Šalčininkų r. sav. – Eišiškių miesto teritorijos pritaikymas jaunimo kūrybinės saviraiškos erdvei

Projektą parengė:
Aurelija Stefanovič

Šalčininkų rajonas išsiskiria gausiu kultūriniu potencialu. Čia siekiama plėtoti kultūrinių industrijų sektorių ir tam pasitelkti ir įveiklinti esamas teritorijas. Viena jų – daugiau nei 6 ha apimanti teritorija Eišiškių miestelyje.

Atsižvelgdama į vietos problemas ir lūkesčius, stengiausi įgyvendinti savo šiuolaikiškos Eišiškių teritorijos projektą.

Turime inicijuoti ir vystyti naujas kūrybines ir kultūrines jaunimo iniciatyvas. Šalčininkų rajono kultūrinis potencialas – tautodailininkų gausa, moksleivių susidomėjimas šiuolaikinėmis meno ir saviraiškos formomis – indikuoja galimybę regione plėtoti kultūrinių industrijų sektorių ir taip susikurti tiek naują ekonominės veiklos nišą, tiek ir plėtoti naujas laisvalaikio ir visuomenės užimtumo formas bei įveiklinti esančias teritorijas kūrybinių industrijų pristatymui po atviru dangumi.

Dalyvaujant šiame projekte mano tikslas – išpildyti savivaldybės poreikius, išskleisti visas savo idėjas ir padėti sukurti žmonėms funkcionalią, gražią aplinką. Išnagrinėjus esamą miestelio planą, iškart kilo nemažai idėjų, kaip patobulinti aplinką, jau žinojau, kokie sprendimai padės įgyvendinti mano viziją. Be to, maždaug 3 500 gyventojų turinčiam miesteliui reikalingi žmonių poreikiams skirti modernūs objektai. Daug dėmesio skyriau tam, kad inovatyvūs sprendimai darniai įsilietų gyvenamojoje aplinkoje ir gyventojai jaustųsi patogiai.

Dėl to projekte siūloma teritoriją tikslingai pritaikyti jaunimo kultūrines saviraiškas ir kūrybiškumą skatinančiai erdvei. Siūlau suplanuoti renginiams ir pramogoms skirtą erdvę, kurioje vasaros savaitgaliais galėtų vykti kino seansai po atviru dangumi ir įvairūs (kultūriniai, gatvės maisto ir pan.) renginiai. Taip pat ir pramogų zoną, kurioje pramogos būtų orientuotos į šeimas su vaikais (pramogos, aktyvus laisvalaikis, basų kojų takas ir laipiojimo bokštas, dviračių nuoma ir pan.). Pateiktame projekte išties gausu inovatyvių idėjų, pavyzdžiui, vieta, skirta parodoms po atviru dangumi, ir t. t.

Projektu siekiama sukurti išmanaus ir patrauklaus gyventi miesto koncepcijas – parengti išsamius ir motyvuotus

Autorė: Aurelija Stefanovič

Vadovė: lekt. Vilija Malevičienė (VTDK)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų