„Viešnagė“: meno, prabangos ir gamtos sinergija Palangos širdyje 


Legendinį Lietuvos pajūrio kurortą papuošė nepaprastas objektas – poilsio apartamentai „Viešnagė“ J. Simpsono g. 21. Iškilę vietoj apleistų Seimo poilsio namų, jie jau tapo pavyzdžiu ne tik mūsų šalies, bet ir viso pasaulio architektūros projektų kūrėjams.  

„Mums visada įdomūs išskirtiniai objektai. Kitiems jie kelia baimių ir iššūkių, o mes siekiame juos integruoti į miestą. Projektuojame itin jautrioje zonoje – unikaliame Palangos senamiestyje. Norime prisidėti prie jo išsaugojimo“, – sako Eglė Gorelienė, poilsio apartamentų „Viešnagė“ projektą plėtojančios bendrovės „Hanika“ direktorė. 

UAB „Hanika“ priklauso NT plėtros įmonių grupei LUMONT, per 10 metų Palangoje sėkmingai įgyvendinusiai aštuonis projektus. 

„Esame boutique tipo NT vystytojai, statantys kaip sau. Visada siekiame aukščiausių kokybės standartų ir į kiekvieną projektą dedame maksimalias pastangas. Aukščiausiems meistrystės standartams pasiekti reikia laiko, ir mes jo skiriame – tiek, kiek reikia. Neskubiname statybų, nuosekliai laikomės perfekcionizmo kiekviename darbų etape. Nekepame objektų vieno po kito, nes siekiame ne kiekybės, o kokybės. Įgyvendinę projektą liekame šalia jo, kad per laiką įsitikintume, jog problemų tiesiog nekyla. Principingumas, perfekcionizmas, sąžiningumas, nuoseklumas – šios vertybės lydi kiekvieną mūsų žingsnį, norime ilgam garantuoti saugumo ir kokybės jausmą“, – teigia E. Gorelienė ir priduria: didžiausias įvertinimas jos atstovaujamai įmonei – rekomendacijos iš lūpų į lūpas.  

2018 m. „Hanika“ įsigijo apleistus buvusius Seimo poilsio namus ir jų teritorijoje įgyvendino prabangių apartamentų projektą „Viešnagė“. 

„Objektą perėmėme su tam tikrais įsipareigojimais visuomenei. Didžiausias iš jų – išsaugoti sklype esančius net 200 medžių“, – pasakoja E. Gorelienė.  

Architektūrinė projekto dalis buvo patikėta architektui Donatui Rakauskui – Kaune gimusiam, tačiau kurorte didžiąją savo gyvenimo dalį praleidusiam kūrėjui, pažįstančiam čia kiekvieną užkampį, žinančiam kiekvieną pastatą.  

„Mūsų nuomone, D. Rakauskas geriausiai jaučia Palangą. Jos senamiestyje yra suprojektavęs ne vieną svarbų ir išskirtinį objektą. Tikėjome, kad jis kurdamas „Viešnagės“ projektą gali išpildyti miesto lūkesčius, išsaugoti medžius ir sukurti objektą, kuris įsilietų į natūraliai susiformavusią gamtą. Šiame objekte tarp plėtotojo ir architekto turėjo būti šimtaprocentis abipusis pasitikėjimas. Mes architektui suteikėme visišką laisvę“, – pabrėžia E. Gorelienė. 

„Projektuojant naująjį „Viešnagės“ pastatą reikėjo išsaugoti medžius, todėl pastatų architektūrinės idėjos paieškas pradėjau nuo apsauginio penkių metrų spindulio žymėjimo aplink kiekvieną medį. Ieškojau lanksčios pastato formos, kuri sugebėtų tarsi įsirangyti tarp medžių, išsaugotų kuo daugiau gamtos ir joje derėtų. Norėjau, kad patenkinti būtų ir užsakovas, ir miesto gyventojai“, – pasakoja architektas D. Rakauskas.  

Dabar neatpažįstamai pasikeitusi teritorija sklandžiai įsilieja į Palangos senamiesčio peizažą ir traukia žvilgsnius žalumoje skendinčiais naujais moderniais mažaaukščiais pastatais. 

„Viešnagę“, į kurią investuota apie 17 mln. eurų, kaip ir visus kitus savo įgyvendintus projektus, po statybų prižiūri ir administruoja plėtotojas. 

Ne tik išsaugoti visi buvę medžiai bei želdiniai, bet ir pasodinta naujų 

„Viešnagė“ projektuota atsižvelgiant į miškininkystės specialistų, geologų, kitų ekspertų rekomendacijas. Rangovai taip pat buvo supažindinti su želdynų ekspertų rekomendacijomis dėl medžių kamienų, šaknų ir lajų apsaugos bei priežiūros. Klaipėdos regioninė architektų taryba dar 2019 m. pabaigoje aukštai įvertino projekto architektūrinę kokybę, sprendinių pagrįstumą ir išskirtinę pagarbą šioje vietoje dominuojančiam pušynui.  

Siekiant išsaugoti kuo daugiau žalumos, projekte buvo visiškai atsisakyta antžeminių automobilių statymo vietų. 

„Sklype nepakako medžiais neapsodintos vietos automobiliams parkuoti, tad buvo priimtas sudėtingas ir brangus sprendimas vietoj senojo poilsinės pastato įrengti dviejų aukštų požeminę automobilių saugyklą – pirmąją tokią regione. Antrasis jos aukštas yra žemiau jūros lygio. Kad gruntinio vandens lygis išliktų nepakitęs, požeminė automobilių stovėjimo aikštelė įrengta be jokio drenažo ir siurblinių – kaip vonia. Sudėtingus sprendinius projektavo ir jų įgyvendinimą prižiūrėjo žymus konstruktorius Audrius Ražaitis, turintis daug itin sudėtingų konstrukcijų projektavimo ir įgyvendinimo patirties“, – pabrėžia E. Gorelienė.  

Teritorijoje išsaugoti ne tik visi jau buvę medžiai ir želdiniai, netgi tie, kurie nepateko į saugotinų kategoriją, bet ir pasodinta 30 atvežtų šešių metrų aukščio pušų. 

Visuose apartamentuose įrengti balkonai arba terasos taip pat apželdinti: į betoninius vazonus susodintos gebenės, pušys augdamos susilies su kiemo gamta ir taps natūralia jos dalimi. 

„Iš pradžių buvo numatyta į papildomą apželdinimą investuoti 380 tūkst. eurų. Plėtojant projektą mūsų norai didėjo ir apželdinimo sąmata išaugo iki 700 tūkst.“, – sako E. Gorelienė. Direktorės teigimu, įrengta moderni laistymo sistema užtikrina, kad visi pasodinti augalai prigis.   

Ypatingiems architektūriniams sprendiniams – ypatingos medžiagos ir technologijos 

Pastatai, pasak architekto D. Rakausko, išsiskiria ypatinga geometrija – nėra nė vieno stataus kampo. Viskas yra penkiakampio kampų dalys. Stiklinės galerijos, pakibusios virš žemės ir įsipynusios tarp projekte augančių pušų, jungia atskirus „Viešnagės“ pastatų korpusus, leisdamos nevaržomai grožėtis projektą supančia gamta. Ilgiausios kabančios galerijos ilgis – net 23 metrai. 39 apartamentų svetainės – penkiakampės, jų langai – iš trijų pusių. Apartamentų planai šiek tiek kartojasi, tačiau kiekvienas butas – individualus. 

Gorelienės teigimu, siekiant sukurti sinergiją su pastatus supančiomis šimtametėmis pušimis, visos projekte naudojamos medžiagos yra ilgaamžės, natūralios ir ekologiškos.

Pastatų fasadų apdailai pasirinktos rankų darbo deginto molio „Petersen“ gamintojo plytos, gaminamos pagal iš kartos į kartą perduodamą tradiciją nuo 1791 m. Danijoje. Skirtingų temperatūrų krosnyse degamos plytos įgyja natūralias gamtos spalvas ir tekstūras. Projektui naudotos ir lenktos plytos, kurios pagamintos specialiu užsakymu. 

Tokio pat tipo ir spalvos kaip „Viešnagės“ projektui parinktos plytos puošia ir Kopenhagos karališkosios koncertų salės fasadą. Vienos prabangiausių pasaulyje plytų atkartoja ne tik pušyno gamtos diktuojamas spalvas, bet ir tekstūrą, o laikui bėgant suteiks projektui dar solidesnį vaizdą.  

Pastatų fasadams taip pat naudojama išskirtinėmis savybėmis pasižyminti patinuota žalvario skarda, kurią galima išvysti ant daugelio garsių pasaulio objektų fasadų. Patinuotas žalvaris suteikia jaukumo ir prabangos jausmą, o polinkis oksiduotis laikui bėgant sukurs sinergiją su pastatą supančiomis jau minėtosiomis rankų darbo plytomis. 

Atskiroms eksterjero detalėms pasirinktas sendintas metalas kortenas – ypač klimatinei korozijai atsparus „U.S Steel Corporation“ prekių ženklo „Cor-Ten®“ plieno lydinys su trupučiu chromo, vario ir nikelio. Šį plieną galima be jokios apsaugos naudoti atvirame ore, nes nuolat besikeičiančiomis oro sąlygomis jo paviršiuje susidaro apsauginis patinos sluoksnis – kitaip tariant, rūdys tampa jo apsaugine danga. 

„Subtilios rudos spalvos patina padengtas metalo paviršius ne tik itin atsparus korozijai, bet ir daug praktiškesnis nei dažyti ar kitokie paviršiai – jo nereikia valyti, perdažyti ir pan. Dėl plienui legiruoti naudotų elementų patina yra tanki ir beveik nelaidi deguoniui. Kuo dažniau šis plienas sušlampa, o paskui išdžiūsta, tuo ilgesnis jo eksploatavimo laikas“, – teigia E. Gorelienė.   

Sudėtingiausia, pasak jos, visų pastatų konstrukcija – ypač dideli, net iki 44 kv. m, balkonai. „Jų fasadams panaudotas betonas angliškai vadinamas ultra high performance concrete, lietuviškas termino atitikmuo dar nė nesugalvotas, pažodžiui verčiant tai skambėtų maždaug kaip „ypač tvirtas betonas“. Jis iki aštuonių kartų tvirtesnis, ilgaamžiškesnis už įprastą ir lengvai formuojamas – iš jo „Viešnagėje“ išlietos netaisyklingų formų fasadinės balkonų plokštės, parapetai, tūriniai lovių gaminiai. Šoninės dalys taip pat yra tokio pat betono, tik jis cemento spalvos ir medienos lentų įspaudų faktūros, netaisyklingų formų kirstais galais“, – sako „Viešnagės“ direktorė.  

Balkono grindys klojamos braziliško riešuto IPE terasinėmis lentomis, kurios dėl savo parametrų, aukšto stabilumo ir didelio tankio neretai vadinamos „geležine mediena“, o balkonų luboms naudojamos pakabinamos afrikinės medienos ,,Ayos thermos“ fasadinės lentos. 

Dėl terminio modifikavimo ,,Ayos thermos“ dailylentės įgyja maksimalų ilgaamžiškumą, patvarumą ir stabilumą net atšiauriausiomis klimato sąlygomis. Skirtingai nuo cheminio impregnavimo, terminis modifikavimas pagerina ne tik išorinį medienos paviršių. Po terminio modifikavimo dailylentės yra itin stabilios ir patvarios visomis prasmėmis. Termiškai modifikuota mediena tinka namų interjerui ir eksterjerui, o dėl patvarumo – ir viešosioms patalpoms. 

Laiptinėse ir bendrose erdvėse unikalumą kuria ypač kietas ir stiprus, ypač patvarus originalios išvaizdos kalkakmenis, susiformavęs Juros periodu. Jame galima rasti organizmų ir kriauklelių, gyvavusių prieš 200 mln. metų, priemaišų.  

Pasak architekto D. Rakausko, projektuojant inžinerines sistemas, galvota apie efektyvius atsinaujinančių šaltinių sprendinius. Pastatuose įrengtos keturios geoterminės katilinės, kurios naudojant itin tvarią ir ekonomišką „Uponor“ šildymo ir vėsinimo sistemą, per pastatų konstrukcijų betono masę kiekvieną apartamentą aprūpina šiluma ir vėsa. Betoninės butų lubos užtikrina pasyvų vėsinimą, aktyvus kondicionavimas yra tik pagalbinis elementas.  

Kiekvienoje patalpoje įrengti temperatūros ir drėgmės jutikliai, kiekviename apartamente atskirai sumontuoti drėgmės sugėrikliai, sureguliuojantys drėgmės lygį poilsio patalpose. Vėsinamos lubos jautrios santykinei drėgmei, todėl drėgmės sugėriklis įsijungia, vos tik ji pakyla iki ribinių verčių. Apartamentuose sumontuota beortakinė vėdinimo sistema. Šviežias oras į patalpas patenka per vožtuvus sienose ir užtikrina nuolatinę oro kaitą kambariuose. Iš patalpų ventiliatoriais ištraukiamas oras pereina per šilumokaitį ir grąžina šilumą į šilumos siurblį. 

„Visos „Viešnagėje“ įdiegtos technologijos – nuo durų užraktų iki itin pažangios termiškai aktyvuotų paviršių (TAP) sistemos patalpoms šildyti ir vėsinti – yra išskirtinės ir tvarios. Jos užtikrina maksimaliai komfortišką mikroklimatą tiek žiemą, tiek vasarą, išvengiama kondicionierių sukeliamų nepatogumų – triukšmo ir skersvėjų“, – sako E. Gorelienė. 

„Viešnagė“ – meno kūrinys gyvenimui  

Tokiu šūkiu „Hanika“ pristato savo naująjį projektą. Ir tam yra svarių priežasčių.  

Pakviestas „Viešnagėn“, garsus Danijos dizaineris, iliustratorius Madsas Bergas, sukūręs plakatų seriją Vimbldono teniso turnyrui, „Formulei 1“, mados namams „Bottega Veneta“ ir kt., įamžino projekto emociją plakate, kurio reprodukcijos dabar puošia „Viešnagės“ įėjimus. 

„Kai susivienija profesionalai, rezultatai pranoksta lūkesčius – pagal Madso Bergo specialiai šiam projektui sukurtą iliustraciją kalvis Linas Leščiauskas nukalė unikalius „Viešnagėn“ užsukti kviečiančius vartus“, – pasakoja E. Gorelienė. 

Dar vienas Lino kalvės kūrinys, puošiantis „Viešnagės“ projektą, – laiptų turėklai. Netaisyklingos laužytos formos atkartoja projekte dominuojančias penkiakampes formas, sukurdamos pastatų vidaus ir išorės sinergiją. Spalvingi vitražų intarpai suteikia žaismingumo bendrosioms pastatų erdvėms. Dėl išskirtinių architektūrinių sprendinių ir ypač didelio dėmesio unikalios gamtos puoselėjimui „Viešnagė“ 2022 m. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“ buvo pripažinta geriausiu metų ateities projektu. Dar po metų, įgyvendinusi visus projekto sprendinius, pelnė ir svarbiausią konkurso apdovanojimą – tapo geriausiu metų projektu poilsio paskirties nekilnojamojo turto kategorijoje. 

2023 m. architekto Donato Rakausko projektuota „Viešnagė“ Palangoje buvo pripažinta ir viena iš nugalėtojų tarptautiniame architektūros konkurse „The Architecture MasterPrize“, kuriame renkami išskirtiniai, aukščiausią architektūros ir dizaino srities meistriškumą demonstruojantys pasaulio projektai. 

Pastatui suteikė lengvumo ir erdvės  

Bendrovė „SKP aliuminis“ poilsio namų „Viešnagė“ projektui pristatė 2850 kv. m aliuminio gaminių. Užsakovas kėlė ypač aukštus reikalavimus gaminių kokybei, tad buvo pasirinktas profilių tiekėjas „Schüco“. Poilsio apartamentuose sumontuoti puikių termoizoliacinių savybių langai. Aliuminio profiliai atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus ir vienija daugybę privalumų: patvarumą, stabilumą, energijos vartojimo efektyvumą, siaurus profilio paviršius, lengvą varstymą ir nesudėtingą priežiūrą. 

Daug dėmesio pastate skirta naujos kartos stumdomųjų durų sprendimams. Panaudota siauriausia rinkoje stumdomų durų sąvara – vos 40 mm. Integruotas komforto ir saugumo priedas SMART CLOSE, ypač aktualus sunkioms, didelių gabaritų durims. Prieš užveriant duris varčia palėtinama ir mechanizmas švelniai pritraukiamas į uždarymo poziciją. Stumdomosios durys apartamentams suteikia daugiau erdvės – sujungia į visumą gyvenamąjį plotą su terasomis ir įleidžia į pastatą daugiau šviesos. 

Durys į apartamentus pagamintos su specialiu dekoratyviniu užpildu. Jos taip pat pasižymi geriausiomis šilumos izoliacijos savybėmis, nesenstančia estetika, todėl puikiai tiko „Viešnagės“ pastatams, kuriems buvo keliami aukščiausi energijos valdymo ir architektūros reikalavimai. Laiptinių ir galerijų vitrinos pagamintos iš fasadinės sistemos.  

Didžiausiais iššūkiais „SKP aliuminio“ komandai tapo didelių gabaritų stiklo paketai ir laužytų linijų fasadai, kurių plokštumų kampai buvo jungiami tik stiklo paketais. Norint nepriekaištingai sumontuoti langus ir duris, reikėjo sugalvoti naujus tvirtinimo būdus. Be to, sklype auga nuostabios senos pušys. Teko ieškoti specialios kėlimo technikos, kad jos nebūtų pažeistos į darbo vietą keliant didelių gabaritų paketus.   

„SKP aliuminio“ direktoriaus Arūno Jackonio teigimu, jų įmonė klientams teikia visas reikiamas paslaugas: konsultavimo, projektų ir sąmatų rengimo, gaminių pristatymo ir montavimo. Per beveik 30 metų sukaupta patirtis leidžia įgyvendinti sudėtingus, didelių reikalavimų projektus. Nekintantis įmonės darbuotojų branduolys užtikrina aukščiausius kokybės standartus, o tęstinumas garantuoja buvusiems ir esamiems klientams operatyvią garantinę ir pogarantinę priežiūrą.  

„SKP aliuminio“ partnerė Vokietijos bendrovė „Schüco“ kuria pastatų atitvarų sisteminius sprendinius iš aliuminio, plieno ir plastiko. Produktų asortimentą sudaro inovatyvios langų, durų, fasadų vėdinimo, saulės kontrolės ir saugumo sistemos, kurias dauguma tiek gyvenamuosius, tiek komercinius pastatus projektuojančių architektų visoje Europoje vertina kaip itin pažangias. 

Nestandartiniai apartamentai – stimulas dirbti dar geriau   

MB STATNAUJA atliko gipso kartono montavimo darbus kai kuriuose „Viešnagės“ pastato korpusuose, įskaitant kelias laiptines ir laukiamąją zoną. Taip pat atlikta dalies terasų lubų apdaila medžiu. Efektingas medžio apdailos panaudojimas terasose sustiprino pastato ryšį su aplink augančiais medžiais ir sukūrė atostogų nuotaiką. 

MB STATNAUJA vadovas Airidas Luganeckas pripažįsta, kad gipso montavimo darbams užsakovas kėlė didelius kokybės reikalavimus. Apartamentai suprojektuoti be standartinių 90 laipsnių kampų, tad dirbti reikėjo atidžiai skaičiuojant ir matuojant. Teko montuoti ir ovalias lubas, ir ovalias sienas, tačiau tai, ką kiti vadina iššūkiu, MB STATNAUJA kolektyvas priima kaip kruopštų daugiau kantrybės reikalaujantį darbą. „Mums patinka nestandartiniai objektai, – sako A. Luganeckas. – Esame įgiję didžiulę darbo patirtį, todėl netipiniai sprendiniai papildomų rūpesčių nesukelia. Atliekame sudėtingus užsakymus, kurie kitiems atrodytų neįmanomi.“ 

MB STATNAUJA teikia namų statybos ir namų aplinkos darbų paslaugas. Profesionali komanda norintiems įsirengti namo vidų, išorę, renovuoti namą pataria, kaip išsirinkti kokybiškas medžiagas, asmeninius poreikius atitinkančius įvairius išmanius sprendinius, padidinti namo energijos efektyvumą ir mažinti sąnaudas. 

STATNAUJA ne tik atlieka darbus dideliuose objektuose, bet ir įrengia privačius namus: montuoja gipso plokštes, pakabina „Armstrong“ lubas, įrengia terasas, pasirūpina naujų ar renovuotų namų mediniais fasadais, stato tvoras, dengia naujus arba renovuoja senus stogus, atlieka stogų pakalimus. 

Hidroizoliacijos sprendimai sudėtingomis sąlygomis 

Medžiagas požeminei „Viešnagės“ automobilių saugyklos grindų ant grunto hidroizoliacijai bei deformacinėms siūlėms įrengti tiekė ir jų montuotojus konsultavo UAB „Mosas“. Įmonės suburta stipri statybos inžinierių komanda daugiau kaip 15 metų padeda rangovams, užsakovams ir projektuotojams spręsti klausimus, susijusius su antžeminių ir požeminių konstrukcijų hidroizoliacija, jos remontu ir gruntų sutankinimu bei stabilizavimu, tiekia inovatyvias ir ilgaamžes hidroizoliacines medžiagas, kaip bentonitinis molis, poliurėja ir kt., pritaiko mazgus konkrečiam objektui.  

Pasak UAB „Mosas“ projektų vadovo Vytauto Tamošaičio, „Viešnagės“ automobilių saugykla buvo įrengiama 7–8 m gylyje, o nusistovėjęs vandens lygis čia buvo 1,4–2,4 m. Tad kol vyko darbai, vandens lygis statybos aikštelėje turėjo būti visą laiką žeminamas vandens siurbliais.  

„Mosas“ su užsakovu ir projektuotojais kaip visada pradėjo bendrauti dar techninio projekto rengimo stadijoje, kai visi projekto dalyviai sutarė, kad išeitis – tik UAB „Mosas“ pasiūlyti bentonitinio molio hidroizoliacijos sprendiniai. Kartu su projektuotojais pagal standartinius VOLTEX hidroizoliacijos mazgus buvo paruošti „Viešnagės” konstrukcijų hidroizoliacijos mazgai, ir prasidėjo darbai: kvalifikuotos įmonės – partnerės sugręžė polius, pastatė ir išlygino sienas, pagal UAB „Mosas“ ir projektuotojų paruoštus mazgus atliko hidroizoliacijos darbus po jėgos grindimis ir ant polių. 

„Dirbti teko nuolat bėgant vandeniui. Kol siurbliai veikė, į rūsį buvo galima nusileisti ir su paprastais vasariniais batais. Tačiau siurblius išjungus vanduo pakildavo ganėtinai aukštai. Ši pastato konstrukcija atjungus siurblius visiškai laiko vandenį, esantį po grindimis ir už sienos, todėl išgręžus skylę sienoje būtų pakakę tik įstatyti čiaupą – visada būtų buvę tekančio vandens“, – pasakoja V. Tamošaitis. 

Jo teigimu, vandens lygio žeminimo sąlygos buvo išties sudėtingos, ypač kai baigus sienas reikėjo išbetonuoti paskutinį grindų plotelį: gruntinis vanduo, išjungus siurblius, beveik iš karto vėl pradėdavo kilti, tad rangovui teko tuo pat metu ir vandens lygį žeminti, ir atlikti betonavimo darbus.  

Būtent dėl aukšto gruntinio vandens lygio „Mosas“ ir pasiūlė bentonitinio molio hidroizoliaciją VOLTEX – vienintelę hidroizoliaciją, kurią ant drėgnų paviršių galima naudoti net žiemą. Deformacinėms siūlėms formuoti buvo išrinkta visa apatinių grindų sistema iš PVC (polivinilchlorido), CONTAFLEXACTIVE ACF ir bentonitinių WATERSTOP RX 101 DH juostų.  

„Tinkamai suvirinti PVC deformacinių siūlių profilį ir jį sujungti su kitomis siūlėmis būna sudėtinga, tad mes visada stengiamės konsultuoti jau nuo techninio projekto stadijos ir iškart siūlome optimizuotus sprendimus, kad įrengimas būtų kuo paprastesnis, o rezultatas – toks, koks ir turi būti: kad netekėtų vanduo“, – teigia V. Tamošaitis. 

Iš viso buvo užsandarinta apie 1700 kv. m grindų ant grunto ir 1300 kv. m polinių sienų. Baigus darbus vandens siurbliai buvo išjungti ir patikrinta, ar sienų ir grindų hidroizoliacija gerai atlikta.  

„Išbetonavus patalpą vandens neturi pasirodyti nei per sienas, nei per grindis. Buvo trys vietos, kurias reikėjo pataisyti, – jos šiek tiek drėko dėl betonavimo metu pakilusio vandens. Tačiau turint omeny, koks stulpas vandens stovėjo, tai nieko keisto. Šiandien automobilių saugykla yra visiškai sausa ir eksploatuojama. Viskas labai sandaru“, – sako V. Tamošaitis ir pabrėžia: jei dabar problemų nėra, nebus jų ir ateityje, nes hidroizoliacija VOLTEX beveik amžina.  

Fasadas – visus metus žaliuojanti oazė   

Poilsio apartamentų „Viešnagė“ fasadus visus metus žaliuojančia oaze pavertė sodo centras „Frezija“. Aplink pastatus įmonės įrengta veja su automatine laistymo sistema garantuoja, kad švelni žaluma apartamentų gyventojus džiugins kone ištisus metus. 

Į fasadinius betoninius lovius pasodintos lietuviško klimato kaitai atsparios gebenės – visada žaliuojantis vijoklinis augalas, ištvermingas ir patrauklus savo panaudojimo galimybėmis. Per šviesias betono terasas besidriekiančios gebenių kasos sukuria kontrastingą žalumos mirgėjimą fasaduose ir pabrėžia medžių skleidžiamą ramybę.  

Apželdinimui pasirinktos ir žemaūgės pušelės, jų tankios šakos formuoja vientisą žalumos kilimą, juosiantį terasas. Drėgmei nereiklios bei šalčiams atsparios pušelės įkurdintos ir poilsio apartamentų stogo vazonuose. Šis originalus apželdinimo sprendimas kuria poilsio nuotaiką ir tarsi pratęsia aplink augančių pušų viršūnių linijas.  

Pasirūpinta ne vien kiekvienos terasos vazonų tinkamu dirvožemiu bei drenažu – dėl apartamentų savininkų patogumo įrengta ir automatinė laistymo bei tręšimo sistema. Pasodintus augalus taip pat nuolat prižiūrės bei puoselės ir sodo centras „Frezija“.  

24 metus veiklą plėtojančio centro vadovė Živilė Kristutienė sako, kad įmonės išskirtinumas – ilgametė darbo patirtis ir kompleksiškos paslaugos. „Frezija“ nebijo iššūkių – klientui gali parengti apželdinimo projektą, jį suderinti, įvertinti, kokius augalus verta pasirinkti, kokio stiliaus ir kokiais elementais gali būti paįvairinta žalioji zona. Klientui patariama ir dėl takų dangų, apšvietimo, sudaromas dendrologinis planas su detaliomis gėlynų schemomis bei augalų asortimentu. Atsižvelgiama į kliento galimybes pačiam prižiūrėti želdynus, projektuojama laistymo sistema, parenkamas drenažas. Jeigu klientas neturi galimybės prižiūrėti žaliųjų zonų, „Frezijos“ darbuotojai visuomet gali padėti. Be to, įmonė gali atnaujinti jau anksčiau suformuotus želdynus, juos išpuoselėti ir prižiūrėti. „Mes žinome, kad įveiksime visus iššūkius ir nustebinsime savo klientą, – teigia Ž. Kristutienė. – Dirbame profesionaliai ir kūrybingai.“ 

Elektros montavimo darbai – netipiniai 

UAB „EMD technologijos“ poilsio apartamentų komplekse atliko patalpų vidaus elektros montavimo darbus, įrengė fasadų ir teritorijos apšvietimą.  

Objektas išskirtinis, tad iššūkių netrūko. „Per palyginti ilgą elektros montavimo darbų patirtį mūsų komandai pirmą kartą teko elektros laidus montuoti pastate dar nesant vidinių pertvarų. Buvo paruošti tik klojiniai luboms betonuoti“, – sako „EMD technologijos“ direktorius Marius Ektas.  

„Viešnagės“ fasadams apšviesti sumontuota beveik vienas kilometras LED juostos, apšvietimas pagal poreikį gali būti reguliuojamas. Kad nebūtų pažeistos aplink apartamentus augančių ilgaamžių pušų šaknys, rankomis iškasta beveik du kilometrai tranšėjų teritorijos apšvietimo kabeliams.  

UAB „EMD technologijos“ elektros montavimo darbus atlieka jau 15 metų. „Stipriausi esame nuosavų namų, kotedžų, daugiabučių namų vidaus elektros instaliacijos srityje, tačiau dirbame ir pramoniniuose objektuose“, – sako M. Ektas.  

Kiekvienais metais bendrovės darbuotojai stengiasi kelti profesinę kvalifikaciją. Visiškai neseniai bendrovės darbuotojai išlaikė egzaminus ir gavo KNX išmaniųjų namų diegėjų sertifikatą. Tai reiškia, kad klientams bendrovė pasiūlys dar daugiau paslaugų, susijusių su privačių namų ir kitų objektų patogumu, saugumu ir ekonomiškumu. 

Prabangaus dizaino gaminiai – pridėtinė vonios ir virtuvės interjero vertė 

Prabanga alsuojančio pastatų komplekso „Viešnagė“ interjerams solidumo ir išskirtinumo suteikia gamintojo „Hansgrohe SE“ prekių ženklo AXOR gaminiai: virtuvės maišytuvai „AXOR Starck“, vonios kambario maišytuvai, termostatiniai moduliai ir dušo gaminiai „AXOR One“, „AXOR MyEdition“ ir „AXOR ShowerComposition“, vonios aksesuarai „AXOR Universal Circular“. Visi šie gaminiai yra specialiu spalvotu paviršiumi „FinishPlus“, neabejotinai įsimintinu stilingo interjero akcentu. 

Gamintojo „Hansgrohe SE“ prekių ženklas AXOR – tai individualizuoti prabangaus dizaino produktai vonios kambariui ir virtuvei: vandens maišytuvai, dušo įranga, dušo latakai ir prie jų derantys aksesuarai. Ar maišytuvas, ar dušo galva – tai net ne gaminiai, o išskirtiniai žinomų dizainerių ir architektų kūriniai, suteikiantys pridėtinės vertės kiekvienam vonios kambario ar virtuvės interjerui ir puikiai derantys su kitais jo elementais.  

Gamintojas naudoja tik aukštos kokybės medžiagas, garantuojančias produktų ilgaamžiškumą ir patikimumą, nuolat seka inovacijas vandens technologijų srityje ir į savo gaminius integruoja pažangias technologijas bei inovacijas, leidžiančias taupyti vandenį ir energiją.  

AXOR – pasirinkimas tiems, kurie siekia išskirtinio dizaino, aukštos kokybės ir funkcionalumo savo vonios kambario ar virtuvės interjere. 

Estetiška ir išmani santechnika iš „Geberit“   

„Viešnagės“ apartamentų vonios kambariuose sumontuoti potinkiniai rėmai WC puodams „Geberit Duofix“. Taupant vonios kambarių erdvę, pasirinkti 8 cm storio bakeliai, itin tyliai prisipildantys vandens ir išsiskiriantys ypač dideliu vandens nuleidimo mygtukų pasirinkimu. Be to, į jų nuleidimo mechanizmus integruota galimybė reguliuoti nuleidžiamo vandens srovę. Apartamentų šeimininkus nudžiugins žinia, kad vandens bakeliams ir potinkiniams rėmams kompanija „Geberti“ suteikia 10 metų priežiūros ir 50 metų atsarginių dalių tiekimo garantiją.  

Atsižvelgiant į norą išlaikyti vientisą skirtingų apartamentų stilių, sumontuoti „Geberit Sigma 50“ WC vandens nuleidimo mygtukai su galimybe kiekvienam klientui individualiai pasirinkti apdailą. Kitaip tariant, ant vandens nuleidimo mygtuko galima užklijuoti reikiamos spalvos bei faktūros plytelę ar kitą išskirtinį vonios kambario paviršių.  

„Geberit Sigma 50“ mygtukai klientams suteikia galimybę ateityje sumontuoti papildomų priedų, pavyzdžiui, „Duofresh“ modulį, užtikrinantį vonios kambaryje gaivų kvapą: integruotas ventiliatorius surenka blogus kvapus tiesiai iš WC puodo, išfiltruoja per aktyviosios anglies filtrą ir išpučia atgal į vonios kambarį švarų orą. Priklausomai nuo komplektacijos blogų kvapų ištraukimas gali būti aktyvuojamas automatiškai (nuo judesio ar aplinkos apšvietimo intensyvumo) arba mechaninio jungiklio paspaudimu. Įdiegus „Duofresh“ modulį, vandens bakelyje galima naudoti sanitarines lazdeles, kurios skleidžia malonų kvapą, dezinfekuoja vandenį ir nudažo jį mėlyna spalva, taip pat naudotis papildoma funkcija – orientaciniu apšvietimu. Švelni LED šviesa apšviečia WC puodą nakties metu. Visos minėtos funkcijos suteikia dar daugiau komforto vonios kambaryje. 

Prie „Viešnagės“ vonios kambarių stiliaus itin tiko pakabinami WC puodai su apiplovimo funkcija „Geberit AquaClean Mera Comfort“. WC puoduose integruota apiplovimo funkcija su dvigubos srovės purkštuku „Whirlspray“ – mažesnę trintį su oda užtikrina oro srovė, maišoma su vandeniu. Apiplovimas vandeniu daug švelnesnis nei higiena tualetiniu popieriumi, be to, suteikiamas gaivumo pojūtis. Šiuose WC puoduose netgi yra atskiras bidė purkštukas, užtikrinantis išskirtinę moterų higieną. WC puode taip pat integruotas blogų kvapų filtravimas, sėdynė yra šildoma, o dangtis savaime atsiveria. Orientacinis LED apšvietimas automatiškai įsijungia artėjant prie WC puodo. 

Priklausomai nuo apartamentų pasirinkti skirtingi vandens nutekėjimo sprendiniai dušo zonoje: elegantiški „Geberit. Duofix ShowerDrain“ sieniniai arba „Geberit CleanLine“ grindų dušo latakai. Abi sistemos išsiskiria maksimaliu vandens surinkimu (48 l per minutę). Grindų dušo latakai apsaugoti nuo šilumos poveikio, todėl iš jų nesklis prastas kvapas. Latako grotelių paviršius yra ypač aukštos kokybės, atitinkantis naujausias dizaino tendencijas. Dušo latakų grotelės derinamos atsižvelgiant į vonios stilių ir pageidaujamas metalo spalvas. Įrengus sieninius „Geberit. Duofix ShowerDrain“ dušo latakus dušo zonos grindyse nelieka jokio barjero – tai patogu ir estetiška: bėgantis vanduo, suformavus tinkamą nuolydį, suteka tiesiai į sieną. 

Meniškam projektui – specialus parketo raštas   

Specialiai šiam projektui „Medžio stiliaus“ komanda, bendradarbiaudama su projekto užsakovu „Hanika“ ir interjero architektu Gediminu Langviniu, sukūrė unikalų ąžuolinio parketo raštą – „Diamond“. Tai ne tik estetinis, bet ir filosofinis sprendimas, atspindintis ilgaamžiškumo ir sąsajos su natūralia aplinka harmoniją. „Diamond“ raštas – tikras brangakmenis „Medžio stiliaus“ asortimente, įkūnijantis natūralaus ąžuolo grožį ir išskirtinumą. 

Prancūziško parketo rašto „Diamond“ kūrybos proceso atspirties tašku tapo ąžuolo meistrų patirtis, preciziškumas ir novatoriškumas, nuolatinės investicijos į pažangiausias medienos apdirbimo technologijas. Vėliau sekė techniniai skaičiavimai, geometrija ir kūrybiškumas: siekta išgauti tokias formas, kurios vizualiai sukurtų trimatį efektą ir užtikrintų stabilumą grindų montavimo metu. Medienos struktūros ir šviesos žaismas suteikė parketui dinamiškumo. Visa tai leido ąžuolo grindims tapti interjero dėmesio centru. 

„Diamond“ ąžuolinio parketo rašte susipina menas, ąžuolo meistrų meistriškumas, praktiškumas ir estetika. Žvelgiant į grindis galima atrasti ne tik taisyklingai išdėstytų geometrinių figūrų bei natūralios medienos raštų, bet ir sudėtingų pynimų, netgi gėlių motyvų.  

Ąžuolinis parketas taip pat atitinka pagrindinius šiuolaikinių namų poreikius: jis ekologiškas, atsparus įbrėžimams ir išsiliejusiems skysčiams, puikiai tinka grindiniam šildymui ir yra itin draugiškas aplinkai. Tai ilgaamžis pasirinkimas, kuriantis pridėtinę vertę. 

„Medžio stilius“ – didžiausias Lietuvoje kokybiškų ir tvarių ąžuolinių grindų, durų, laiptų bei kitų ąžuolo produktų gamybos tinklas, sukaupęs neįkainojamą 25 metų patirtį. Įmonė atsakingai kontroliuoja visą tiekimo grandinę: nuo medienos atrankos, jos paruošimo ir gamybos iki pat įrengimo bei vienų geriausių kainų rinkoje užtikrinimo. Modernūs „Medžio stiliaus“ salonai yra visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. 

Audinių klostėse – pajūrio nuotaikos  

Užuolaidų ir interjero tekstilės studijos „Agotė“ direktorės Laimos Vizgaudienės žodžiais, puošdama apartamentus komanda orientavosi į medžiagiškumą, kokybę ir išskirtinės atostogų erdvės sukūrimą. Atsipalaidavimo nuotaiką kuria aukštos kokybės elektra valdoma karnizų sistema, gamtinių tonų dieninės ir naktinės užuolaidos. Miegamojo zonoms išrinktos prie interjero derančios lovatiesės. „Agotė“ įgyvendino architektų pasirinkimą – iš gausios paletės audinių pirmenybė teko natūralių smėlio atspalvių naktinių užuolaidų audiniui, giminingų atspalvių lovatiesių bei pilkšvos spalvos dieninių užuolaidų audiniams. Projekto pradžioje pabandyta vienus apartamentus papuošti atspindint sąsajas su pajūrio gamta, o vėliau – ir kitus. 

Naktinių užuolaidų audinys 85–90 proc. sulaiko šviesą, todėl net dienos metu sumanius pailsėti galima susikurti ramios prietemos nuotaiką. Natūralios sudėties dieninių užuolaidų audinys, kuriame yra ir lino, atspindi užsakovų norą pabrėžti interjere gamtos svarbą. Savo faktūra išsiskiriantis graikiškas audinys pasirinktas lovatiesėms.  

„Agotė“ džiaugiasi, kad bendradarbiaujant su olandų tiekėjais pavyko ne tik rasti kokybiškus elektra valdomus karnizus, bet ir gauti 10 metų garantiją mechanizmams. „Tai yra labai didelė garantija, patogu klientui“, – neabejoja L. Vizgaudienė. 

„Vienas iš svarbiausių projekto kriterijų – dideli reikalavimai kokybei. Vienas naktines užuolaidas teko keisti, nes audinys nederėjo taip, kaip tikėtasi, – prisimena darbo niuansus „Agotės“ direktorė. – Mūsų įmonė akcentuoja ir audinių, ir atliekamų darbų kokybę, todėl mielai dirbame sudėtinguose išskirtiniuose objektuose. Išbandome save kiekviename projekte.“ 

„Agotė“ veiklą pradėjo prieš 16 metų, todėl sukaupta nemažai patirties, užmegzta ryšių su audinių gamintojais Italijoje, Graikijoje, Belgijoje, Olandijoje, Vokietijoje. Norėdami pajusti tendencijų pulsą ir pasisemti žinių, įmonės darbuotojai nuolat dalyvauja tarptautinėse parodose. L. Vizgaudienės pastebėjimais, užuolaidų ateitis sietina su išmaniais ir tvariais sprendiniais: prieš 2–3 metus elektrinių karnizų užsakymai sudarė iki 10 proc. visų užsakymų, dabar tokių jau apie 35 proc.  

Nestandartinių formų kambarių baldai patikėti išskirtinės patirties įmonei 

Nestandartinius baldus ir kitus interjero sprendinius išskirtiniams „Viešnagės“ apartamentams pagamino ir sumontavo viena iš seniausių nestandartinių baldų gamintojų Vakarų Lietuvoje „Budhaus“. Virtuvės komplektas su sala, koridoriaus ir miegamojo spintos, koridoriaus veidrodis su staliuku, vonios kambario spintelės, sienų plokštės, paslėptos (be viršutinės staktos, vienoje plokštumoje su baldinėmis plokštėmis) vonios kambario ir miegamojo durys – kad ir kas būtų buvę gaminama, pasak „Budhaus“ komandos, užsakovui buvo svarbu nepriekaištinga kokybė ir kuo tikslesnis dizainerio vizijos įgyvendinimas.  

Blizgūs baldų paviršiai dera su „Alpi“ lukšto faneruotės apdaila. Kai kurių baldų akcentas – frezuoti paviršiai suteikia baldams tekstūros įspūdį ir daugiau vizualumo, o auksiniai rankenėlių profiliai – daugiau detalumo. Akį traukia ir kita, atrodytų, smulki, bet efektinga detalė – lenktos lentynos sumontuotos su tokiu pat lenktu LED apšvietimu. Lenktos plokštės suteikia minkštumo griežtesnėms baldų linijoms ir kuria apartamentuose jaukumą.  

Baldinės plokštės apartamentuose sujungtos į visumą, tačiau ne visi jų paviršiai vienodi: vieni frezuoti, kiti lygūs, treti – gaubti. Nevienodo storio ir durys bei veidrodžiai. 

Išbandymu baldininkams tapo apartamentų išdėstymas ir sienos be stačių kampų. Tokiose patalpose gana sudėtinga idealiai, nepaliekant nepageidaujamų tarpų ar nelygumų, sumontuoti visus baldinius paviršius. Tačiau „Budhaus“, subūrusi profesionalią baldus konstruojančių dizainerių ir patyrusių gamintojų bei montuotojų komandą, įveikė šį iššūkį.  

Bendrovė „Budhaus“ baldų srityje dirba daugiau kaip 30 metų ir yra sukaupusi didžiulį žinių bei patirties bagažą nestandartinių baldų gamyboje. Įkūrusi Šilutėje 4400 kv. m baldų gamyklą, įmonė taiko naujausias technologijas ir naudoja moderniausias medžiagas. „Budhaus“ gamina visus korpusinius baldus, sienų plokštes ir paslėptas duris. Dirba tiek su dizaineriais, tiek su individualiais klientais. „Budhaus“ salonas yra Klaipėdoje, Liepų gatvėje, tačiau įmonė baldus pristato ir sumontuoja bet kuriame Lietuvos regione.   

Baldų originalumą liudija detalės 

Išskirtinį projektą „Viešnagės“ apartamentuose įgyvendino ir baldų studija „Diara“: ji suprojektavo ir pagamino virtuvės baldus su sala ir indaujomis, kambarių spintas bei sienų apdailą. 

Interjero architekto Alvydo Šeiboko ir užsakovo vizija apėmė ne tik stilingą dizainą, bet ir funkcionalumą, patogumą bei saugumą. Baldams panaudotas retas natūralus itališkas „Birds Eye“ stiliaus medžio lukštas, suteikiantis plokštei tekstūrinį gylį. Siekiant išlaikyti šį efektą, kruopščiai parinktas matinis lakas. Šio lukšto dėl kiekio ir gamybos terminų teko laukti net pusę metų.  

Sienų apdailai taip pat norėta naudoti lukštą, tačiau jo ilgio nepakako visam apartamentų aukščiui. Todėl nuspręsta aukštį padalyti linija, suvesta su kambarių durų aukščio linija. Taip atsirado ir spintų antresolės. Pagrindiniu iššūkiu tapo išlaikyti šios linijos vientisumą visuose apartamentuose, atsižvelgiant į sieninius skydus, baldus ir duris. Bendradarbiaujant su durų meistrais, suderintos lakavimo ir šlifavimo technologijos, atspalviai, matmenys ir gabaritai. 

Pagal interjero architekto Alvydo Šeiboko sumanymą baldų kampai turėjo būti suapvalinti. Dėl didelių išlinkimų „Diaros“ komandai teko įdėti nemažai pastangų siekiant nepriekaištingai įgyvendinti viziją. Kampų šablonai ir lukštas (faneruotė) klijuoti rankomis. Pagrindinių durų suapvalinimai atlikti trimis kryptimis, kruopščiai įvertinus lukšto sujungimo subtilybes, montavimą ir linijų ritmą. Į baldus integruoti oro sausintuvai, atsižvelgiant į maksimalią įrenginių naudą ir techninius spintų sprendimus. 

Indaujų stiklo durelės su LED apšvietimu – tai konstruktoriaus ir detalių gamintojų bendradarbiavimo rezultatas. Tokių durelių rinkoje nėra! Jose meistriškai suderinta paslėptų vyrių sistema su siaurais aliuminio rėmeliais ir nematomu tvirtinimu. Stiklinės sienos tvirtinimas tarp vonios ir tėvų miegamojo taip pat pareikalavo kūrybiškumo ir techninių žinių. 

Baldų studijos „Diara“

 komandai šis projektas tapo tikru iššūkiu ne tik dėl sudėtingo dizaino ir nestandartinių sprendimų, bet ir dėl ilgai užtrukusio įgyvendinimo proceso, įskaitant užsakytų medžiagų tiekimo terminus. Baldų formos ir detalės buvo nestandartinės, tad reikėjo įdėti kruopštaus darbo, siekiant užtikrinti aukštą kokybę ir estetinį vientisumą. Nepaisant visų iššūkių, „Diaros“ komandai pavyko sėkmingai įgyvendinti projektą ir sukurti unikalią erdvę, atitinkančią aukščiausius standartus. 

Baldų studija „Diara“ orientuojasi į individualizuotą gamybą, todėl iššūkiai – jos kasdienybė. Įmonė dirba visoje Lietuvoje, projektuoja, gamina ir montuoja baldus, derančius įvairaus stiliaus interjeruose. 

Prie apartamentų komforto prisidėjo ir daugiau įmonių 

Visus procesų valdymo ir automatizavimo darbus, tarp jų stacionarios gaisro gesinimo bei dūmų šalinimo sistemų, „Viešnagėje“ atliko UAB „Elteros projektai“, besispecializuojanti kompleksinių automatikos sprendimų srityje: automatizuojanti pastatų inžinerines sistemas, kurianti, diegianti ir prižiūrinti pastatų valdymo, gamybos procesų automatizavimo ir valdymo sistemas.  

Komunikacinių angų priešgaisrinį sandarinimą „Viešnagėje“ atliko UAB „Priešgaisriniai sprendimai“, 15 metų besispecializuojanti gaisrinės saugos srityje. 

Vonios kambarių įrangą ir apdailos medžiagas „Viešnagės“ apartamentams tiekė „Aquahome“, didžiausias Baltijos šalyse vonios kambarių apdailos medžiagų ir įrangos tiekėjas, galintis pasiūlyti daugiau kaip 150 gamintojų asortimentą. 

„Viešnagėje“ įrengti penki naujausios kartos keleiviniai liftai „Schindler-Liftas“ stiklinėmis sienomis ir durimis, juose taip pat yra įranga, veikimo metu galinti pagaminti dalį lifto suvartojamos elektros energijos. 

„Požeminėje automobilių saugykloje buvo sumontuoti Promat gamintojo trisieniai dūmų šalinimo kanalai. Ši sistema leido sumažinti statybinių medžiagų kiekius, padedant taupyti ne tik išteklius, bet ir aplinką. Promat“ – tai aukščiausius pasaulyje pasyviosios gaisrinės saugos standartus atitinkančios medžiagos ir sprendiniai pastatams“

 

OBJEKTAS: poilsio apartamentai „Viešnagė“, J. Simpsono g. 21, Palanga 

OBJEKTO PLĖTOTOJAS: UAB „Lumont“ 

ARCHITEKTAS: Donatas Rakauskas 

„Lumont“ archyvo nuotr. 

„Diaros“ archyvo nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų