„Delfi“ sporto centras – tokio Vilniuje dar nebuvo


 Vienu metu „Delfi“ sporto centre galės sportuoti per šimtą žmonių. Planuojama, kad centrą kasmet aplankys apie 250 tūkst. lankytojų.

Užpildė Vilniuje buvusią spragą

Kaip pasakojo vandens parko „Vichy“ generalinis direktorius Marius Šiškauskas, jie analizuodami pramogų ir sporto rinką įžvelgė, kad dėl tinkamos infrastruktūros ir treniruočių bazių trūkumo Lietuvos badmintonininkai bei tinklininkai ilgą laiką neturėjo tinkamų galimybių sportuoti ir ruoštis tarptautinėms varžyboms savo šalyje. Treniruotis jiems tekdavo arba mokyklų sporto salėse, arba užsienyje. Ne mažiau svarbus ir augantis visuomenės susidomėjimas badmintonu, tinkliniu, paplūdimio tenisu. Net mėgėjiškai užsiimti šiomis sporto šakomis nebuvo tinkamų sąlygų.

„Kadangi sporto sezonas lauke Lietuvoje yra trumpas, sporto aikštelių reikia ir uždarose patalpose. Įvertinę visus šiuos aspektus, priėmėme sprendimą statyti šį objektą. Net atidarymo ceremonijos metu Vilniaus meras Remigijus Šimašius džiaugėsi, kad „Delfi“ sporto centras užpildys sporto infrastruktūros spragą mūsų mieste“, – teigė pašnekovas.

Sujungtas su vandens parku

Didžiąją dalį projektui įgyvendinti reikalingų lėšų ir sklypą sostinės Ozo gatvėje skyrė bendrovė „Vandens parkas“. Tiek vandens pramogų parko „Vichy“, tiek ir „Delfi“ sporto centro kompleksai yra sujungti tarpusavyje. Taigi lankytojai gali ne tik mėgautis „Vichy“ vandens parko teikiamomis vandens pramogomis, bet ir iš anksto užsiregistravę pasportuoti moderniose naujojo sporto centro aikštelėse.

Pasidomėjus, kas lėmė, kad sporto centras buvo pavadintas didžiausio Lietuvoje naujienų portalo „Delfi“ vardu, M. Šiškauskas sakė: „Naujienų portalas „Delfi“ yra mūsų komunikacijos ir vardo partneris, prisidėsiantis prie sporto populiarinimo Lietuvoje. Didžiuojamės matydami jų prekių ženklą ant statinio fasadų. Tačiau UAB „Delfi“ nėra šio komplekso savininkai.“

Daugiafunkcio sporto komplekso statybas vykdė bendrovė „Axis Power“ ir nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Realco“, o centrą projektavo įmonė „Tiksli forma“.

Visą sporto centro statybos techninę priežiūrą ir treniruočių erdvių įrengimo inžinerinę priežiūrą atliko UAB „Konstrukcijos ir technologijos“ specialistai.

Planuojama tolesnė plėtra

„Delfi“ sporto kompleksas yra pirmasis tokio pobūdžio objektas per visus Lietuvos nepriklausomybės metus. Šiame 4 500 m2 ploto komplekse įrengtos aštuonios badmintono, keturios paplūdimio tinklinio ir paplūdimio teniso, dvi teniso aikštelės. Taip pat sukurta per 400 m2 ploto universali treniruočių erdvė, kurioje vyksta sporto akademijos „Get Fit“ funkcinės treniruotės. Planuojama, kad 2017 m. šalia komplekso bus įrengtos papildomos keturios atviros paplūdimio tinklinio aikštelės.

Sporto centras projektuotas ir pritaikytas ne tik treniruotėms, bet ir sporto renginiams.

„Jaučiame didžiulį sporto bendruomenės susidomėjimą, tad 2017-aisiais sporto centre jau suplanuota kelios dešimtys įvairių renginių: tarptautiniai turnyrai, varžybos, čempionatai ir net verslo sesijos“, – žadėjo M. Šiškauskas.

Aikštelėse – šildomoji smėlio danga

Įrengiant aikšteles naudota tarptautinius standartus atitinkanti sporto įranga. Pavyzdžiui, badmintono aikštelėse naudojami šios sporto šakos bendruomenei puikiai žinomo prekių ženklo „Apacs“ tinklai, grindims – speciali „Karelia Spring“ ąžuolo danga.

Paplūdimio tinklinio aikštelėse paklota šildomoji smėlio danga, kuriai kvarcinį 0,0–0,63 mm frakcijos smėlį tiekė AB „Anykščių kvarcas“. Šis kvarcinis smėlis yra išplautas, pašalintos priemaišos, tokios kaip molis, organika, durpės, todėl jo spalva yra balta. Smėlyje yra daugiau kaip 95 % silicio oksido.

Iš viso „Delfi“ sporto centro aikštelių dangoms buvo panaudota 731,1 tonos smėlio. Ateityje papildyti jo nereikės.

Kaip pasakojo AB „Anykščių kvarcas“ direktoriaus padėjėjas ekonomikai Justinas Aukūnas, paplūdimio tinklinio aikštelėms skirtas smėlis yra kasamas iš greta Anykščių esančio kvarcinio smėlio telkinio. Šiuo metu įmonė eksploatuoja 40 ha telkinį.

Kadangi Lietuvoje pastaruoju metu populiarėja tinklinis, daugėja ir smėlio dangos paklausa. J. Aukūnas pasakojo, kad jų bendrovė kasmet gauna po keletą užsakymų tiekti kvarcinį smėlį tinklinio aikštelėms. Toks smėlis buvo tiektas ir „Kane’s“ arenai Šiauliuose, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai bei pavieniams fiziniams asmenims.

Patikrinta kokybė

Visus vidaus darbus statant „Delfi“ sporto centrą atliko patyrę UAB „Vanstekas“ specialistai. Jie sumontavo gipso kartono sienų pertvaras, įrengė lubas, nuglaistė sienas ir lubas, mechanizuotai purkštuvu išdažė inžinerinių tinklų vamzdynus ir lubas.

Kaip prisiminė UAB „Vanstekas“ direktorius Artūras Kemėšis, gipso kartono pertvaroms įrengti buvo naudojamos itin kokybiškos Vokietijos įmonės „Knauf“ medžiagos, o darbai atlikti pagal „Knauf“ technologiją.

Sienos, lubos dažytos lietuviškais aplinkai nekenksmingais dažais „Igis“. Anot direktoriaus, visos panaudotos medžiagos yra sertifikuotos, o kokybė patikrinta, naudojant jas ne vienus metus.

Bendrovės „Vanstekas“ darbuotojai visame sporto centre taip pat išklijavo grindų ir sienų plyteles.

„Delfi“ sporto centro VIP ložėje panaudotos Lietuvoje jau daugiau kaip septynerius metus sėkmingai dirbančios įmonės „Eurokeramika“ pasiūlytos akmens masės plytelės. Šios plytelės atkartoja puikius ir unikalius Brazilijos skalūnus, kurie paprastai būna tamsiai melsvi ar tamsiai pilkšvi, nors gali pasitaikyti ir rausvų, žalių bei kitokių spalvų. Akmens imitacijos plytelių paviršius dar labiau paryškina atspalvių vientisumą.

Sporto centrui parinktos Ispanijos gamintojo „Ceracasa“ serijos „Filita“ akmens masės plytelės dera prie bet kurio stiliaus ir visai nesvarbu, kokioje aplinkoje jos naudojamos – biuruose, viešbučiuose, gyvenamosiose patalpose ar kitur. Paprastai jos klojamos prestižiniuose objektuose.

Kolekcijos „Filita“ plytelės yra aštuonių spalvų, dvejopos apdailos ir keturių skirtingų formų. Pastaruoju metu šios kolekcijos plytelės yra vienos labiausiai parduodamų „Ceracasa“ gaminių.

Vidaus medines skydines duris „Viljandi“, pagamintas ir sukomplektuotas taip, kad tiktų net ir didesnės drėgmės patalpoms, pavyzdžiui, persirengimo zonose, kur paprastai parenkamos stiklo, aliuminio ar nerūdijančiojo plieno konstrukcijos, „Delfi“ sporto centre įrengė UAB „Vauksa“. Taip pat UAB „Vauksa“ įrengė ir plienines duris „Protectus“.

Ypatingas dėmesys oro srautams

„Delfi“ sporto centro vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų sistemas įrengė bei santechninę įrangą sumontavo kvalifikuoti ir patyrę UAB „SD ranga“ darbuotojai. Anot UAB „SD ranga“ Vilniaus skyriaus vadovo Andriaus Brazio, sporto centre ypatingas dėmesys skirtas oro kiekio ir oro srautų pusiausvyrai.

„Kadangi sporto centre žaidžiamas badmintonas, siekiant išvengti galimų oro srovių, buvo įrengti specialūs mažo greičio oro išleidikliai (daugiakūgiai difuzoriai) „Fläkt Woods“, – prisiminė pašnekovas, džiaugdamasis, kad darbas šiame objekte buvęs įdomus, nes daug sprendimų teko priimti realiuoju laiku, atsižvelgiant į užsakovo pageidavimus.

Renkantis sporto centro įrangą ir visas komplektuojamas dalis, ypatingas dėmesys skirtas kokybei. Todėl pasirinkti itin geros kokybės produktai, tokie kaip šaldymo įranga „Samsung“, sanitariniai prietaisai „Ideal Standard“, potinkinės sistemos „Geberit“, vandens maišytuvai „Hansgrohe“ ir ortakiai bei oro tiekimo ir išleidimo įtaisai „Lindab“.

Kadangi labai svarbi pastato dalis yra vamzdynai, pasirenkant jų tipus ir gamintojus buvo skirtas didelis dėmesys kokybinėms ir eksploatacinėms savybėms įvertinti. Pastato nuotekų, vandentiekio, lietaus vandens nuvedimo nuo stogo ir požeminiams slėginiams bei beslėgiams vamzdynams įrengti buvo parinkti geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantys Lietuvoje atstovybę turinčio gamintojo „WAVIN“ vamzdžiai.

Su rezervavimo sistema susietas apšvietimas

Visos naujojo „Delfi“ sporto centro inžinerinės sistemos valdomos automatizuotai. Taigi sporto centro personalas gali lengvai reguliuoti patalpų mikroklimatą, prireikus keisti jo automatinius nustatymus ir operatyviai gauti informaciją apie sistemos sutrikimus.

Sporto centrui parinkta tokia procesų valdymo sistema, kuri užtikrina profesionalų, patikimą, saugų ir patogų patalpų vėdinimo, šildymo, anglies dvideginio kontrolės ir klimato valdymą. Suteikia galimybę sistemos operatoriui prisijungti nuotoliniu būdu ir, esant reikalui, šalinti sutrikimus ar pakeisti nustatymus.

Taip pat ši sistema pagal statistines eksploatacines išlaidas leidžia optimizuoti energines sąnaudas, jų apskaitos duomenų automatinį rinkimą, būsenų duomenų kaupimą bei archyvavimą, analizę ir ataskaitų pateikimą.

Procesų valdymo sistemą „Delfi“ sporto centre įrengė jau aštuntus metus veikianti bendrovė „SiemTecha“. Ši kompanija sėkmingai įgyvendino daugiau nei 300 įvairių projektų tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje ir Rusijoje.

„Sporto centrams automatinę procesų valdymo sistemą turėti labai svarbu, kad būtų galima operatyviai nustatyti atitinkamus valdymo algoritmus ir reguliuoti patalpų mikroklimatą. Juk esant skirtingam patalpų užimtumui šie parametrai kinta. Nustatant skirtingus sistemų darbo parametrus, atsižvelgiant į patalpų užimtumą, nuo to, ar tai darbo, ar nedarbo metas, galima gerokai sumažinti inžinerinių sistemų eksploatacijos išlaidas“, – įsitikinęs UAB „SiemTecha“ Pastatų technologijų skyriaus vadovas Aurimas Viltrakis.

Pasidomėjus, kiek tokia sistema leidžia sutaupyti, A. Viltrakis teigė, kad į šį klausimą atsakyti labai sudėtinga. Esą viskas labai priklauso nuo pastato valdytojų ir sistemos naudojimo ypatumų. Bet apytiksliai energijos išlaidas įmanoma sumažinti apie 20 %.

Kaip pasakojo pašnekovas, naujajam sporto centrui parinkta sistema yra išskirtinė tuo, kad į ją integruotas ir apšvietimo valdymas, kuris yra programiškai sujungtas su salių rezervavimo sistema. Tai reiškia, kad pagal tai, kada atitinkamoje sporto centro salėje rezervuojamas laikas, apšvietimas įjungiamas automatiškai. Be to, yra galimybė reguliuoti apšviestumo lygį konkrečiai salei.

Renkant procesų valdymo sistemą, labai svarbu buvo ir tai, kad ją būtų galima integruoti į jau esančią „Vichy“ vandens parke.

Panašias procesų valdymo sistemas, kaip ir „Delfi“ sporto centre, UAB „SiemTecha“ specialistai įrengė ne viename įspūdingame objekte, tarp jų – ir Vilniaus „Siemens“ arenoje, „Vichy“ vandens parke, taip pat sostinės viešbučiuose „Kempinski Hotel Cathedral Square“ ir „Radisson Blu Royal Astorija“ bei Druskininkų reabilitacijos centre „Upa“.

Sutaupys vietos ir sumažins išlaidas

„Delfi“ sporto centro patalpų mikroklimato valdymo sprendimas įgyvendintas, pasitelkiant inovatyvius ir efektyvius „Samsung“ produktus bei centralizuotą jų valdymą. Ši sistema užtikrins reikiamą šilumos ir vėsinimo poreikį pastato vėdinimo sistemai bei individualioms patalpoms atskirai.

Atskira VRF sistema su individualiais vidiniais įrenginiais bei naujuoju jutikliniu valdikliu leidžia tiksliai reguliuoti ir palaikyti norimą patalpų temperatūrą, o išorinis VRF sistemos „DVM S Eco“ įrenginys, išsiskiriantis didžiausia galia rinkoje tarp tokios konstrukcijos įrenginių, turi platų išorės temperatūrų veikimo diapazoną ir leidžia sutaupyti vietos bei sumažinti montavimo išlaidas.

Sulaukė ir tarptautinių organizacijų dėmesio

Vandens parko „Vichy“ generalinis direktorius M. Šiškauskas džiaugėsi, kad „Delfi“ sporto centras sulaukė ir tarptautinių organizacijų dėmesio.

Lapkričio viduryje jame lankėsi „Badminton Europe“ atstovai. Jie vertino, ar Vilniuje duris atversiantis daugiafunkcis sporto centras gali tapti visos Europos badmintonininkus 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms rengsiančia baze.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų