Palanga

Projektą parengė:
VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS: Margarita Akelaitytė, Akvilė Jokubauskytė, Marija Lukoševičiūtė, Adomas Petrauskas

Rąžės upelis pertvarkomas į ramią alternatyvą judriai Basanavičiaus gatvei. Upelio teritorijoje kuriamos ramios poilsio erdvės, kultūrinės paskirties objektai. Palanga – ne tik pasilinksminimo, bet ir kultūros miestas. Jauki Rąžės pakrantės erdvė formuojama ją kardinaliai atitveriant nuo J. Basanavičiaus gatvės.

Paliekami tik jau esantys ryšiai tarp J. Basanavičiaus ir Rąžės, taip Rąžės pakrantę darant patrauklesne šalia esantiems viešbučiams bei visai šiaurinei miesto daliai. Basanavičiaus gatvėje formuojamas perimetrinis užstatymas, baigiami formuoti kvartalai, kuriant žalias kišenes Rąžės pakrantėje. Erdvė prie Rąžės pulsuojanti, kuriamas jaukumas (siaurumas) tranzitinėse erdvėse, o prie jungčių kur siejasi su ryšiais atsiranda žalios kišenės. Basanavičiaus gatvėje formuojamas perimetrinis užstatymas, baigiami formuoti kvartalai, kuriant žalias kišenes Rąžės pakrantėje. Erdvė prie Rąžės pulsuojanti, kuriamas jaukumas (siaurumas) tranzitinėse erdvėse, Tvarkome užstatymą J. Basanavičiaus gatvėje ir gretimuose kvartaluose, galutinai suformuojamas kvartalų užstatymas.

Vakaruose esantys kvartalai sąmoningai neformuojami dėl jų glaudaus ryšio su gamta ir pastatų tipologijos ( vilos ir pavieniai pastatai ) Šiuo argumentu vadovaujantis pakrantės teritorijoje esantys pastatai gali nesudaryti aiškaus kvartalo perimetro, arba pabrėžti netvarkingą pastatų išsidėstymą. O prie jungčių, kur siejasi ryšiais, atsiranda žalios kišenės.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų