Anykščių r.

Projektą parengė:
DNA STUDIO komanda: Antanas Dominas, Goda Žukaitė, Algirdas Rasimavičius

2027 metais A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus švęs 100 metų jubiliejų. Tai ypatingą reikšmę Anykščių miestui ir visos Lietuvos tautos istorijai turinti vieta. Todėl kokybiškas jos sutvarkymas turėtų būti vienas iš prioritetų. Siūlomi sprendiniai turi būti pateikiami visuomenei atvirai diskusijai bei įvertinimui, kadangi tai yra visada atvira miestui erdvė.

Siūloma iš esmės atnaujinti pagrindinius patekimus į muziejaus teritoriją iš Muziejaus gatvės bei nuo miesto centro pusės, kurio pozicija parenkama įvertinus gretimybėje šiuo metu tvarkomos teritorijos sprendinius. Takų sistemą padaryti visuomenei patrauklesnę, patrauklesnę, ją pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia.

Siūloma demontuoti teritoriją juosiančią tvorą, taip formuojant atviresnės miestui erdvės-parko įvaizdį.

Siūloma vietą renginiams, nedideliems koncertams, atviroms paskaitoms ar pan. perkelti atokiau nuo intensyvios A. Vienuolio gatvės, kad ji turėtų glaudesnį ryšį su istoriniais teritorijos akcentais.

Numatyti ryšį su apžvalgos aikštele, gretimybėje numatyta ant statomo infocentro stogo. Apžvalgos aikštelę išnaudoti kaip galimą tarpinę stotelę nuo įėjimo iš centro pusės link muziejaus pastatų, kurioje taip pat galėtų vykti atviri renginiai, atsirasti laikinų parodų galerija, lauko kavinė. Įvertinti galimybę kitoje Muziejaus gatvės pusėje esantį pastatą pritaikyti muziejaus plėtrai (esant poreikiui). Šis pastatas, Muziejaus g. 6A, galimai yra anksčiau stovėjusio A. Žukausko-Vienuolio sodybos ūkinio pastato vietoje, todėl galėtų būti komplekso sudedamoji dalis.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų