Anykščių raj. sav. – Menininkų rezidencija ir kūrybinės dirbtuvės Anykščiuose

Projektą parengė:
Aurimas Dambrauskas

Projektuojamas pastatas yra menininkų rezidencija ir kūrybinės dirbtuvės. Pastatą siekiama susieti su aplinkiniu gamtiniu ir kultūriniu kontekstu bei sukurti patrauklią erdvę menininkams kurti gamtos apsuptyje. Į sklypą būtų patenkama iš J. Jablonskio gatvės, įvažiavus būtų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Pro sklypą teka nedid eli s upelis, todėl pro jį būtų įrengiamas tiltas pėsčiųjų praėjimui bei ugniagesių automobiliui pravažiuoti gaisro atveju.

Aplink pas tatą ir aplink teritoriją už jo būtų įrengiami pasivaikščiojimų takai kuriem būtų naudojama „Betono Mozaikos“ trinkelių danga su „Darom.lt“ parūpintais suoliukais ir šiukšliadėžėmis. Už pastato esanti teritorija yra dalinai apsodinta želdynais, dalis palikta pievos , t odėl ją galimą būtų išnaudoti poilsiui, lauko veikloms ar renginiams.

Į pastatą yra patenkama iš rytinės pusės. Pastatas būtų sudarytas iš trijų pagrindinių korpusų didžiausio su ekspozicijų sale, mažesnio su bendradarbiavimo erdve ir trečio mažiausio su vidiniu kiemeliu. Kiekvienas korpusas yra apskritimo formos, didžiasias erdves apsupant modulinės statybos patalpomis stačiakampiais gyvenamaisiais moduliais menininkams, trapecijos formos darbo bei poilsio erdvėmis išdėstytomis tarp jų, pagalbinėmis patalpomis san. mazgais bei techninėmis patalpomis ir terasomis.

Parengė: Aurimas Dambrauskas
Darbo vadovas: doc. dr. Darius Linartas

Vilnius Tech

Projekto aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų