Palanga

Projektą parengė:
VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS ir VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJA: Vilius Jagminas, Martynas Lingė, Orintas Mančakas

Žinodami, jog žodis „tvarumas“ neapsieina be žodžio „bendruomenė“, nusprendėme apsukti keliu, kuris apvers Vytauto gatvę aukštyn kojomis. Žmogus yra pati svarbiausia jungtis tarp tvaraus gyvenimo ir architektūros. Tiesa, be žmogaus nėra architektūros. Šiame projekte būtent tai ir norime akcentuoti. Nestatydami ir nieko negriaudami mes įrodome, jog darni architektūra yra visai čia pat, tereikia ją apčiuopti, apibrėžti ir tada – įveiklinti.

Su šia mintimi, analizuodami miesto struktūrą, istorinį urbanistinį kontekstą ir svarbiausia – atsiklausdami vietos bendruomenės, supratome, kokia opi problema yra judumas Vytauto gatvėje. Atsižvelgdami į šią problemą, pateikiame sprendimo būdą – gatvę atiduoti žmonėms, padalinant ją į daug dalių pagal mūsų sukurtą funkcinį gatvės įveiklinimo modelį. Kiekviena zona suteikia gatvei identitetą, saugumą, bendrystės ryšį bei gatvę – humanizuoja. Gatvėse karaliauja žmonės, automobiliams – naujos vietos, galimybė kirsti gatvę, nuslopintas eismas jūros link, funkcinių modulių lankstumas gatvės atžvilgiu bei neribota laisvė formuoti gatvės įvaizdį – visa tai mūsų projekte.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų