Vilniaus r. sav. – Skrydis (Europos geografinis centras)

Projektą parengė:
AARCHITECTS (Austėja Jurčiukonytė - Olišauskė,Austėja Narusevičiūtė, Aistis Stalaučinskas)

Projektui pasirinktas Europos geografinis centras, esantis Rytų Lietuvoje, Vilniaus rajono savivaldybėje, Nemenčinės seniūnijoje, tik 26 km nutolęs nuo Lietuvos sostinės Vilniaus.

Teritorija turtinga gamtine aplinka – kalvotu reljefu, miškais, lomose telkšančiais ežerėliais. Europos geografinis centras – simbolinė vieta, galinti tapti tarptautinės reikšmės turizmo, kultūros, geografijos ir istorijos pažinimo erdve.

Nepaisant gerų susisiekimo galimybių, turtingos gamtinės aplinkos ir simbolinės svarbos šiandien Europos geografiniam centrui trūksta idėjos ir scenarijaus. Todėl šiuo darbu siekiama vietovės atgimimo.

 

Projektas apima visą Europos geografinio centro sklypą ir jo prieigas. Projektuojamas parkas, kurio pietrytinėje dalyje kuriamas vietoženklis, lyg niekada nesibaigiantis architektūrinis įvykis – objektas, kuris trauktų atvykti ir panirti į Europos pažinimą.

Europos idėja suvokiama kaip daugiasluoksnis amžių projektas, jungiantis praeities, dabarties ir ateities kartas – skirtingus žmones, tautas ir kultūras. Laisvoji Europa yra galimybių erdvė, suteikianti sparnus ir įkvepianti skrydžiui – kilti ir kelti.

Įkvėptas istorijos ir gamtos projektas yra architektūrinis skrydis į ateitį. Tai naujo Lietuvos architektūros etapo – ambicijos tapti ne tik geografiniu, bet ir kultūriniu Europos centru simbolis.

Autoriai: AARCHITECTS (Austėja Jurčiukonytė – Olišauskė,Austėja Narusevičiūtė, Aistis Stalaučinskas).

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų