimų arba dizaino netikslumų.

Norėdami patikrinti, ar namelio detalės ir jungtys pagamintos preciziškai laikantis nustatytų matmenų, „Akmenstatos“ profesionalai pirmiausia savo gamybinėse patalpose atliko testą – sumontavo namelio stambiausias detales. Tik įsitikinę, kad informacijos namelis atrodo idealiai, jį išardė ir išgabeno į ARTERY montuoti.  

Jau veikiantis centrinis informacijos namelis organiškai įsilieja į urbanistinę aplinką. Jis ne tik dizainu, bet ir išmintingai parinktais kompleksiniais technologiniais sprendimais dabartyje liudija ateitį.

Laimono Ciūnio nuotr.

 

Apšvietimo sprendiniai – išmanūs, tvarūs ir dailūs  

Bendrųjų verslo centro ARTERY erdvių – holų ir atrijaus – įspūdį sustiprinantį apšvietimą pagal projekto autorių koncepciją ir pageidaujamą nuotaiką suprojektavo ir reikiamus šviestuvus, atrinkusi iš savo asortimento, pristatė UAB „Gaudrė“, daugiau kaip 30 metų įgyvendinanti įvairiausio pobūdžio apšvietimo projektus.

„Mes – viena pirmųjų Lietuvos įmonių, susitelkusių į šviesos ir apšvietimo sritį. Klientams pateikiame tik profesionalius apšvietimo sprendimus. Šiuo metu mūsų dėmesio centre, be abejo, išmanieji apšvietimo sprendiniai“, – sako „Gaudrės“ direktorius Vladislavas Mickevičius.

ARTERY erdvėms, pasak direktoriaus, puikiai tiko naujasis „Gaudrės“ gaminys – šviestuvų sistema „Idem“. Jos išskirtinė ypatybė – kanalinis profilis, į kurį gali būti integruojami ne tik šviestuvai, bet ir įvairūs inžineriniai elementai ar sprendiniai: būvio ir šviesos jutikliai, tam tikro dydžio priešgaisriniai purkštukai, ventiliacijos sistema ir kt.  

Architektai norėjo, kad apšvietimo sistemos konstrukcijos būtų minimalistinio dizaino, todėl „Gaudrės“ specialistai pasiūlė berėmį profilį. Rangovams tai buvo tikras iššūkis – kaip tinkamai bei gražiai apglaistyti, apdailinti profilį ir kartu išlaikyti pakabinamų gipso kartono lubų perforaciją, dailiai sujungti lubų ir šviestuvų profilio paviršių. „Iš nuotraukų matome, kad užduotis puikiai įgyvendinta, taigi įgyvendinta ir architektų vizija“, – nusišypso V. Mickevičius ir vardija kitus „Gaudrės“ suprojektuotos ir sukomplektuotos apšvietimo sistemos pranašumus.

Architektai pastato projekte numatė, kad zona turi būti apšviesta iš didesnio aukščio ir palaikyti tam tikrą apšvietos lygį aplinkoje, todėl įmonės specialistai į sistemą „Idem“ integravo 30 laipsnių amplitude sukiojamus cilindro formos šviestuvus su specialia optika. Tinkamai nukreiptas jų šviesos srautas tolygiai pasklinda visoje patalpoje. Holuose integruoti dienos šviesos jutikliai duoda signalą, kai trūksta natūralios šviesos, ir tada įsijungia dirbtinis apšvietimas, papildantis natūralų tiek, kiek reikia, kad būtų pasiekta apšvietos norma. Toks išmanusis apšvietimas, reaguojantis į dienos šviesą, taupo elektros energijos sąnaudas, kartu mažindamas ir pastato eksploatavimo kaštus.

Laimono Ciūnio nuotr.
Laimono Ciūnio nuotr.

 

Net už uždarų durų – ikoniškos formos ir šiuolaikiškos funkcijos

„Rinkdami asortimentą sanitariniams mazgams, ARTERY architektai ieškojo nekasdieniško dizaino produktų, kurie keltų kuo aiškesnių asociacijų su išskirtiniu pastatu, – sako „Duravit“ atstovas Vytautas Zamalaitis. – „Duravit“ kolekcijos pasirodė tinkamiausios. Tai iš dalies lėmė ilgametis „Duravit“ bendradarbiavimas su garsiais dizaineriais – šiuo atveju su DieteriuSiegeriu, vienu ryškiausių Vokietijos pramoninio dizaino kūrėjų ir architektų. Talentingo dizainerio sukurta keramikos serija „Viu“ ir su ja susijęs „XViu“ baldų asortimentas yra ikoniški pavyzdžiai, patvirtinantys prekių ženklo įsipareigojimus kurti ateities vonios kambarius.“

Verslo centre ARTERY sumontuoti būtent „Duravit“ kolekcijos „Viu“ unitazai, kuriems būdinga preciziškos geometrijos ir minkštų, organiškų formų dermė. Šis dizaino sprendimas suteikia žiupsnelį postindustrinės elegancijos ir nustato naujus vonios kambario estetikos standartus. Estetiška unitazų forma suderinta su šiuolaikiškomis funkcijomis: „Viu“ unitazuose įdiegta pažangi „Rimless®“ technologija su atviro nuplovimo kraštu.

Iš praustuvų pasirinkti stačiakampiai „Duravit Vero Air – nesenstančios klasikinės formos, įvairių dydžių, kompaktiški, jie lengvai pritaikomi skirtingose erdvėse. Ši keramikos serija vienija originalų charakterį su šiuolaikišku preciziškumu ir tobulomis proporcijomis. „Duravit Vero Air“ pagaminti iš „DuraCeram®“ – patentuotos keramikos, suteikiančios galimybę kurti labai plonų sienelių ir itin tikslių matmenų gaminius, todėl šie praustuvai yra siauresnių, tačiau stipresnių briaunų, lengvai prižiūrimi, elegantiški ir kokybiški.

Kompanija „Duravit“ unikalias vonios kambario kolekcijas kuria bendradarbiaudama su garsiausiais pasaulio dizaineriais ir architektais, tarp jų Philippe’u Starcku, Kurtu Merki Jr.,Christianu Werneriu, Matteo Thunu, Cecilie Manz, dizaino ir inovacijų studija „PhoenixDesign“ ir kt.

Pastaruoju metu kompanija itin didelį dėmesį skiria tvarumui. Kanados Kvebeko provincijoje „Duravit“ įkūrė pirmąją pasaulyje klimatui neutralią keramikos gamyklą. Visuose sanitarinės keramikos gamybos etapuose naudojama tik atsinaujinančių išteklių energija. „Duravit“ pirmoji pasaulyje naudos elektrinę volo krosnį, varomą elektros energija, gauta iš hidroelektrinių. Palyginti su įprastine keramikos gamykla, šis gamybos metodas leis sumažinti CO2 emisiją net 11 tūkst. tonų per metus.

Erikos Stasiukynės nuotr.
Erikos Stasiukynės nuotr.
Erikos Stasiukynės nuotr.

 

Išbandymas pasviromis vertikalėmis  

ARTERY bendrųjų erdvių ir dalies biurų apdailą atliko statybų bendrovė „Tikslita“. Jos vadovas Algirdas Tumosa teigia, kad naujajame verslo centre nėra vienodų aukštų planų – visi skirtingi. Didžioji dalis netipinių vidaus erdvių sprendinių susiję su sudėtinga pastato konfigūracija, pasviromis laikančiosiomis konstrukcijomis. Nors biurai suplanuoti racionaliai, atliekant vidaus apdailą reikėjo taikytis prie pasvirusių fasadų, atkartoti jų ritmą. Pavyzdžiui, kai kuriuose biuruose lubų plotas kvadratiniais metrais nėra lygus grindų plotui. Dėl netipinių patalpų matmenų prieš užsakant vidaus apdailos medžiagas teko atidžiai skaičiuoti, kiek jų iš tiesų reikia.

Tikslita“ atlieka daug nestandartinių apdailos darbų, tačiau tokie yra patys sudėtingiausi, jiems reikia daugiau laiko ir darbo jėgos“, – priduria direktorius.

ARTERY biurus išsinuomojusių įmonių veikla skirtinga, juose dirba skirtingas skaičius žmonių, tad ir biurų interjero poreikiai buvo vis kitokie. Vieni užsakovai vidaus apdailai rinkosi pakabinamas lubų plokštes, kiti luboms pageidavo purškiamos akustinės vatos. Tretiems reikėjo kelių rūšių ir tekstūrų gipso kartono plokščių pertvaroms, dekoratyvinio sienų tinko pageidaujamai faktūrai sukurti. Grindims užsakovai daugiausia rinkosi keramines plyteles ir kiliminę dangą, sienoms – skandinavų aukščiausios kokybės dažų prekių ženklo, pasaulinės rinkos lyderio, produktus.

Tikslitos“ vadovo A. Tumosos teigimu, įmonės prioritetas net ir sudėtingiausių užduočių atveju išlieka toks pat: įgyvendinti projektą griežtai laikantis grafiko ir pasiekiant aukščiausią kokybę patrauklia kaina.

„ARTERY biurai – išskirtiniai, tad natūralu, kad jiems įrengti prireikė daugybės žmonių profesionalaus ir kruopštaus darbo“, – sako A. Tumosa.

Laimono Ciūnio nuotr

 

Contestus“: galvojant apie ateitį

Contestus“ jau buvo beįsikelianti į naują biurą kitame verslo centre, tačiau ARTERY atvėrė kur kas daugiau galimybių, ir statybos projektų valdymo profesionalai jomis mielai pasinaudojo.

Laimono Ciūnio nuotr.

 

„Senajame biure dirbome daugiau kaip 10 metų, jau reikėjo arba atnaujinti esamą biurą, arba ieškoti naujo. Per tą laiką įmonė paaugo, senosiose patalpose buvo keblu visiems patogiai tilpti. Nusprendėme ieškoti naujų namų. Tuo metu kaip tik valdėme ARTERY projektą, tad žinojome, kad pastatas bus tikrai aukštos kokybės. Be to, ir vieta išskirtinė“, – sprendimą įsikurti ARTERY paaiškina Erika Stasiukynė, „Contestus“ projektų vadovė.

Ankstesniame biure dirbo po tris žmones viename kabinete, naujojo biuro kabinetuose yra po dvi darbo vietas, taigi darbo aplinka kiekvienam darbuotojui tapo gerokai komfortiškesnė. Be to, įrengta laundžo (lounge) zona, kokios ankstesnėje vietoje nebuvo, biure daug augalų, atskirų kambarėlių privatiems pokalbiams ir nuotoliniams susitikimams.

Pasak E. Stasiukynės, interjero architektės rado, kaip išdėstyti erdvę, kad ir kabinetų pakaktų, ir būtų bendrų erdvių bendrauti bei bendradarbiauti. Džiugina daug natūralios šviesos, išskirtinumo suteikia akcentiniai šviestuvai ir metalinė užuolaida.

„Interjeras sukurtas nesivaikant šiuolaikinių tendencijų – stengtasi, kad jis ir po dešimtmečio išliktų aktualus“, – giria interjero kūrėjas Mild studioE. Stasiukynė.

Interjero projekto vertė – apie 400 tūkst. eurų. „Contestus“ tapo vienu iš pirmųjų ARTERY nuomininkų, tad interjero projektavimas ir įrengimas vyko tuo pat metu kaip ir bendrųjų pastato erdvių. „Svarbiausia, kad naujuose namuose įsikūrėme ir darbus pradėjome suplanuotu laiku“, – pabrėžia E. Stasiukynė.

Įgyvendinta net drąsiausia idėja  

„Užsakovai pageidavo ilgaamžio biuro neatsisakant naujovių ir šiuolaikiškų akcentų. Keli baldai atkeliavo iš senojo biuro, tačiau buvo pageidaujama ir modernių interjero sprendinių. Mums liko sujungti norus į visumą ir sukurti vientisą aiškią istoriją pasakojantį interjerą“, sako „Contestus“ biuro interjero kūrėjos – „Mild studio“ interjero architektės Ieva Klimašauskaitė ir Lina Bakienė, ARTERY suprojektavusios net kelių biurų interjerus.

Biuro svečius pasitinka recepcija, už jos per stiklo fasadą atsiveria Vilniaus centro panorama. Kairėje pusėje suprojektuotas didelis susitikimų kambarys, o dešinėje aplink atvirą poilsio zoną išdėstyti darbo kabinetai.

Interjere panaudota nemažai natūralaus medžio lukšto apdailos, ji tarsi gaubia visą biuro branduolį su jame paslėptomis pagalbinėmis erdvėmis: virtuve, sanitariniais mazgais, spausdinimo patalpa, telefono pokalbių kambarėliais. Kabinetai nuo bendrosios erdvės atskirti stiklo pertvaromis.

„Paprastą skaidrų stiklą derinome su rievėtu (rifliuotu), kad sukurtume privatumo ir lengvumo jausmą, – paaiškina savo idėją interjero architektės ir pamini dar porą sprendinių: – Įdomus ir šio biuro kilimas. Kartu su užsakovu pasirinkome samanas imituojančią dangą, kuri tai išnyra, tai pasislepia po baldais ir dekoro elementais. Vietomis atviras darbo zonas nuo bendrųjų erdvių atskyrėme gyvais augalais.“

Tačiau labiausiai interjero architektės džiaugiasi poilsio erdvės sprendiniu – nuo kitų zonų tik metaline užuolaida atskirtu pasitarimų kambariu su stalu. „Šią idėją puoselėjame nuo 2019-ųjų, kai užsakovams projektavome biurą kitame verslo centre, tačiau jie nusprendė į jį nesikelti. Taigi šis drąsus sprendinys – originalūs erdvę pabrėžiantys didelio lašo formos šviestuvai virš pasitarimų stalo – įgyvendinimo laukė net kelerius metus. Džiugu, kad užsakovas šios idėjos nepabūgo.“

Pasirūpinta nuo nestandartinių baldų iki augalų ir dekoro akcentų

Visais standartinių ir nestandartinių naujojo „Contestus“ biuro baldų bei dekoro sprendiniais rūpinosi „NARBUTAS Lietuva“. „Dirbome kartu su interjero architektais ir klientu, kad šimtu procentų įgyvendintume šio projekto viziją“, – sako Laura Šakinė, „NARBUTAS Lietuva“ marketingo projektų vadovė.

Norint užtikrinti patogias ir funkcionalias darbo vietas, buvo pasirinkti elektra reguliuojami stalai. Vadovo kabinetui išrinktas minimalistinio dizaino reguliuojamo aukščio vadovo stalas MOVE&LEAD.

Prie išskirtinio dizaino pasitarimų stalų puikiai dera vienos populiariausių posėdžių kėdžių NORTH CAPE. Išskirtinis interjero akcentas – italų gamintojo KRISTALIA kolekcijos BRIONI minkštasuoliai.

Visų baldų medžiagos daugiausia natūralios ir organiškai įsilieja į biuro interjerą. Pagrindinė baldų ir sienų plokščių medžiaga – ąžuolo lukštas. Siekiant išlaikyti interjero vientisumą, minkštasuoliams pasirinkta natūrali oda.

„Be standartinių prekių ženklo NARBUTAS ir užsienio gamintojų baldų, daug baldų pagaminome pagal architektų viziją ir brėžinius. Pavyzdžiui, išskirtinių formų pasitarimų ir kavos staliukus. Šios formos atsispindi ir mūsų gamintame recepcijos balde. Visos nestandartinės spintos, lentynos, gėlių vazonai, lubų ir sienų apdaila – taip pat mūsų darbas“, – vardija L. Šakinė.

Jos manymu, šis projektas – puikus pavyzdys, kad „NARBUTAS Lietuva“ gali įgyvendinti visus kliento pageidavimus ir architektų bei dizainerių vizijas: nuo nestandartinių baldų iki augalų ir dekoro akcentų. Tuo kiekvieno projekto atveju rūpinasi projektų vadovo, dizainerių ir logistikos komanda, skirianti nuolatinį maksimalų dėmesį tiek projekto įgyvendinimo metu, tiek jį baigus.

Laimono Ciūnio nuotr.

 

Apgalvoti jungikliai ir kištukiniai lizdai  

Interjero architektės, kurdamos „Contestus“ biurą, daug dėmesio skyrė visoms interjero detalėms, tarp jų jungikliams ir kištukiniams lizdams.

Contestus“ biurui pasirinkome JUNG serijos LS 990 gaminius. Šiuo atveju pirmiausia imponavo nemaža šios serijos spalvų paletė. Atsižvelgiant į sienų spalvą, interjere sumontuoti balti, pilki ir juodi jungikliai bei kištukiniai lizdai“, – sako „Mild studio“ interjero architektė I. Klimašauskaitė.

Iš kokybiškų medžiagų gaminami JUNG serijos LS 990 švarių spalvų paprastų elegantiškų linijų jungikliai siaurais rėmeliais ir kištukiniai lizdai puikiai dera bet kurioje aplinkoje, didelis jų funkcionalumas leidžia įgyvendinti net sudėtingas architektūrines ir technines idėjas. Daugiaviečius (iki 5 jungčių) rėmelius ant sienos galima montuoti ir vertikaliai, ir horizontaliai, jie suderinami su visais LS serijos dangčiais.

Laimono Ciūnio nuotr.

 

Visma Tech Lietuva“: technologijų teritorija

Absoliuti dauguma vienos didžiausių Lietuvos IT įmonių Visma Tech Lietuva“ Vilniaus komandos – inžinieriai, tad naujasis biuras, savaime suprantama, atspindi jų poreikius ir pomėgius.

Laimono Ciūnio nuotr.

 

„Norėjome, kad biure darbuotojai jaustųsi net geriau nei namuose, kuriuose įprato dirbti pandeminiu laikotarpiu, todėl pusė mūsų susirinkimų kambarių yra neformalūs, primena svetaines. Bendrosios erdvės kviečia bendrauti mėgaujantis gurmaniška kava ar arbata – kaip draugų kompanijoje“, – sako programinės įrangos kūrimo įmonės „Visma Tech Lietuva“ administracijos vadovė Vytautė Mimė.

Darbo praktika rodo, kad kabinetuose žmonės dirba produktyviau, todėl tokia sistema pasirinkta ir naujajame biure. Dėl pažangių ir lanksčių apšvietimo sprendinių darbuotojai net stalus galėjo pasistatyti taip, kaip jiems buvo patogu. Buvo atsižvelgta ir į kitus darbuotojų pageidavimus: dėl sensorinių maišytuvų, patogesnių virtuvės baldų rankenėlių, sportinių drabužių džiovinimo patalpų, sporto salės, kavos ir arbatos ruošimo.

„Pagrindinis mūsų įmonės privalumas visada buvo ir bus greitas kompetencijos augimas kuriant pasaulinio lygio produktus, grįstus naujausiomis technologijomis. Sėdmaišiai ir žaidimų kompiuteriai – tik vienas iš daugelio būdų pailsėti nuo intensyvios protinės veiklos. Mūsų darbuotojai puoselėja daug įdomių hobių, jie yra tapę ir mūsų įmonės kultūros dalimi, – pavyzdžiui, vaidmenų žaidimas „Dungeons and dragons“, maisto gaminimas, dronų kūrimas ar šiaip įvairių daiktų konstravimas, litavimas. Dėl to turime šefo virtuvę, gerai vėdinamą dirbtuvių patalpą su 3D spausdintuvais ir kt.“, – pasakoja „Visma Tech Lietuva“ atstovė.

Naujajame biure įrengta ir erdvė 4–14 metų darbuotojų vaikams: čia yra stalai namų darbams ruošti, laipynė medyje, konstruojama „Lego“ siena. Tėvai turi galimybę vaikus stebėti dirbdami už stiklinės sienos ar prisėsti prie to paties rašomojo stalo kartu su vaiku.

„Kai kurios erdvės naudojamos mūsų organizuojamiems išoriniams ir vidiniams mokymams. Visi jie vyksta „Visma Tech Lietuva“ iniciatyva“, – sako V. Mimė.

Dalis sprendinių kurti su įmonės komanda

Visma Tech Lietuva“ Vilniaus biuras – dar vienas „Mild studio“ interjero architekčių Ievos Klimašauskaitės ir Linos Bakienės projektas verslo centre ARTERY.

„Per mūsų projektavimo praktiką palyginti retai tekdavo sprendimus derinti ne su vienu ar dviem atsakingais žmonėmis, o su visa komanda“, – prisimena I. Klimašauskaitė. „Mildstudio“ susitikimai su kompanijos darbo grupe vyko kiekvieną savaitę. Komanda aktyviai dalyvavo biuro kūrimo procese. Įmonė skiria daug dėmesio darbuotojų savijautai ir gerovei, tad stengtasi išpildyti net mažiausius pageidavimus. Vienas iš tokių pageidavimų buvo suprojektuoti dviejų tipų darbo vietas: nuolatines kabinetuose ir laikinas bendrosiose biuro erdvėse.

„Erdves planavome derindamos darbo ir poilsio, laikinų darbo vietų zonas. Norėjome gyvo biuro, atspindinčio įmonės dinamiškumą. Sukūrėme įdomią bibliotekos erdvę, ji yra ir laikinų darbo vietų zona. Biuras gyvų spalvų, jame daug skirtingų baldų, formų. Kai kurie susitikimų kambarių stalai imituoja laužytą verslo centro pastato formą, o telekonferencijų stalas – pusmėnulio formos. Buvo palyginti sunku viską suderinti ir išlaikyti erdvių vientisumą, – sako I. Klimašauskaitė. – Be to, „Visma Tech Lietuva“ – vienas iš nedaugelio ARTERY centro biurų, kuriame nėra standartinių lubų – matyti atviros perdangos ir balta spalva nudažyti inžineriniai tinklai.“

Laimono Ciūnio nuotr.

 

Pagrindinės virtuvės zonoje, kuri kartu yra ir renginių zona, aidui ir garsui suvaldyti pasirinktos purškiamosios akustinės lubos. Iššūkių kilo projektuojant anksčiau architektų suplanuotą atvirų lubų apšvietimo tinklą. Taškinis apšvietimas buvo išdėstytas šachmatų tvarka, teko sumąstyti linijinės sistemos sprendinį, kuris leistų po atviromis lubomis tą išdėstymą išlaikyti. Pagrindiniu apšvietimo akcentu biuro koridoriuje tapo šviestuvas – gyvatė, vingiuojanti per visas 3000 kv. m ploto darbo erdves. Gyvatės idėja išrutuliota kartu su „Visma Tech Lietuva“ darbuotojais per savaitinius susitikimus. Originali interaktyvių klaviatūrų siena – taip pat interjero dizaino studijos ir biuro darbuotojų bendradarbiavimo rezultatas. Ją pagamino „Visma Tech Lietuva“ kolektyvas. Biure apstu nestandartinių ir nedažnai biuruose sutinkamų erdvių, yra net miego kambarys.

Andriaus Ufarto nuotr.
Andriaus Ufarto nuotr.

 

Taip interjeras įrengiamas greičiau

Visma Tech Lietuva“ biuro poilsio zonos idėją interjero architektėms įgyvendinti padėjo apšvietimo ir minkštųjų pastatomųjų baldų studija „Cavaboutiq – kūrybinga komanda, turinti daugybę prekybos partnerių visoje Europoje, todėl galinti pasiūlyti bei pristatyti visų žinomiausių ir nišinių baldų bei šviestuvų prekių ženklų gaminių, taip taupydama tiek architektų, tiek klientų brangų laiką.

„Sąvoka „kurti“ yra daugiareikšmė. Mūsų įmonės kūryba – pasiūlyti įvairaus pobūdžio ir paskirties interjerams šviesą bei patogumą. Galimybė prisidėti prie interjero architektų ir dizainerių meno, pateikti kokybę atitinkančius sprendimus ir juos įgyvendinti mums teikia malonumą“, – sako „Cavaboutiq“ komanda.

Pagrindinė „Cavaboutiq“ veikla – rengti apšvietimo komercinius pasiūlymus drauge su sąmatomis, taip pat kliento pageidavimu apskaičiuoti apšvietą, tačiau studija gali pasiūlyti ir užsakyti įvairiausių baldų – stalų, kėdžių, sofų (modulinių ir išskleidžiamų), stalelių, lovų, kilimų, interjero aksesuarų: kliento norimo audinio, spalvos ir faktūros.

Visma Tech Lietuva“ minkštuosius baldus „Cavaboutiq“ derino prie sukurto interjero estetikos pagal „Mild studio“ architekčių viziją, kiekviena detalė buvo aptariama su jomis ir su užsakovais. Taip buvo atrinkta, kas geriausiai dera šiame projekte.

Stiklo pertvaros taip pat nestandartinės

Neįprastų formų „Visma Tech Lietuva“ biuro erdvėje nebuvo paprasta sumontuoti stiklines kabinetų pertvaras, tačiau patyrusi įmonė „Tranela“ šią užduotį nesunkiai įveikė.

„Dalį stiklo pertvarų turėjome sukti angose, todėl teko ieškoti nestandartinių stiklo pertvarų montavimo variantų stabilumui užtikrinti. Naudojome tik kokybiškas jungiamąsias detales, kad vaizdas būtų vientisas ir estetiškas, į akis nekristų sujungimų vietos“, – apie didžiausią šio užsakymo iššūkį pasakoja įmonės vadovas Raimondas Bartkevičius.

Pasak jo, darbai vyko sklandžiai. Pasirinkę labai universalią aliuminio profilių sistemą, meistrai galėjo lengvai laviruoti erdvėje. Šios sistemos stacionarios stiklo dalys gaminamos net 5,3 m aukščio, be to, į ją gali būti integruotos kuo įvairiausios durys – iš stiklo, aliuminio ar medžio.

Biure, suprantama, labai aktualu gera garso izoliacija. Pasirinktoji universali aliuminio profilių sistema jau ir taip palyginti gerai sulaiko garsą, tačiau „Visma Tech Lietuva“ biure ši jos savybė dar labiau buvo sustiprinta naudojant stiklą su specialia akustine plėvele.

Andriaus Ufarto nuotr.
Andriaus Ufarto nuotr.

 

Užuolaidos – antistresinė biuro puošmena

Visų „Visma Tech Lietuva“ susitikimų kambarių stiklines sienas puošia tokios pat vienspalvės užuolaidos. Jų projektą pagal užsakovės ir interjero architekčių viziją parengė ir įgyvendino MB „Mobilus užuolaidų salonas“.

„Užuolaidos yra švelnus akcentas, subtiliai pakylėjantis visą interjerą“, – teigia įmonės įkūrėja ir vadovė Rita Chraptavičienė.

Tačiau kad taip būtų, pasak jos, užuolaidų audinio struktūra ir spalva turi dailiai derėti prie visų kitų interjero elementų patalpoje vyraujančioje šviesoje. Išsirinkti tokias užuolaidas sudėtinga, ieškant jų užuolaidų salonuose taip pat prarandama daug laiko, o šiuolaikiniam žmogui jis labai brangus. Todėl ir gimė „Mobilaus užuolaidų salono“ idėja – atvykti į objektą su atrinktais būtent tam objektui audinių pavyzdžiais.

„Mes vykstame pas klientą, nes būtent tą, tinkamiausią, audinį gali rasti tik pajutęs aplinką ir įvertinęs interjero detales bei vietą, kur kabos užuolaidos“, – sako įmonės vadovė ir kviečia bendradarbiauti dizainerius bei architektus nuo pat projekto pradžios, kad būtų išvengta klaidų įrengiant užuolaidas.

Būtent taip, nuo projekto pradžios, buvo organizuotas darbo procesas ir „Visma TechLietuva“ biure. Užsakovė norėjo, kad užuolaidos būtų patogiai traukiamos, šiek tiek pakeltos nuo grindų, lengvai prižiūrimos, neperregimos, vienodai atrodytų iš abiejų pusių ir derėtų prie viso interjero kolorito.

Audinys buvo išrinktas drauge su interjero architektėmis ir užsakove. Jis atitinka pateiktus reikalavimus, be to, kabinetuose dar geriau izoliuoja garsą ir pagerina akustiką.

„Užuolaidos suteikia privatumo, per posėdžius žmonės labiau susikaupia, kai į juos nežiūri einantieji koridoriumi“, – vardija pranašumus R. Chraptavičienė.

Pasak jos, tinkamai prie interjero priderintos užuolaidos – biuro puošmena. Jos suteikia subtilaus elegantiškumo ir namų jaukumo, tokioje aplinkoje žmonės geriau jaučiasi emociškai, labiau susitelkia į darbą ir ramiau reaguoja stresinėmis situacijomis.    

URBO bankas: naujo identiteto deklaracija

Po daugiau nei 30 metų URBO bankas, iki šių metų vasario veikęs kaip Medicinos bankas, nusprendė ne tik iš esmės pakeisti savo vizualinį identitetą, bet ir centrinę būstinę iš sostinės Pamėnkalnio gatvės kartu su klientų aptarnavimo padaliniu perkelti į Konstitucijos prospekte duris atvėrusį ARTERY.

Laimono Ciūnio nuotr.

 

„Itin patogioje miesto vietoje esantis ARTERY savo infrastruktūra, išmaniais inžineriniais sprendimais, tvariomis technologijomis puikiai atitinka mūsų klientų ir darbuotojų poreikius. Įsikūrėme ten, kur masiškai keliasi įvairiausi verslai, veikia viešojo sektoriaus įstaigos, populiarūs prekybos centrai, patogus susisiekimas tiek viešuoju, tiek nuosavu transportu“, – sako URBO banko administracijos vadovas Marius Arlauskas.

Naujojoje URBO banko būstinėje darbo vietos pritaikytos kiekvieno darbuotojo poreikiams: yra ergonomiški baldai, reguliuojamo aukščio stalai, erdvios spintos ir spintelės asmeniniams daiktams susidėti.

„Atsižvelgę į darbuotojų pageidavimus, įrengėme praktišką ir erdvią virtuvės zoną, kad joje būtų galima ne tik pavalgyti, bet ir susitikti, pabendrauti, pažaisti stalo futbolą, paskaityti knygą per pietų pertrauką. Siekiant sukurti kuo stipresnį jaukumo jausmą, biuro sienos papuoštos žinomų menininkų paveikslais iš mūsų banko daug metų kaupiamos kolekcijos“, – pasakoja M. Arlauskas.

Moderniame biure yra į judesį reaguojančios apšvietimo ir vandentiekio sistemos, ilgaamžiai baldai, mikroklimato kontrolės sistema su daliniu drėkinimu, sumontuotos elektra valdomos žaliuzės, klientų aptarnavimo skyriuje įrengta klientų srauto kontrolės sistema, geriamo vandens stotelė.

„Pats pastatas yra tarsi modernumo ir tvarių inžinerinių sprendimų architektūros deimantas, tad kurdami interjerą rinkomės tik ES šalyse pagamintas medžiagas ir baldus, jų kokybė ir tvarumas patvirtintas ESG sertifikatais“, – pabrėžia URBO banko administracijos vadovas.

Jo žodžiais, visas biuro interjeras atliepia URBO banko identitetą, todėl ką nors išskirti labai sudėtinga. Čia sukurta jauki ir estetiška aplinka, kurioje vyrauja gamtos, žemės spalvos, naudotos ypač tvarios ir ilgaamžės medžiagos. Vos pakilus į ketvirtąjį aukštą pasitinka registratūros stalas iš akmens plokštės, virš jo – medinis URBO banko logotipas.

„Natūralaus medžio tinklas lubose ir dalyje pertvarų, pastelinių spalvų baldai ir gausybė augalų sukuria jaukumą, kurį jaučiame gamtoje, ne tik darbuotojams, bet ir svečiams, klientams“, – sako URBO banko administracijos vadovas M. Arlauskas.

Erdvės išbandymai

„Tuo pat metu, kai projektavome naująjį biurą, Medicinos bankas keitė ir savo identitetą, todėl stebėjome šį procesą ir ieškojome būdų, kaip norimas banko vertybes įprasminti erdvėje. Per patį projektavimo įkarštį dar nebuvo aišku nei naujas banko vardas, nei tikslios naujojo identiteto spalvos, todėl projektuojant reikėjo ypač didelio jautrumo ir subtilumo. Žinojome, kad tai yra ilgametę patirtį sukaupusi lietuviško kapitalo įmonė, siekianti žengti kartu su laikmečiu. Kaip tik tokio įvaizdžio ir siekėme interjere: aiškūs, ilgaamžiai sprendiniai, tinkami šiandienai ir rytojui. Norėjome, kad nesenstantis interjeras atspindėtų įmonės aktualumą, ilgaamžes vertybes, bet tuo pat metu – ir siekį augti, eiti tolyn“, – pasakoja „Mild studio“ architektės Lina Bakienė ir Ieva Klimašauskaitė – URBO banko interjero kūrėjos.

Dalį pirmajame verslo centro aukšte esančio palyginti nedidelio ploto URBO banko klientų aptarnavimo skyriaus buvo numatyta skirti darbuotojams, todėl architektės suprojektavo 15 darbo vietų uždarą biurą ir penkių kasų atvirą erdvę klientams. Pirmojo aukšto patalpos net 6 m aukščio, o darbo ir klientų zonas reikėjo atskirti vizualiai nesuskaidant erdvės ir nesukuriant šulinio efekto, taip pat išlaikant pastato architektų reikalavimą neužstoti aklinomis sienomis pastato branduolio: „Mild studio“ šią užduotį išsprendė panaudojusios 6 m stiklo pertvaras.

Ketvirtajame verslo centro aukšte įrengtas URBO banko pagrindinis biuras su recepcija, konferencijų kambariais, didele darbuotojų zona ir atskiru valdybos sparnu. Netaisyklinga pastato forma pažėrė iššūkių planuojant erdves, tačiau interjero architektėms puikiai pavyko jas panaudoti.

URBO banko biuras yra klasikinio planavimo, grįsto kabinetine sistema. Pakilus liftu į ketvirtąjį aukštą, iš karto patenkama į atvirą recepciją. Kairėje jos pusėje suformuoti posėdžių kambariai, skirti banko darbuotojų ir banko svečių susitikimams. Dešinėje recepcijos pusėje suprojektuotas koridorius, kuriuo patenkama į atskirą valdybos sparną su privačių susitikimų kambariu ir vadovų kabinetais. Už recepcijos išdėstyti visi darbuotojų kabinetai ir pagrindinė virtuvė su poilsio erdve. Baldus svečių bei poilsio zonoms pagal interjero architekčių pageidavimus pasiūlė ir į URBO banką pristatė baldų salonas „Subtilitas“.

Norberto Tukaj nuotr.

 

Biure įrengta DALI apšvietimo sistema visada palaiko norimą apšvietimo lygį ir užtikrina taupų elektros energijos vartojimą, o mikroklimatą reguliuoja moderni pastato vėdinimo ir šildymo / šaldymo sistema. Visi darbuotojai aprūpinti reguliuojamo aukščio stalais ir patogiomis ergonomiškomis vokiečių gamintojo darbo kėdėmis.

Didžiausias iššūkis kuriant URBO banko patalpų interjerą, „Mild studio“ architekčių teigimu, buvo 6 m aukščio stiklo pertvarų pirmajame aukšte ir medinių ažūro lubų ketvirtajame aukšte sprendiniai. Pirmuoju atveju po ilgų diskusijų su gamintojais buvo sumontuotos berėmio stiklo pertvaros. Antruoju atveju prie atviros perdangos pritvirtinus tūrines medžio lubas kilo keblumų projektuojant inžinerijos sprendinius, nes, pavyzdžiui, buvo apribotas aukštis, tačiau sumanymą pavyko sėkmingai įgyvendinti.

Į pagalbą skuba nestandartinių sprendinių profesionalai

„Abu URBO banko aukštus vienija tokia pat spalvų gama ir modernus interjero stilius, tačiau pagal patalpų paskirtį ir joms pagamintus baldus tai lyg du skirtingi objektai“, – įžvalgomis dalijasi Šiaulių baldų gamybos įmonės „Furniture help“ vadovas Aivaras Gudonavičius.

URBO banko vizitine kortele tapusiam klientų aptarnavimo centrui šiauliečiai pagamino klientų aptarnavimo vietas, stalus, minkštus baldus. Vis dėlto daugiausia iššūkių „Furniturehelp“ teko įveikti gaminant ir montuojant solidumo ir ilgaamžiškumo įspūdį banko personalo patalpoms suteikiančias tūrines impregnuotos medienos lubas. Įmonė ne pirmą kartą gamino tokio tipo lubas, tačiau šįsyk dėl didelių ir netaisyklingos formos erdvių reikėjo keliskart tikslinti matmenis, pasukti galvą, kaip technologiškai įgyvendinti sumanymą.

Norberto Tukaj nuotr.
Norberto Tukaj nuotr.
Norberto Tukaj nuotr.

 

„Esame nestandartinių baldų gamybos ekspertai. Ne veltui įmonės pavadinime yra žodis „help“. Mūsų įmonės specializacija – sudėtingi projektai. Tokie, kur kiti padėti negali“, – įmonės pranašumą pabrėžia A. Gudonavičius.

Furniture help“ pagamino ir kelis šimtus nestandartinių medžio masyvo rankenų URBO banko biuro stiklinėms durims. Jos tapo elegantišku akcentu ir sustiprino tamsiai rudo ąžuolo medienos dominavimą interjere.

Darbo kabinetų ir virtuvėlės baldai banko valdybos sparne – taip pat „Furniture help“ darbas. Kaip ir bendradarbiaujant su akmens apdirbimo profesionalais posėdžių kabinetams sukurti prabangūs ąžuolo masyvo stačiakampiai stalai su integruotomis akmens masės juostomis.

„Daugiau kaip 15 metų dirbame baldų gamybos ir projektų valdymo srityje. Mūsų pagrindinė misija – padėti kurti namus žmonėms ir įmonėms. Galime įgyvendinti didelius ir ypač sudėtingus projektus. Sprendžiame problemas, kuriame geriausią įmanomą patirtį savo klientams“, – teigia A. Gudonavičius.

Jungikliai ir kištukiniai lizdai taip pat turi būti tvarūs

URBO banko interjerui buvo parinkti JUNG serijos LS 990 jungikliai ir kištukiniai lizdai. „Mild studio“ interjero architektės L. Bakienės nuomone, būdami nepretenzingo klasikinio dizaino, be to, įvairių spalvų, jie gražiai priderinami prie įvairių interjero sprendinių.

Šiai jau kelis dešimtmečius populiarumo neprarandančiai JUNG jungiklių ir kištukinių lizdų kolekcijai būdinga ir daugiau pranašumų. Vienas didžiausių iš jų tas, kad jie pagaminti iš perdirbamos medžiagos duroplasto.

Palyginti su termoplasto gamyba, gaminant duroplastą į atmosferą išmetama mažiau CO2, mažiau suvartojama ir elektros energijos bei vandens. Be to, eksploatavimo ciklo pabaigoje duroplastas gali būti dar kartą panaudojamas, pavyzdžiui, kaip užpildas. Perdirbimo ar šalinimo metu nesusidaro toksinių medžiagų, o irimo metu mikroplastiko.

Norberto Tukaj nuotr.

 

_______________________________________________

MIKROJUDESIAI – DIDELĖ NAUDA SVEIKATAI

Kad ir kokios patogios būtų biuro kėdės, ilgai ant jų sėdėti nėra palanku sveikatai, todėl įmonės „Muista“ įkūrėjas ir dizaineris Aurimas Lažinskas visų šiuolaikinių biurų darbuotojams sukūrė dviejų pozicijų kėdę, ant kurios palengva siūbuojant atliekami mikrojudesiai, darantys teigiamą poveikį žmogaus fizinei ir psichologinei būklei.

Ilgai konsultavusis ir su kineziterapeutais, ir su ergoteraupeutais, „Muista“ metė iššūkį įprastinei nuostatai, kad ergonomiška kėdė turi būti stabili: viena įmonės sukurtos kėdės pozicija – siūbavimas į šonus, kita supimasis pirmyn ir atgal. Šitaip kaitaliojant judesius treniruojamos skirtingos raumenų grupės. Klientai teigia, kad pradėjus naudoti „Muistos“ kėdę sumažėjo įtampa nugaroje, nebemaudžia klubų.

„Užtrukome, kol radome tinkamą kėdės dizaino sprendimą, – sako A. Lažinskas. – Tačiau šiuo metu klientams siūlome du kėdžių variantus. Pirmasis gaminamas iš presu lenktos sluoksniuotos medienos plokštės, antrasis, naujesnio dizaino, – iš plieno vamzdelių.“

A. Lažinsko kolegos – įmonės vadovo Kęstučio Jaržemsko teigimu, Lietuvos baldų gamybos pramonė nepritaikyta tokioms kėdėms, kokias projektuoja „Muista“. „Net prieš atlikdami kėdės patvarumo testą (kėdė supta 250 tūkst. kartų) partneriai turėjo tam pritaikyti įrangą, – pasakoja K. Jaržemskas. – Savo kėdėms nenaudojame kitų gamintojų detalių – visos detalės kurtos pačių ir skirtos būtent šioms dviejų modelių kėdėms.“

Naujesnio modelio kėdės – „Jojiko“ kojos pagamintos iš plieno vamzdžio ir dažytos milteliniu būdu. Patvarios guminės pėdelės, pritvirtintos prie kojų, leidžia kėdei tolygiai siūbuoti ir apsaugo grindis. Ergonomiška kėdės sėdynė užpildyta poliuretano putomis. „Jojiko“ konstrukcija taip pat sėkmingai išlaikė siūbavimo patvarumo testą, ji gali atlaikyti iki 110 kg apkrovą. Neseniai „Muista“ su metaline „Jojiko“ kėde dalyvavo tarptautinio dizaino „Core77“ apdovanojimuose ir su keletu dalyvių pasidalijo antrąją vietą.

Kol kas abiejų modelių kėdžių galima įsigyti tik „Muistos“ elektroninėje parduotuvėje. Prekėms taikomas 30 dienų grąžinimo terminas – jo visiškai pakanka kėdei išbandyti namuose ir įsitikinti jos nauda. „Muistos“ komanda pastebi, kad jų kėdžių noriai įsigyja biurai, kur sėdėjimą siekiama padaryti aktyvų.

_______________________________________________

Demus Asset Management: tarsi paveikslų galerijoje

Investicinių fondų valdymo įmonės Demus Asset Management biure sukurta kūrybiška atmosfera, įkvepianti ne tik darbuotojus, bet ir biuro svečius.

Norberto Tukaj nuotr.

 

Demus Asset Management“ įkūrėjas Mindaugas Vanagas sako, kad ARTERY buvo pasirinktas pirmiausia dėl Gedimino kalno vaizdo pro biuro langus. Darė įspūdį ir tvarūs pastato architektūriniai bei inžineriniai sprendiniai, suteikiantys daug galimybių taupyti elektros energiją.  

„Labiausiai džiugina paveikslai. Ketiname juos keisti kas pusmetį. Be to, puoselėjame mintį steigti „Demus Asset management“ meno fondą ir kartu su komanda spręsti, kurį meno kūrinį įsigyti“, – pasakoja įmonės Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Rita Rotaru apie išskirtinę biuro interjero idėją, įgyvendinamą su šio projekto partnere – „Galerija VARTAI“.

R. Rotaru teigimu, visi labai patenkinti savo išskirtiniu administracijos stalu (recepcija) ir laundžo zona, kur galima pasimėgauti rytine kava ir pasisemti įkvėpimo darbams žvelgiant į nuostabią Vilniaus panoramą. Darbuotojų pageidavimu biure pasirinkta kabinetinė sistema. „Mums rūpi darbuotojų gerovė, norime, kad kiekvienas jaustųsi komfortiškai ir turėtų savo erdvę. Darbuotojai netgi paveikslus ant sienų kabinetuose išsirinko pagal save“, – sako R. Rotaru.

Demus Asset Management“ biuras pradėtas projektuoti 2023 m. ir gavus leidimą pradėti darbus įrengtas per tris mėnesius.

Estetiška, reprezentatyvu, kūrybiška

Demus Asset Management“ biuro interjero kūrėjai – architektūros studijos „Heima“ architektai Povilas Daugis ir Rūta Kazėnaitė sako, kad jo stilių bei nuotaiką diktavo pastato architektūra ir užsakovo pageidavimai: investicinių fondų valdymo įmonės biuras turėjo būti estetiškas, reprezentatyvus, kūrybiškas. Taip galiausiai ir kilo mintis suprojektuoti biurą, primenantį meno galeriją.

„Ši idėja patiko „Demus“ vadovui M. Vanagui, ir tai tapo vienu iš atspirties momentų formuojant erdves, renkantis spalvas ir medžiagas“, – pasakoja architektas P. Daugis.

Norėdami, kad kiekvieną įėjusį į biurą pasitiktų nuostabi sostinės panorama, architektai priimamajame paliko daugiau erdvės, suprojektavo ją kaip jaukią svetainę su kavos kampu. Kolegos ir svečiai čia gali išgerti kavos, bendrauti, gėrėtis panorama. Taip pat įrengta uždara virtuvė darbuotojams. Dauguma darbo vietų – uždari kabinetai, erdvės pojūtį išlaiko tik viena atvira didesnė darbo zona, sujungta su priimamuoju. Konferencijoms ir pasitarimams įrengtos trys patalpos, dviem iš jų panaudotos erdvės be langų.

Dėl ARTERY fasado pasvirų plokštumų būta techninių sunkumų projektuojant vidaus sienas, tačiau architektai pasistengė tai paversti pranašumais. Pavyzdžiui, biuro koridoriaus sienos nėra lygiagrečios – jos tai siaurėja, tai platėja. „Didelėje erdvėje tai pastebėti būtų sunku, o siauresnę erdvę asimetrija meniškai keičia. Dauguma biuro patalpų yra netaisyklingų formų, nėra daug stačių kampų. Netikėtumo momentą suteikia ir skirtingose biuro sienų vietose suprojektuoti langeliai, jungiantys erdves ir įleidžiantys daugiau šviesos“, – vardija sprendinius P. Daugis.

Meno galerijos idėja biure padiktavo baldų stilių, medžiagas ir spalvas. Biuro apšvietimas irgi suprojektuotas taip, kad tiktų ir darbuotojams kabinetuose dirbti, ir meno kūriniams ant sienų eksponuoti.

Tarp meno ir funkcijos

„Baldai turi būti ne tik funkcionalūs, bet ir pasakoti unikalią istoriją, kaip meno kūriniai. Mums patinka peržengti įprasto dizaino ribas, kurti gaminius, metančius iššūkį normoms ir žadinančius vaizduotę“, – pristato įmonės „Chisels play“ filosofiją jos įkūrėjas Ignas Krikštopaitis.

Amatininkų, dizainerių ir vizionierių komandos darbai itin dera meniškame „Demus“ biuro interjere: betoniniai staliukai – kubai nerūdijančiojo plieno paviršiais, medinės valgomojo kėdės, aliuminio lakštais dengtos lubos. Nerūdijančiojo plieno motyvas tęsiasi ir dviejų koridorių susikirtimo zonoje. Daugumai baldų buvo kuriami prototipai ir kartu su architektais „Heima“ ieškoma paties geriausio varianto.

Vienas didžiausių iššūkių – pagaminti ir atgabenti milžinišką uolą primenantį priimamojo stalą, simbolizuojantį „Demus Asset Management“ stiprybę. Unikalios konstrukcijos stalas pagamintas iš betono ir nerūdijančiojo plieno. Stalo nerūdijančiojo plieno paviršius nušlifuotas grubiau, kad ant jo nebūtų matyti pirštų atspaudų ir įbrėžimų. Uoloje pastebimas natūralus skilimas iš tiesų suformuotas dirbtinai: stalas buvo padalytas į dvi dalis, kad būtų galima jį atgabenti krovininiu liftu.

Plienas ir betonas – dominuojančios „Demus“ interjero medžiagos. „Demus“ vadovo T formos stalo kojos taip pat pagamintos iš sluoksniuoto betono. Vadovo stalo stalviršiui pasirinkta vyšnios mediena, o konferencijų stalviršiui – 1 cm storio nerūdijančiojo plieno lakštas. Visa konstrukcija sveria apie 600 kg. „Privalėjome matuoti ne tik baldus, bet ir liftų gabaritą“, – masyvių baldų gabenimo į 15-ąjį ARTERY aukštą iššūkius prisimena I. Krikštopaitis.

„Nestandartinių baldų gamyba užima daugiau laiko, tačiau mūsų nedidelei kompanijai – tai pačios įdomiausios užduotys. Nemėgstame frazės „to nepavyks padaryti“, – teigia I. Krikštopaitis.

Norberto Tukaj nuotr.
Norberto Tukaj nuotr.

 

Galimybė priderinti – didelis jungiklių ir kištukinių lizdų pranašumas

Architektūros studijos „Heima“ interjero architektai P. Daugis ir R. Kazėnaitė drąsių interjero sprendinių „Demus Asset Management“ biurui išrinko šviesiai pilkos spalvos JUNG serijos LS 990 jungiklius ir kištukinius lizdus.

„Su sienos spalva susieti jungikliai ir kištukiniai lizdai sustiprina vienos spalvos fono idėją“, – paaiškina savo sprendimą architektai.

Vokiečių gamintoja JUNG visame pasaulyje garsėja precizišku dėmesiu savo produkcijai, jos gaminiai jau daugiau kaip šimtą metų yra kokybės etalonas. Į tvarumą orientuotos serijos LS 990 jungikliai ir kištukiniai lizdai populiarumo nepraranda daugiau kaip 50 metų – dėl daugelio priežasčių, pirmiausia dėl didelės eksploatavimo trukmės ir laikui nepavaldaus subtilaus dizaino.

„BMI Executive Institute“: vienijantis gabiausius

Aukščiausio lygio vadovų studijas organizuojančio „BMI Executive Institute“ biuras tiesiogiai atspindi instituto kvietimą ir šūkį „Join The Cirkle“ – „Junkis į ratą“.  

Leono Garbačausko nuotr.

 

Instituto komanda puoselėjo viziją, kad naujasis biuras turi būti kviečiantis ir buriantis studentus, dėstytojus, alumnus ir administracijos darbuotojus. „Kartu su architektais ir partneriais šią idėją pavyko įgyvendinti“, – sako Jurga Bendikaitė-Ursavas, „BMI ExecutiveInstitute“ vadovė.

Vieta naujam biurui pasirinkta vadovaujantis funkcionalumo ir estetikos kriterijais. Planuojant biuro erdves labai didelis dėmesys skirtas darbuotojų patogumui – nepriekaištingai akustikai, kuri netrukdytų dirbti, atskiriems nedideliems pokalbių kambariams, taip pat erdviai virtuvei, į kurią gali tilpti visa komanda. Taip pat įrengtos nedidelių komandų darbo, mokymų ir poilsio zonos.

Nemažai investuota į kokybiškas natūralias medžiagas, jaukumą kuriančius elementus, akustinius sprendimus. Siekiant ne tik estetinio vaizdo, bet ir ilgaamžiškumo, pasirinkti lietuvių prekių ženklo NARBUTAS baldai. Patalpose įrengta autonominė mikroklimato kontrolė. Susitikimų ir posėdžių kambariai turi puikią garso izoliaciją. Poilsio ir susitikimų zona, suformuota ratu, atspindi pagrindinę instituto vertybę – vienyti talentingus žmones. Intelektinės veiklos erdvės pojūtį akcentuoja bibliotekos idėja, atsikartojanti visame interjere, ir meno kūriniai. Pavyzdžiui, vadovų mokymų salę puošia menininko Lino Kaziulioniosukurtas akustinis paveikslas.

„Siekėme, kad studijuoti ateinantys vadovai biure gautų galimybę „persikrauti“, visiškai pakeisti aplinką iš darbinės į įkvepiančią, skatinančią bendravimą, atpalaiduojančią tarsi namuose“, – apibūdina instituto vadovė J. Bendikaitė-Ursavas per maždaug tris mėnesius sukurtą biuro interjerą.

Namų jaukumas ir žaluma

Architektūros studijos „Plazma“ architektai Viltė Tamulė, Gytis Vaitkevičius ir Rytis Mikulionis modernaus stiklinio pastato biure stengėsi sukurti namų jaukumo įspūdį, kaip ir pageidavo mokymo įstaiga. „Rinkomės šiltas šviesias spalvas, dominuojanti medžiaga – medis. Neatitoldami nuo mokslo įstaigos funkcijos, naudojome bibliotekos motyvus, pavyzdžiui, knygų lentynas, stalo šviestuvus, – apie interjero įgyvendinimo idėjas pasakoja architektė Viltė Zubrytė. – Pastatas stovi urbanizuotoje teritorijoje, intensyvioje gatvėje, palei kurią rikiuojasi aukštybiniai pastatai, tad naudojome kontrasto principą ir į interjerą įtraukėme žalumos motyvų. Pagrindinėje svečių sutikimo zonoje apstu augalų, mokymų salėje – paveikslas su miško motyvu, o didžioji dalis grindų – samanų spalvos kilimas.“

Dėl neįprastos pastato formos ir pasvirusių pastato sienų architektams teko pasukti galvą, kaip ergonomiškai panaudoti biuro plotą ir suprojektuoti akustinius sprendinius.

Didžiausiu iššūkiu tapo daugiafunkcių biuro patalpų išdėstymas, ypač didžiosios mokymų salės. Kol salei buvo rasta ta vieta netradicinės konfigūracijos pastate, teko kelissyk perprojektuoti visą funkcinį planą.

Visi baldai – nestandartiniai  

Pagal architektų ir užsakovo viziją visus nestandartinius baldų sprendimus naujajame „BMI Executives Institute“ biure įgyvendino „NARBUTAS Lietuva“ komanda. „Projektas išsiskiria jaukumu ir lengvumu, kurį suteikia kruopščiai suprojektuotos interjero detalės, baldai ir sienų apdaila su ąžuolo faneruote“, – sako „NARBUTAS Lietuva“ projektų vadovė Laima Danilevičienė. Visame projekte dominuojantys nestandartinio dizaino baldai buvo iššūkis baldų gamintojams. Kad visas interjeras būtų vientisas, nestandartiniai „NARBUTAS Lietuva“ darbo stalai buvo gaminami su tokiomis pat nestandartinėmis dangomis. Darbo vietose jaukumą kuria NARBUTAS NOVA pertvaros, užtikrinančios palankią akustiką ir privatumą.

Projektų vadovė L. Danilevičienė pabrėžia, kad įdomiausia buvo projektuoti ir gaminti nestandartinius virtuvės baldus. Įspūdingas valgomojo baro stalas – su ąžuolo masyvo kojomis ir lieto akmens stalviršiu. Ryškiu biuro akcentu tapo patogūs suoliukai. Išskirtinė ir minimalistinio dizaino apvalintos formos recepcija, kuriai panaudotas minėtasis medžio lukšto ir ąžuolo faneruotės derinys.

„Projektai, kuriuose dominuoja nestandartiniai sprendiniai, neabejotinai reikalauja išskirtinių žinių, kūrybingumo ir sprendimų ieškojimo. Džiaugiamės galutiniu rezultatu. Biuras ne tik įspūdingai atrodo Vilniaus verslo panoraminiame vaizde, bet ir išsiskiria harmoninga, patogia darbo aplinka“, – sako L. Danilevičienė.

Leono Garbačausko nuotr.

 

Unikali paslauga interjero idėjoms sklandžiai įgyvendinti

Nekilnojamojo turto projektų valdymo ir įgyvendinimo paslaugas teikianti įmonė „Townprojects“ rūpinosi architektų sukurto interjero projekto įgyvendinimu.

„Klientams siūlome unikalią paslaugą – patalpų įrengimo projektų valdymą. Užsakovai mums deleguoja visus projekto įgyvendinimo darbus: nuo tiekėjų atrankos iki vykstančių darbų priežiūros, nuo biudžeto planavimo iki reikiamų gaminių pirkimo. Mūsų tikslas – išrinkti geriausiai kliento interesus ir lūkesčius atitinkančius paslaugų teikėjus, prižiūrėti darbų eigą, derėtis dėl palankesnių finansinių sąlygų atstovaujant užsakovo interesams. Iš praktikos galiu pasakyti, kad savo klientams sutaupome ne tik laiko, bet ir pinigų, nes mūsų kompetentinga komanda užsakovams padeda išsirinkti optimalius sprendimus“, – kalba Vilma Bružienė, „Town projectsbendraturtė.

Leono Garbačausko nuotr.

 

Šis projektas, detalizuoja V. Bružienė, turėjo atitikti ne tik reprezentacinę funkciją, formuoti organizacijos įvaizdį, pabrėžti vertybes, bet kartu ir užtikrinti darbuotojų bei studijuojančiųjų gerovę. Taigi „Town projects“ teko ieškoti būdų, kaip įgyvendinti visus užsakovo iškeltus tikslus.

Bene svarbiausias – neviršyti suplanuoto biudžeto ir skrupulingai jo laikytis. „Town projects“ komanda atidžiai nagrinėjo įvairių tiekėjų, tiek statybinių medžiagų, tiek baldų, pasiūlymus ir, pasitelkusi profesinę patirtį bei rinkos išmanymą, išrinko užsakovui geriausiai tinkamus gaminius, kartu prižiūrėjo, kad laikantis nustatyto biudžeto nenukentėtų kokybė.

„Užsakovas ne tik aiškiai išsakė lūkesčius, tikslią projekto viziją – jis kartu „Town projects“ suteikė absoliutų pasitikėjimo mandatą ir iš karto delegavo visus projekto valdymo darbus. Taupėme užsakovo laiką, su klientu derinome tik tai, kas būtina. Iš esmės visi projekto valdymo rūpesčiai, problemos ar nesklandumai buvo sprendžiami tuoj pat, klientui reikėjo tik išsakyti nuomonę apie galutinius darbų rezultatus“, – apibendrina V. Bružienė.

People Link“: sukurtas bendradarbiauti

Įvairių sričių darbuotojų atrankų ekspertai darbo metu mieliau bendrauja, užuot leidę laiką vieni prie kompiuterių, todėl savo naujojo biuro erdvę įsivaizdavo ne kaip kabinetų sanglaudą, o kaip bendravimo ir bendradarbiavimo erdvių sandraugą.

Beno Šileikos nuotr.

 

„Ankstesniame biure praleidome daugiau kaip 14 metų. Po karantinų pajutome, kad laikas atsinaujinti. ARTERY sužavėjo savo išskirtine architektūra ir, žinoma, išskirtine vieta“, – pasakoja „People Link“ direktorė Jurgita Lemešiūtė apie sprendimą persikelti į ARTERY.  

Įmonė dirba hibridiniu būdu, todėl naujasis biuras įrengtas kaip bendradarbiavimo erdvė. Dauguma darbuotojų neturi priskirtų darbo vietų.

Labiausiai J. Lemešiūtę džiugina virtuvės baras vidury biuro. „Virtuvei, bendrai erdvei išrinkome ne kurį nors kampą kaip įprasta, o biuro centrą. Jis iškart tapo susitikimų, pietų ir asmeninių pokalbių su kolegomis vieta. Labai smagu“, – sako ji.

Interjero projektas kainavo apie 186 tūkst. eurų ir buvo įgyvendintas beveik per metus.

Priešybių vienybė

„Viskas prasidėjo nuo mažos raudonos sofos ir architekto Danielio Libeskindo suprojektuoto pastato netaisyklingų formų. Galiausiai jos labai gražiai susiliejo su švelniomis biuro detalėmis. Tai materijų draugystė ir vienybė – šaltos bei aštrios ir labai minkštos, šiltos bei švelnios“, – trumpai apibūdina „People Link“ biuro interjerą jo autorė interjero architektė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, įkūrusi „Aform studiją“ ir drauge su kolege Vilija Viliūteprojektuojanti interjero erdves įvairios paskirties pastatuose.

Kurdama „People Link“ interjerą, architektė siekė pabrėžti biuro unikalumą ir didžiausią dėmesį skyrė funkcionaliam jo palyginti nedidelio ploto erdvių išdėstymui pagal darbuotojų poreikius.

Iš ypatingesnių užsakovo reikalavimų ji pamini norą įrengti kavos barą, didesnę, nei buvo numatęs statytojas, virtuvėlę, taip pat užtikrinti geresnę garso izoliaciją kabinetuose (tai buvo pasiekta pasirinkus dvigubo stiklo konstrukciją).

„Norėjau valgomąjį suprojektuoti tarsi mini kavinę. Tai buvo ganėtinai keblu, nes privalėjau vadovautis statytojo prekių ženklo vadovu (brandbook’u), o jame buvo draudžiama pakeisti architektų suplanuotą šviesos spektrą ir naudoti tamsias spalvas“, – pasakoja A. Slapikaitė-Jurkonė.

Tačiau daugelį savo idėjų jai pavyko įgyvendinti. Kiliminės dangos sujungtos aštriomis trikampio formos linijomis, einančiomis per visas biuro erdves. Nerūdijančiojo plieno kavos (vandens) baras-valgomojo erdvė stilistiškai atkartoja pastato architekto aštrių formų linijas. Visa kampu pastatyta virtuvė, net stalviršis ir plautuvė jame, yra terakotinės spalvos – kaip sostinės senamiesčio stogai. Darbo zonos išdėstytos zigzagu, kad būtų panaudota visa netaisyklingos formos erdvė, o pertvaros tarp darbo stalų primena kalnų siluetą. Susitikimų kambario stalas – įžambios formos ir tokios pat terakotinės spalvos kaip kėdžių audinys.

Didžiausias iššūkis, A. Slapikaitės-Jurkonės teigimu, buvo suderinti statytojo reikalavimus ir užsakovo norus, balansuoti tarp aštraus ir minkšto, suderinti visus terakotinės spalvos atspalvius ir įkomponuoti metalo bei pilkų atspalvių, kurių ji interjeruose dažniausiai vengia.

Interjero architektėms įgyvendinti projektą padėjo UAB „Town projects“: įmonė buvo atsakinga už sklandų viso projekto procesų valdymą, baldų ir interjero detalių tiekėjų atranką, tikslų biudžeto laikymąsi, patalpų įrengimo priežiūrą.

Unikali jungiklių ir kištukinių lizdų ypatybė: derėti visur

People Link“ biurui buvo parinkti JUNG serijos LS 990 jungikliai ir kištukiniai lizdai. Interjero architektės A. Slapikaitės-Jurkonės nuomone, jie gražiai dera biuro aplinkoje.

„Ši JUNG serija yra bestseleris. Jos jungikliai ir kištukiniai lizdai tiesiog įsilieja į erdvę ir tampa ne akcentu, o jo dalimi. Dėl galimo įvairių spalvų pasirinkimo ir gražaus minimalistinio dizaino jie lengvai priderinami bet kuriame interjere“, – sako A. Slapikaitė-Jurkonė, „People Link“ biurui išrinkusi baltos spalvos minėtosios JUNG serijos griežtų elegantiškų linijų gaminius, prieš 50 metų įkvėptus Bauhauzo dizaino mokyklos ir iki šiol neprarandančius populiarumo dėl savo unikalios ypatybės derėti bet kurioje aplinkoje.  

Beno Šileikos nuotr.

 

Išmanusis vandens baras – gerovės sprendinys

Vienas iš pagrindinių šiuolaikiškų biurų kriterijų – darbuotojų gerovė, prie kurios priskiriamas ir aprūpinimas kokybišku geriamuoju vandeniu. Interjero architektė ASlapikaitė-Jurkonė atitinkamą sprendinį numatė ir „People Link“ biure. Pagal jos viziją pagamintame metaliniame balde pačiame biuro centre – vandens bare buvo sumaniai įrengta kanalizacija, elektros instaliacija ir vandentiekis. Nustatytoje specialaus baldo stalviršio vietoje buvo išpjauta speciali skylė ir integruota elitinio italų gamintojo „Guglielmi“ biurams skirto modelio AP 65080 kriauklytė su išmaniuoju maišytuvu. Dabar darbuotojams nuolat tiekiamas atvėsintas, verdantis ir gazuotas (prisotintas angliarūgštės) aukščiausios kokybės geriamasis vanduo, tinkamas kavai, arbatai, sriubai ir net kūdikių maistui ruošti. Vandens baras jau tapo „People Link“ biuro ašimi, darbuotojai suvartoja perpus daugiau geriamojo vandens.

Vandens baro įrangą parinko ir sumontavo „Aquafilter.lt“ (UAB „Vandens filtravimo sistemos“), daugiau nei 24 metus rinkoje dirbantys filtravimo technologijų inžinieriai, vandenruošos specialistai, bendradarbiaujantys su mokslininkais, ir kiekvieno projekto atveju pirmiausia atliekantys objektui tiekiamo vandens tyrimus, išsiaiškinantys poreikius, tada pateikiantys tinkamiausią pasiūlymą ir įgyvendinantys projektą.

Vandens paruošimo sprendinius kurianti įmonė „Aquafilter.lt“ Lietuvoje atstovauja aukščiausios kategorijos vandens filtrų gamintojams iš viso pasaulio, tarp jų yra ir tokios gerai žinomos kompanijos kaip „Quatreau“ ir „Guglielmi“.

Visus gaminius „Aquafilter.lt“ profesionaliai testuoja, kad perprastų jų veikimo principus, atrinktų patikimiausius ir galėtų drąsiai siūlyti klientams. „Aquafilter.lt“ mūsų šalyje pelniusi keliasdešimties tūkstančių klientų (tarp jų ir trečdalio TOP 100-uko įmonių) pasitikėjimą ir plečia savo paslaugų tinklą Rygoje.

Įmonė teikia paslaugas privačiam, komerciniam, pramonės, gyvulininkystės sektoriams, o pastaruoju metu ypač daug dėmesio skiria individualizuotiems šiuolaikinių biurų ir HORECA (angl. hotel, restaurant, catering) srities projektams.

Beno Šileikos nuotr.

 

Gamtoje, GAUDRĖ, DURAVIT, AKMENSTATA, TIKSLITA, mild studio, narbutas, JUNG, TRANELA, Cava Boutiq, Mobilus užuolaidų salonas, furniture help, Šviesos technologijos, SUBTILITAS, MUISTA, Galerija VARTAI, CHISELS PLAY, HEIMA, Town Projects, plazma, aquafilter.lt, a form.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų