Vilniaus r. sav – Kultūros pažinimo centras

Projektą parengė:
Živilė Matijošaitytė

Projektuojamas kultūros pažinimo centras pratęsia Europos geografinio centro vietovės svarbą. Teritorija svarbi, visų pirma, dėl čia esančio Bernotų piliakalnio. Visų antra, dėl šalia esančio Bernotų alkakalnio. O projektuojamas pastatas tampa trečiu vienodo svarbumo lankytinu objektu, kuris darniai sukuria vizualinius ryšius tarp šios trijulės.

Būtent šis projektas skirtas sukurti trūkstamai vietovės daliai, kuri skatintų lankytoją ne tik apsilankyti vietovėje trumpam sustojimui ar pasivaikščiojimui, bet likti visai dienai, kurią galima praleisti muziejuje-galerijoje, renginiuose ar ekskursijose bei kūrybinėse dirbtuvėse.

Pagrindinis projekto tikslas – sukurti pastatą, savo menine išraiška perteikiantį vietovės, kurioje projektuojama, svarbą ir sukuriantį nekasdienišką emocinį patyrimą lankytojui.

Kadangi vienas iš stipriausių emocijos patyrimo momentų architektūroje yra pirmasis įspūdis, nuspręsta, kad pagrindinė meninė raiškos priemonė projekte turi būti pastato forma ir jo eksterjeras, dėl unikalaus vietovės reljefo matomi iš toli.

Autorė: Živilė Matijošaitytė
Vadovas: prof. Gintaras Čaikauskas (Vilnius Tech)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų