Teritorijos tvarkymo koncepcija yra grindžiama saugomomis ir naujai kuriamomis zonomis. Schemoje mėlynai žymimos nekeičiamos zonos. Tai arba jau pakankamai urbanizuotos vietos, arba gamtos paveldas, kuris privalo išlaikyti savo natūralų grožį. Kuriami trys nauji pagrindiniai ryšiai. Pirmasis ir pats svarbiausias – jungiamoji aikštė tarp pagrindinės šiaurinės sklypo gatvės ir pietuose esančio ežero. Šis ryšys ne tik palengvina žmonių susisiekimą su vandens telkiniu, bet taip pat ir leidžia jiems grožėtis juos supančia lietuviška gamta.
Pats takas link ežero formuojamas iš organiškų formų, lyg atkartodamas gamtą. Raizgyti takai simbolizuoja gėlo vandens upelius, tekančius nuo pagrindinio projektuojamo žiemos sporto centro (ledkalnio). Žmonės eidami šiuo taku susitapatina su pavieniais vandens lašeliais. Tai lyg simbolika, kad žmogaus veiksmai daro įtaką ledynų tirpimui bei globaliniam atšilimui mūsų planetoje.
Antrasis ryšys yra tarp naujojo ir senojo žiemos sporto centrų. Jis projektuojamas virš pelkės, kurios didžioji dalis yra sunaikinama, kuriant pagrindinį ryšį tarp gatvės ir ežero. Šis ryšys tai lyg pereinamasis pelkės apžvalgos takas, kuris yra ekologinio parko draustinio apžvalgos sistema. Jis yra statomas ant į pelkę įsmeigtų polių, taip siekiant kuo mažiau pažeisti jos ekosistemą. Trečias takas projektuojamas vakarinės kalvos papėdėje. Pagrindinis jo tikslas – sukurti vaikščiojimo po kalnus trasą (angl. hiking track).
Ši sporto šaka yra labai populiari užsienyje. Ji ne tik smagi, bet ir prisideda prie sveiko gyvenimo būdo. Šiuo atveju ant kalno projektuojama kavinė galėtų tapti naujųjų kalvų kopikų prizas įveikus trasą. Karšta kava su neseniai iškeptu pyragaičiu yra puikus pasilepinimas po sunkaus sporto užsiėmimų.
Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA.