Mažeikių r. sav. – Poilsio ir gyvūnų gerovės kompleksas

Projektą parengė:
LOOTUS (Martynas Stakvilevičius, Lukrecija Ramanauskaitė)

Mažeikių miesto pagrindinės problemos – gyvūnėlių augintojams nėra tinkamai pritaikytos vietos vedžioti augintinių, trūksta tam tikrų paslaugų gyvūnams, o viena iš svarbiausių – miesto gyventojai neturi kur laidoti savo augintinių.

Be sąlygų pagerinimo gyvūnų augintojams, sprendžiamos teritorijos potencialas yra pratęsti vienos iš pagrindinių ir judriausių miesto gatvių traukos ašį – užpildyti Žemaitijos gatvės pabaigą miesto žmonėms skirtu parku, kuris suteiktų miestui ne tik naują viešąją ir žalią erdvę, bet ir pagerintų Mažeikių reprezentaciją, įvažiavus į miestą nuo Šiaulių pusės.

Koncepcinė idėja: per sklypą einanti aukštos įtampos elektros oro linija padalina jį perpus – fiziškai atskiriamos funkcinės zonos – parko teritorija su paslaugų gyvūnams centru, gyvūnėlių krematoriumas su kapinaitėmis ir dresūros mokykla.

Pagrindinės judėjimo ašys kerta sklypo apsauginę zoną sudarydamos vartus, skirtus pereiti į kitas sklypo zonas. LITGRID elektros oro linijos perkėlimas į kitą vietą miestui kainuotų be galo daug pinigų ir sukeltų kitų technologinių sunkumų, todėl racionaliausias sprendimas yra sklypo trūkumą paversti privalumu – elektros laidai, primenantys pramoninio miesto identitetą, tampa reprezentatyvia funkcijų atskirtimi.

Autoriai: LOOTUS (Martynas Stakvilevičius, Lukrecija Ramanauskaitė)

Vadovė: Jurga Vitkuvienė (Kauno technologijos universitetas)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų