Antradienio vakarą, neįtikėtinoje erdvėje Vilniaus „Automuziejuje“ įvyko iškilmingi žurnalo STRUCTUM organizuoti konkurso „Co-working, co-living erdvė – naujas būdas dirbti ir gyventi“ nugalėtojų apdovanojimai.
Ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi „Structum“ naujienų portalo skaitytojų, konkurso partnerių ir komisijos išrinkti modernūs co-working, co-living erdvių projektai.
Pirmą kartą vykęs konkursas iškilmingai baigėsi istorijos pripildytoje vietoje. „Automuziejus“ įsikūręs istoriškai išskirtinai automobilių priežiūrai, puoselėjimui ir saugojimui statytame pastate – industrinio paveldo objekte. Po atliktos senojo Vilniaus taksi parko rekonstrukcijos, kurios metu išsaugota unikali statinio architektūra, pastate atgimsta tikra „automobilistų“ meka.
Iškilmingo konkurso apdovanojimai subūrė žinomus šalies architektus, interjero dizainerius ir konkurso dalyvius originalioje sostinės vietoje. Vos tik atvykusius svečius pasitiko renginio organizatoriai. Svečiai turėjo progą sudalyvauti ekskursijoje po automobilių muziejų, įsiamžinti prie paruoštos renginio foto sienelės ir laukiant renginio pradžios – pabendrauti su bendraminčiais ar netgi užmegzti naujus ryšius. Renginio vedėjas Giedrius Leškevičius susirinkusius svečius džiugino savo dainomis ir netrukus jis atidarė konkurso apdovanojimų ceremoniją.
„Žurnalas STRUCTUM suteikė galimybę konkurso dalyviams parodyti, kaip, jų manymu, turi atrodyti erdvė, kuriai tenka iššūkis suartinti gyvenimą ir darbą, bet kartu tarp jų išlaikyti pusiausvyrą? Ačiū STRUCTUM už šią gražią iniciatyvą, na, o turbūt dėkingiausi turėtume būti šio žurnalo direktorei Ignei. Būtent ją ir norėčiau pakviesti tarti sveikinimo žodį“, – sveikindamas atvykusius svečius sakė G. Leškevičius.
Sveikinimo žodį tarė STRUCTUM direktorė ir šio konkurso sumanytoja Ignė Dutova.
„Visų pirma labai norėčiau padėkoti šios išskirtinės erdvės kūrėjams už tai, kad šiandien priėmė mus. Ši erdvė yra ne tik apie pasatų konversiją, bet šioje vietoje praeitis įgalina dabartį. Šioje erdvėje išties tvyro meilė, nes apžiūrint kiekvieną automobilį jaučiasi, kad jis mylimas, puoselėjamas. Čia yra įdėta tiek daug jausmo, tad nėra keista, kad čia taip gera būti. Kadangi esame vietoje, kurioje matome automobilių evoliuciją, reikia pakeliauti ir po darbo vietų evoliuciją. Biurai keičiasi kartu su mumis“, – sakė I. Dutova, džiaugdamasi, kad konkursas sulaukė įvairių koncepcijų ir sprendimų, kurių autoriai dar kartą įrodė, kad gali pasiūlyti modernius ir kūrybiškus sprendimus.
„Visada stengiamės pasakoti įdomias, už širdies griebiančias automobilizmo istorijas, kad žmogus kitomis akimis pasižiūrėtų į automobilius ir suprastų, kad tai yra meno kūrinys, istorijos dalelė“, – atvykusius svečius sveikino Automuziejaus vadovas Povilas Eitutis.
Didžiausių ir tvariausių bendruomeniško gyvenimo erdvių vystytojų „Kaita Group“ generalinis direktorius ir konkurso komisijos narys Ugnius Latvys džiaugėsi konkurse dalyvavusių gausa ir tuo, kad bendradarbystės erdvės tampa vis populiaresnės.
„Visuomenei tapo įprasta dalintis dviračiai ir paspirtukais, o galiausiai ir bendromis erdvėmis. Kai mane pakvietė tapti komisijos nariu, nesitikėjau, kad bus tokia gausybė dalyvių. Taip pat labai džiugu, kad „Structum“ visuomet yra priekyje – prieš 3 ar 5 metus toks konkursas nebūtų galėjęs įvykti, dėl bendrystės erdvių trūkumo, tačiau šiandien esame čia ir renkame geriausiųjų vardo nusipelniusius co-working, co-living tipo erdvių projektus“, – sakė „Kaita Group“ generalinis direktorius.
Interjero dizaineriai ir architektai šiam konkursui iš viso pateikė 25 co-working, co-living tipo erdvių projektus. Talentai ieškojo idėjų, kaip ateityje turi atrodyti tobula erdvė gyvenimui ir darbui ieškojo inovacijų ir tvarių sprendimų.
Šįkart projektas truko nuo 2023 m. rugsėjo iki 2024 m. sausio, kuris buvo išskirstytas 3 etapais, kuriais dalyviai galėjo atsiųsti savo darbus.
Konkurso komisija profesionaliai įvertino dalyvių darbus, kompetentingai vertino tiek dizainą, tiek funkcionalumą bei praktiškumą dalyvių darbuose ir atrinko tris geriausius.
Konkurso profesionalią komisiją sudarė: VDA Architektūros katedros vedėja, docentė Aušra Siaurusaitytė-Nekrošienė; Mykolo Riomerio universiteto psichologijos mokslų daktaras Arvydas Kuzinas; Bendradarbystės erdvės (co-working) „AltSpace“ įkūrėjas ir bendrasavininkas Donatas Dromantas; architektas, architektūros studijos HEIMA bendraįkūrėjas Povilas Žakauskas; architektas, architektūros studijos „Plazma“ vadovas Rytis Mikulionis; „Kaita Group“ generalinis direktorius Ugnius Latvys.
Šiame konkurse dalyvavo daug įmonių, kurių technologijos ir inovatyvūs produktai, ypač atitiko bendradarbystės erdvių kuriamą koncepciją. Ant scenos buvo pakviesti konkurso partnerių atstovai, kurie apdovanojo savo prizais projektus, kurie juos labiausiai sužavėjo.
Pirmasis į sceną buvo pkaviestas „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis, kuris prizą skyrė Miletai Mačiulytei.
Dar viena įmonė, kuri apdovanojo jų produktus geriausiai atitikusį darbą – „Brasa“ – išmanumu nenusileidžiantis projekto partneris. „Brasa“ vadovas Jonas Vilčinskas prizą skyrė Karolinai Jurgulytei, laimėjus „Subtilu ir elegantiška“ nominacijoje.
„Futura casa“ įsteigtą nominaciją „Perfect Match“ laimėjo Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė. Į sceną buvo pakviesta „Futura casa“ Baltijos šalių regiono vadovė Vilma Karalienė įteikti apdovanojimą.
Nominaciją „Tvarus grožis“ laimėjo Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė, sužavėjusi „Tikkurila“ metų spalvos „Nude in Nizza“ panaudojimu interjere. Pasak įmonės atstovės, tai suteikė interjerui lengvumo ir šviesos. „Tikkurila“ marketingo vadovė Lina Malaškevičienė apdovanojo ir dar vienos nominacijos „Už norą kurti erves ir bendruomenę“ laimėtojus – Ievą Motiejūnaitę ir Steponą Nemirą už šiuolaikišką, kokybišką, funkcionalų ir tvarų interjerą.
„Narbutas Lietuva“ nusprendė skirti nominaciją „Už modernų ir funkcionalų erdvės išpildymą. „Narbutas Lietuva“ marketingo vadovė Laura Šakinė įteikė apdovanojimą Anai Drutel ir Alinai Ponomar.
Kompetentinga šio konkurso komisija išrinko 5 jų nuomone geriausius darbus. Vėliau ant scenos žengė savo projektų pristatyti trijų geriausių, komisijos atrinktų projektų autoriai: interjero studijos „ĮKURĖS“ dizainerė Kotryna Čerkauskaitė, interjero dizainerės iš „ AD Interjerai“ Ana Drutel ir Alina Ponomar, dizainerių komanda Dovilė Mackevičiūtė ir Fausta Žiubikaitė iš „Interjero paslaugos“ studijos, dizainerė Ema Kančauskaitė, dizainerių komanda Eglė Savickaitė ir Karolina Jurgutytė.
Daugiausia portalo skaitytojų balsų surinko ir prizą laimėjo Eglė Savickaitė ir Karolina Jurgulytė. Konkurso komisija atsakingai vertino visus darbus pagal šiuos kriterijus: universalus dizainas, inovatyvumas, tvarumas, energijos pusiausvyra, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, patogumas, pažangių technologijų panaudojimas, dizainas.
Apdovanojimų ceremonijos vakaras pasiekė kulminaciją – STRUCTUM vadovė Ignė Dutova paskelbė konkurso nugalėtojus.
Trečioji vieta atiteko interjero dizainerei Kotrynai Čerkauskaitei.
Antroji vieta skirta interjero dizainerėms Eglei Savickaitei ir Karolinai Jurgulytei.
Pirmoji vieta atiteko interjero dizainerei Ana Drutel ir bendraautorei Alinai Ponomar.
Visus konkurso dalyvių darbus galite peržiūrėti čia.
„Co-working, co-living erdvė – naujas būdas dirbti ir gyventi“ konkursas partneriai:
Elektros instaliacijos prietaisų gamintojas „Jung“, aukštos kokybės baldų furnitūra „Brasa“, automatizuotų ir vietą taupančių dviračių parkavimo keltuvų gamintojas „Parkis.eu“, namų apdailos gamintojas „Grindų arsenalas“, žinomiausią Lietuvoje dažų gamintoją „Tikkurila“, kokybiškiausius baldų sprendimus siulantis „Narbutas Lietuva“, vonios kambario įrangos gamintojas „Ideal Standard“, pirmaujantis pasaulyje darbo vietos higienos produktų prekių ženklas „Tork“, vonios santechnikos sprendimus siūlantis „Futura casa“.
Žiūrėkite video: