Šalčininkų r. sav. – Eišiškių miesto jaunimo kūrybinės saviraiškos erdvė

Projektą parengė:
OM interjerai (Olesia Mitrofanova)

Nors Šalčininkų rajono švietimo įstaigos dažnai organizuoja meninius renginius, kuriuose dalyvauja moksleiviai ir iš kitų savivaldybių, tačiau tokio tipo priemonės neskatina šiuolaikinio jaunimo užimtumo didinimo, socialinės atskirties mažinimo, vietos ekonominės plėtros, gyvenimo kokybės didėjimo. Turime inicijuoti ir vystyti naujas kūrybines ir kultūrines jaunimo iniciatyvas.

Šalčininkų rajono kultūrinis potencialas – tautodailininkų gausa, moksleivių susidomėjimas šiuolaikinėmis meno ir saviraiškos formomis – indikuoja galimybę regione plėtoti kultūrinių industrijų sektorių ir taip susikurti tiek naują ekonominės veiklos nišą, tiek ir plėtoti naujas laisvalaikio ir visuomenės užimtumo formas bei įveiklinti esančias teritorijas kūrybinių industrijų pristatymui po atviru dangumi.

Teritoriją tikslinga pritaikyti jaunimo kultūrinės saviraiškos ir kūrybiškumą skatinančiai erdvei. Suplanuoti renginiams ir pramogoms skirtą erdvę, kurioje vasaros savaitgaliais galėtų vykti kinoseansai po atviru dangumi ir įvairūs (kultūriniai, gatvės maisto ir pan.) renginiai.

Pramogų zonos įrengimas. Pramogos turėtų būti orientuotos į šeimas su vaikais (pramogos, aktyvus laisvalaikis, basų kojų takas ir laipiojimo bokštas, dviračių nuoma, ir pan).

Suplanuoti vietą parodų po atviru dangumi organizavimui. Parko teritorijoje tikslinga plėtoti architektūros ir vaizduojamojo meno elementus. Pritaikyti poilsiui tvenkinio teritoriją. Įrengti sporto infrastuktūrą šalia esančių gimnazijos, lopšelio-darželio ir gyventojų poreikiams tenkinti.

Autorė: OM interjerai (Olesia Mitrofanova)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų