Didelė architektūrinių sprendimų laisvė – CLT plokštės


Ilgametė įmonės „Mediniai namai“ specialistų patirtis byloja, kad užsakovai pageidauja ne tik aukštų šilumos taupymo charakteristikų, pastato kokybės ir sparčios statybų eigos, bet ir medžiagų ekologiškumo, sveiko pastato mikroklimato. Šiuolaikinės medžio technologijos leidžia tai paversti realybe. Viena jų – ateities inžinerinis sprendimas sluoksniuotosios medienos plokštės CLT. Pasaulyje iš jų statomi namai nėra naujovė, bet Lietuvoje dar tik žengiami pirmieji žingsniai.

Ekologiška medžiaga energiškai efektyvių namų statybai

Bendrovė „Mediniai namai“ turi keletą medžio technologijų, kurios įmonei leidžia konkuruoti rinkoje kaip energiškai efektyvių, ekologiškų ir sveikų namų statytojams. Medienos plokštės CLT (angl. Cross Laminated Timber) technologija, sukurta 1970 m. Šveicarijoje. Ji ypač išpopuliarėjo Vakarų Europoje kaip perspektyvi alternatyva tradiciniams statybos būdams. Obliuotų medienos lentų (lamelių) sluoksniavimas pagerina medienos struktūrines savybes, tai reiškia, kad CLT plokštės gali būti naudojamos ir sienų konstrukcijoms, ir stogui, ir perdangoms, joms būdingos panašios ypatybės kaip ir atraminėms betoninėms plokštėms, tačiau yra daug lengvesnės, paprasčiau apdirbamos, montuojamos, o tai pagreitina ir atpigina statybą.

Pranašumas prieš kitas konstrukcines medžiagas

Plokščių gamybos procese naudojamos CNC staklės atveria nestandartinių sprendimų galimybes, darant tikslius sujungimus ir įvairių formų angas. Statant iš CLT, dažnai visai nereikia vidinės sienų ir lubų apdailos. „Dideles apkrovas laikančios konstrukcijos leidžia atsisakyti griozdiškų architektūrinių sprendimų, – aiškina įmonės „Mediniai namai“ vadovas Giedrius Vidrinskas. – Reikia pabrėžti ir aukštą energinę CLT konstruktyvo vertę – tampa paprasčiau įgyvendinti energiškai efektyvaus ir pasyvaus namo standartų reikalavimus.“ Anot vadovo, taip pat reikėtų akcentuoti, kad tai ekologiškas produktas, kuris kurs jaukią ir sveiką aplinką namo gyventojams, kad ir kas jame būtų: darželis, mokykla, restoranas, biuras, viešbutis, daugiabutis namas ar kt.

Gaminiai atitinka priešgaisrinius normatyvus (iki REI-90). Pasak Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Medžiagų inžinerijos katedros docento dr. Antano Baltrušaičio, medinių konstrukcijų degumas yra mitas. „Gaisro atveju tokios pagerintos medienos konstrukcijos, laikančios dideles apkrovas, užsidega ir dega, tačiau ne akimirksniu. Jeigu jos būtų pavojingos, nebūtų naudojamos net keliolikos aukštų pastatų statybai. Deganti konstrukcinė mediena išlaiko patvarumą geriau negu jos medžiagos konkurentės. Kitos medžiagos po kurio laiko tampa plastiškos, o mediena, anglėdama gaisre, nepraranda savo savybių, ilgiau išlaiko konstrukcinį stiprumą, stabilią formą, suteikiančią laiko gaisrui užgesinti, žmonėms evakuoti.“

Anot dr. A. Baltrušaičio, tokio tipo mediena statybose ne konkuruoja tarpusavyje su kitomis medinėmis medžiagomis, bet keliauja į teritorijas, kur karaliauja betonas, plienas, ir sėkmingai įsikuria, išstumdama jas dėl pirmiau paminėtų pranašumų. Ją sukūrus, ambicijos buvo panaudoti medžiagą stambesniuose statiniuose, bet pastarieji metai rodo poslinkį ir privačių namų statyboje. CLT – puiki medžiaga tiems, kas mėgsta medžio jaukumą ir ieško įdomesnių architektūrinių sprendimų.

CLT. Projektavimas ir statyba.
UAB „Mediniai namai“ – oficialus
„KLH Massivholz GmbH“ atstovas Lietuvoje
www.clt.lt, el. p. info@clt.lt
Mob. +370 604 10 107


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų