Tauragės r. sav. – Vėjo ir vandens harmonijos centras Tauragėje

Projektą parengė:
Silvija Janavičiūtė

Šiame darbe pagrindinis dėmesys skiriamas bioklimatinių strategijų taikymo galimybėms projektuojant energetiškai nepriklausomą pastatą Lietuvos mikroklimato sąlygomis. Tiriami suprojektuoti bioklimatiniai pastatai, siekiant nustatyti tinkamas projektavimo strategijas. Taip pat liaudies architektūra, kaip nuoroda į energiją taupančių pastatų projektavimą.

Dažnai bioklimatinis projektavimas yra susijęs su trijomis tyrimų kryptimis: pirmoji yra susijusi su saulės spinduliuote, antroji – su oro įsiskverbimu ir natūralia ventiliacija, trečioji – su žeme dėl jos termoizoliacinių savybių. Mažiau dėmesio yra skirta strateginiam vėjo naudojimui. Sparti technologinė pažanga didžiojoje vėjo energetikos pramonėje ir mažųjų vėjo jėgainių srityje skatina analizuoti tikslingą vėjo energijos panaudojimą pastato energetiniams poreikiams padengti.

Todėl šiame darbe atsižvelgiama į tipines vėjo charakteristikas skirtingomis Lietuvos mikroklimato sąlygomis. Ištirta vėjo charakteristikų įtaka pastato formai, taip pat kaip galima kontroliuoti ir modifikuoti pastato formą, kad paveiktų vėjo srautą, jog būtų galima maksimaliai išnaudoti vėjo energiją.

Projektuojamas rekreacinės paskirties vėjo ir vandens harmonijos centras Tauragėje. Remiantis vėjo malūnų statybos tradicija, atsisukantis į vyraujančio vėjo kryptį, forma ir tūriu pritaikytas maksimaliai surinkti vėjo energiją. Tokiu būdu užtikrinant, kad energija bus generuojama per visus metus.

Autorė: Silvija Janavičiūtė

Darbo vadovas: prof. S. Kuncevičius (Vilnius Tech)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų