kalvariju g 84
Projekto vizual.

Vilniaus Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankirtoje vietoje prekybos paviljonų iškils naujas verslo centras


Paskelbti nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „OLFIN“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui „Administracinis pastatas Kalvarijų 84, Vilnius“ nugalėtojai.

Komisija geriausiu pripažino projektą „SODAS“, kurį naujam verslo centro projektui Šnipiškių rajone pateikė architektų studija UAB „Erinar“.

Architektų komandos vizija geriausiai išpildė konkurso dalyviams keltus techninius reikalavimus, tarp jų ir darnaus vystymo principus bei Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisykles, teigiama pranešime spaudai.

Nugalėtojų projektas puikiai atliepia įvairialypę Šnipiškių architektūrą, kurioje daug skirtingų pastatų. Žalgirio gatvę formuoja stambūs, didelio aukštingumo ir ilgi pastatai.

Kalvarijų gatvė – yra mažesnio užstatymo, pastatai skirtingų formų ir laikmečių. Centrinėje Šnipiškių rajono dalyje yra saugomas medinės architektūros Skansenas. Atsižvelgiant į kontekstą, nuspręsta pastatą projektuoti trijų korpusų: 1 korpusas – projektuojamas palei Žalgirio gatvę. Išryškintas pastato stiklinis kampas ir ramaus fasado dalis palei gatvę ir vidinį kiemą.

Tūris pirmame aukšte remiasi tik ant vienos V formos kolonos ir atveria kampą praėjimui link kiemo. 2 Korpusas – atskiras ir itin ramus tūris prie Kalvarijų gatvės, kuri yra labai įvairialypė, jai nebūdingi ilgi ir masyvus fasadai (toks tipas labiau būdingas Žalgirio g.), todėl 2 korpusas suprojektuotas kaip autonominis tūris, sujungtas su 1 korpusu stiklo galerijomis.

kalvariju g

Tarp 1 ir 2 korpuso yra praėjimas į vidinį kiemą, su vandens elementais, poilsio zonomis, kavinių erdve. 3 Korpusas yra kiemo centre. Tai duoklė Šnipiškių medinės architektūros istoriniam fonui. Šis korpusas yra 1-2 aukštų, medinių dailylenčių apdailos, su apželdintu stogu. Jis kartu yra ir kiemo akcentas, konferencijų ir ofisų vieta. Tai zona nestandartinių erdvių ofisų ieškantiems klientams.

Konkursinius projektus vertino penkių asmenų komisija, sudaryta iš bendrovės atstovų bei nepriklausomų kvalifikuotų architektų ir komisijos pirmininko Vilniaus miesto savivaldybės vyr. architekto Mindaugo Pakalnio.

Komisijos posėdžio metu projekto nugalėtojo komandai buvo išsakytos papildomos pastabos ir rekomendacijos, į kurias reikėtų atsižvelgti tęsiant darbus.

Su konkursą laimėjusia architektų komanda derybos baigėsi sėkmingai ir yra inicijuotas sutarties pasirašymas dėl darbų pradėjimo.


Dalintis:

1 komentaras. Leave new

  • Kažkodėl jokio ryšio su esamu senuoju perimetriniu Kalvarijų g.užstatymu. Tarsi būtų ruošiamasi jį šluoti. Projektuojama ne kaip mieste, o kaip tuščisme lauke.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Sostinės centre užbaigti 2 daugiabučiai

Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų