Jurbarko raj. sav. – Pastato Gedimino g. 30 konversijos projektas

Projektą parengė:
DU.VOL (Agnė Kvietkauskytė, Justina Lenauskienė)

Daugelis Lietuvos miestų turi padriką užstatymą be patrauklių miesto viešujųjų erdvių, kurių taip reikia šiandieniniam gyventojui. Pasirinktas darželio konversijos projektas Jurbarko mieste apima ne vien pastato, bet ir aplinkos sprendinius. Juose atsižvelgiama į miesto demografinius rodiklius, socialinių ir ekonominių paslaugų išsidėstymą, viešųjų erdvių sistemą.

Teritorija yra itin palanki miesto lokacijos požiūriu, nes aplinkiniuose kvartaluose susitelkusi didžiausia Jurbarko miesto gyventojų dalis. Greta projektuojamo pastato yra Jaunimo parkas, kuris veikia kaip itin stipri jungtis su centrine miesto dalimi.

Be to, teritorija yra ant kalno, taigi nuo viršutinių pastato aukštų atsiveria Nemuno panorama. Taigi naujas urbanistinis kompleksas turi visas galimybes burti bendruomenę bei atgaivinti naujamiesčio erdves tiek kraštovaizdžio, tiek architektūriniu atžvilgiu.

Parengti urbanistinio komplekso viziją. Numatyti pastato konversiją iš lopšeliodarželio į patrauklų miestui daugiafunkcinį pastatą su paslaugomis ir veiklomis įvairaus amžiaus žmonėms.

Autorės: DU.VOL (Agnė Kvietkauskytė, Justina Lenauskienė)

Vadovas: doc. dr. Arnoldas Gabrėnas (Vilnius Tech)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų