Anykščių r. sav. – Anykščių kurorto parkas

Projektą parengė:
Eglė Volungevičiūtė

Anykščių miesto centre esanti teritorija apima miesto parką, A. Vienuolio skverą ir Šventosios upės kranto šlaitą nuo užtvankos iki tilto. Šis šlaitas projekte vadinamas kurorto balkonu. Parko teritorija yra urbanizuota, susiformavę takai yra asfaltuoti.

Parkas yra dauboje, todėl yra gerai matomas nuo pagrindinių įėjimo laiptų. Centrinėje dalyje yra vandens telkinys su tilteliais, per kuriuos patenkama į kitas parko dalis. Anykščių miesto centras suformuotas taip, kad Kultūros centras, miesto parkas ir A.Vienuolio skveras yra vienas su kitu susiję funkciniais ir vizualiniais ryšiais, vienas kitą papildo. Kurorto parkas miesto gyventojams lengvai pasiekiamas ir yra patogus naudotis poilsio tikslams.

Šventosios upės kranto šlaitas – kurorto balkonas, padalintas į dvi terasas. Viršutinė terasa ribojasi su A. Vienuolio skveru. Toliau laiptais galima nusileisti į žemesį lygį, kuriame įrengtas pasivaikščiojimo takas. Jis tęsiasi nuo užtvankos iki Šventosios upės tilto. Įvažiuojant į miestą tiltu, matoma pagrindinė miesto dominantė – bažnyčia vienoje tilto pusėje, o kitoje – laiptuota terasa – kurorto balkonas. Šventosios upės krantinė pritaikyta pasivaikščiojimams. Čia galima pasigėrėti upės vingiu, papietauti kavinėje.

Kurorto parke yra medinių skulptūrų, įrengtos žaidimų aikštelės ir mineralinio vandens biuvetės gręžinys, virš kurio planuojama statyti paviljoną. Parke yra daug medžių, kurie yra vertingi ir reikia juos išsaugoti. Anykštos upelis teka šiaurinėje parko dalyje ir yra svarbus gamtinis objektas.

Autorė: Eglė Volungevičiūtė

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų