Ekologiškas baseinas be jokios chemijos
Itin tyras baseino vanduo tinkamas jautriems chemijai žmonėms. Išskirtinė savybė yra tai, kad vandeniui dezinfekuoti nenaudojama jokių cheminių medžiagų, todėl tokiam baseinui reikia ypatingesnės priežiūros. Siekiant, kad ekologiškas baseinas būtų saugus aplinkai, žmonėms, ypač vaikams, augalijai ir gyvūnijai, jo įrengimas turi būti itin atsakingas ir kruopštus, apsvarstyta kiekviena smulkmena, galėsianti palengvinti baseino priežiūrą ir eksploataciją ateityje. Planuojant įrengti ekologišką baseiną, parengiamas individualus projektas, atsižvelgiant į kliento lūkesčius, galimybes, apsvarstant baseino vietą sklype, jo dydį, gylį, hidroizoliaciją ir dekorą. Baseinas turi harmoningai įsilieti į supančią aplinką ir ją papildyti.
Ekologiškas baseinas turi atskirą ekosistemą su savo gyvavimo ciklu. Vykstant senėjimo procesui, palaipsniui kaupiasi per didelis augalų kiekis. Pūvanti augalija, taip pat oro tarša, žuvų atliekos, paukščių ir kitų gyvūnų atnešamos šiukšlės sudaro palankias sąlygas veistis dumbliams, pastebima nugaišusių žuvų. Viso to galima išvengti naudojant tinkamą baseino aeraciją, natūralias bakterijas bei baseino filtravimo sistemas ir priežiūros reikmenis.
Baseino ekosistemos palaikymas
Ekologiško baseino aeracija skirta pagerinti baseino vandens kokybei. Aeracija – tai procesas, kai iš aplinkos deguonis patenka į baseino vandenį. Didelis organinių medžiagų, žemas deguonies kiekis vandenyje, stovintis vanduo, nedidelis kiekis naudingųjų bakterijų, vandenilio sulfido ir anglies dioksido dujos neigiamai veikia ekologiško baseino ekosistemą. Kai vanduo tinkamai aprūpintas deguonimi, sumažėja amoniako, dumblių, besiveisiančių vabzdžių kiekis, blogas kvapas ir taip padidinamas ekologiško baseino vandens skaidrumas.
Bakterijų baseinuose atsiranda natūraliai. Jos suardo paukščių, žuvų, žmonių bei vėjo atnešamas atliekas. Sutrikus vandens ekosistemai, šių bakterijų kiekis sparčiai sumažėja ir jos nebesugeba virškinti pūvančių organinių medžiagų, skatinančių veistis vabzdžius, augti dumblius ir piktžoles, dėl to atsiranda blogas vandens kvapas. Rekomenduojama naudoti saugias aplinkai bakterijas, kurios efektyviai pagelbės atkurti baseino ekosistemą bei akivaizdžiai pagerins vandens būklę.
Baseino valymas, filtravimas ir priežiūra
Baseiną reikėtų valyti reguliariai. Nuo vandens paviršiaus specialiais sieteliais turi būti surenkamos šiukšlės, medžių lapai ir kt. Atsižvelgiant į baseino dydį, gali būti montuojami aeratoriai, UV-C sterilizatoriai, vandens filtravimo sistemos bei siurbliai, leidžiantys našiai tiekti vandenį į filtravimo sistemas.
Ekologiško baseino įrengimas pradedamas nuo individualaus, kliento lūkesčius ir galimybes atitinkančio projekto. Projektuojant reikėtų atsižvelgti į sklypo padėtį, plotą, vyraujantį vėją, augančius medžius, atkreipti dėmesį į tai, ar baseinas nebus nuolat apšviestas tiesioginių saulės spindulių. Dėl šalia baseino augančių medžių baseiną reikėtų dažniau valyti, o visos dienos metu šviečiančios saulės spinduliai skatintų veistis dumblius, greičiau garintų vandenį, sumažėtų deguonies kiekis jame. Taip pat reikia apgalvoti, ar ekologiškame baseine bus veisiamos žuvys. Jos suteikia žavesio, tačiau taip pat gali padidinti priežiūros sąnaudas. Krantai įrengiami su nuolydžiu arba terasomis tam, kad būtų saugu ir patogu naudotis bei džiaugtis ekologišku baseinu.
OCEANA
Kompleksiškai įrengiame visų tipų vandens telkinius, natūralius ir dekoratyvinius tvenkinius, plaukimo ir ekologiškus baseinus.
Atsižvelgdami į sklypo ypatumus, reljefą ir užsakovo pageidavimus, parengsime, suderinsime ir įgyvendinsime baseino ar tvenkinio projektą.
Prekiaujame baseinų ir tvenkinių įranga, priežiūros priemonėmis ir aksesuarais. Parduodame baseinų ir fontanų vandens siurblius, biologinius filtrus, aeratorius, šviestuvus ir hidroizoliacines dangas.
UAB „OKEANA“
M. Sleževičiaus g. 7,
LT-06326 Vilnius
Tel. / faks. (8 5) 270 0135
El. p. info@okeana.lt
www.okeana.lt
www.baseinu-projektai.lt
www.tvenkiniu-projektai.lt