Marijampolė

Projektą parengė:
Viktorija Gričenaitė, Viktoras Jonutis, Vaida Adomaitienė, Inga Sakauskaitė

Projektuojant teritoriją su pastatų kompleksu atsižvelgiama į bendrą koncepcinę idėją – „Eco City“, kurioje siūloma pritaikyti ekologiškus sprendimus tiek kraštovaizdyje, tiek pastatų architektūroje.

Vienas iš svarbiausių miesto raidos uždavinių vystyti Marijampolės miestą, kaip darnią ir tvarią visuomenę – turizmui, poilsiui ir pramogų centrams, sukuriant sąlygas augti kaip ateities miestui. Projektuojamoje teritorijoje kuriamas naujas rajonas su aukštais ekologiniais standartais, išplėsta infrastruktūra ir gamtiniu karkasu. Tyrėjai iškėlė hipotezę: žmogaus sveikata priklauso ne tik nuo to, kokį maistą valgome, kokį vandenį geriame, kokiu oru kvėpuojame, bet ir nuo to, ką matome. Teigiama, kad aplink mus supantys vizualiniai vaizdai turi įtakos žmogaus psichologinei būklei (Jukunina, 2011).

Teritorija yra Marijampolės vakariniame pakraštyje, šalimais gyvenamųjų daugiabučių kvartalų, tačiau dominuoja laukai, natūraliai susiformavusi aplinka, gamtinis karkasas, kurį norisi išlaikyti, bei sukurti terpę plėstis gyvenamiesiems kvartalams ir komerciniams objektams. Pagrindinis prioritetas šiame kontekste yra siekis užtikrinti aukštą būsimų ir esamų gyventojų gyvenimo kokybę, kartu apjungiant išvystytą infrastruktūrą, tvarius ir ekologinius sprendimus.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų