Elektrėnų raj. savivaldybė – Turgavietės regeneracija

Projektą parengė:
VA ARCH (Austėja Jurčiukonytė, Austėja NarusevičIūtė, Vigilija Petrikienė)

 

Elektrėnų turgavietės teritorijos esama infrastruktūra netenkina šiuolaikinių žmonių poreikių. Miestai, kuriuose dabar dažnai girdime žodžius technologijos, tvarumas ar išmanumas susiduria su iššūkiu siekiant sukurti bendrą ir vientisą aplinkos sistemą. Svarbu, kad kuriami pastatai nebūtų laikomi vien pavieniais kraštovaizdyje išsidėsčiusiais objektais, tačiau taptų gatvių, aikščių ir gyvybingų atvirųjų erdvių junginio dalimi. Išmanus miestas, kuriame sėkmingai veikia sąveika tarp pastatų, žmonių ir erdvių.

Pasirinkta teritorija yra urbanizuota, o žvelgiant į šiuolaikines aplinkybes ir ekologiškumo aspektą svarbu turėtų būti ne miestų plėtra, o miestų prarastųjų erdvių konversija siekiant sukurti erdves atitinkančias šiuolaikinės visuomenės poreikius. Kaip tik tokia yra Elektrėnų turgavietės teritorija.

Tikslas sukurti vietą, kur vyksta intensyvūs socialiniai mainai ir atrasti kitokį požiūrį į turgų, kuris atitiktų ateities vizijas. — Pateikti architektūrinius sprendinius Elektrėnų turgavietės teritorijos potencialui išnaudoti; — Suprojektuoti naujovišką turgavietės struktūrą papildant multifukciškumu.

 

Autoriai: VA ARCH (Austėja Jurčiukonytė, Austėja NarusevičIūtė, Vigilija Petrikienė)

Daugiau apie projektą rasite čia.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų