Aleksandro Stulginskio universiteto komanda, Architektūros ir agronomijos fakultetai

Komandos nariai:

Gabrielė Antanavičienė (Aleksandro Stulginskio universitetas, Agronomijos fakultetas, želdininkystės specialybė, IV kursas)

Paulina Stravinskaitė (Architektūros fakultetas, architektūra, IV kursas)

Vadovai:

Aleksandro Stulginskio universiteto lekt. Aurelija Lozuraitienė

Dr. doc. Alvydas Žickis

Pasirinkta teritorija:
Lazdijai

 

1. Gabrielė: Pasirinkome Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritoriją. Tai vieta ne tik gimnazijos mokiniams, bet ir visuomeninės paskirties teritorija, kurioje gali lankytis visi norintieji prasmingai praleisti laiką. Ši teritorija įdomi tuo, kad visas mokyklos erdves siekiama modernizuoti ir pritaikyti šiuolaikiniam neformaliajam ugdymui, jaunimui ir turiningam laisvalaikiui.

Paulina: Mokykla – tai vieta, kur jaunas žmogus praleidžia labai daug laiko. Ji formuoja jauną žmogų, atveria galimybes į platųjį pasaulį. Šiandienos mokykla turi būti „išmani“, tenkinti įvairius poreikius, būti antraisiais namais. Kartais norisi sugrįžti į mokyklą, kur tiek daug visko išgyventa, o prisiliečiant prie Lazdijų mokyklos atnaujinimo yra galimybė vėl prisiliesti prie mokyklos.

2. Gabrielė: Išmanusis miestas – tai kokybiškas teritorijos, pastatų urbanistinės ir architektūrinės vizijos išpildymas, kurioje darnaus planavimo principai tarnauja ne tik žmonėms, bet ir visai aplinkai (gamtai). Planuojant teritorijas ir integruojant išmaniąsias technologijas, reikia išlaikyti kraštovaizdžio ir architektūros sprendimų harmoniją.

Paulina: Išmanusis miestas turi atitikti šiandienos tendencijas – greitą gyvenimo būdą. Patogus susisiekimas, greitas keliavimas, energijos taupymas ir išmaniųjų technologijų taikymas – viskas, kas tarnauja žmogui, siekiančiam geriausio rezultato. Tačiau kartu ir gebantis pristabdyti žmogų ir priversti pastebėti miesto bei jame esančios gamtos grožį.

3. Gabrielė: Pietas Oudolfas, dirbantis daugiausia su daugiamečių augalų veislėmis, praktikuojantis natūralistinį požiūrį į sodininkystę. Dizaino filosofija: svarbu atskleisti sezoninį augalų gyvavimo ciklą dekoratyviniais aspektais. Jis daugiausia dėmesio skiria struktūrinėms charakteristikoms, tokioms kaip lapų formos, kaip augalas atrodo prieš ir po žydėjimo. P. Oudolfas paaiškina: „Sodas yra įdomus, kai jis puikiai atrodo visus metus, o ne tik tam tikru laiku. Noriu išeiti į lauką bet kokiu oru, kad būtų įdomu ir ankstyvą pavasarį, ir vėlyvą rudenį.“ Projektai: „High Line“ (Niujorkas, JAV, 2006), „Battery Park“ (Niujorkas, JAV, 2003), galerijos „Serpentine“ paviljonas (Londonas, Jungtinė Karalystė, 2011).

Paulina: Architektas Antoni’is Gaudí ir jo gebėjimas pastebėti detales, gamtoje randamus elementus perkelti į architektūrą. Gebėjimas iš aplinkos kurti architektūros šedevrus, naujas, kitoks požiūris į pastatus. Apie gamtoje aptinkamus elementus jis sakė: „Svarbus kiekvienas jų elementas, lapas ar šakelė. Jiems nereikia jokių išorinių detalių ar papildomų atramų. Tai per tūkstantmečius nesikeičiantis modelis, kurį gavome iš Dievo. O mes, žmonės, kuriame viską atvirkščiai.“

4. Santanderas. Ispanijos mieste yra tūkstančiai jutiklių. Centrinis kompiuteris gauna visus jutiklių duomenis ir sudeda į vieną nuolat atnaujinamą miesto paveikslą. Mieste fiksuojama kone viskas. Realiuoju laiku fiksuojami kamščiai, avarijos, pavojinga išmetamųjų dujų koncentracija atskirose miesto vietose. Gerokai patobulinta ir miesto apšvietimo sistema. Visi miestiečiai gali naudotis surinkta informacija per išmaniųjų telefonų programėlę „Miesto pulsas“. Turistas, priėjęs prie žymaus miesto fontano, ta pačia programėle gauna informaciją apie šio fontano atsiradimo istoriją.

5. Gabrielė: Manau, kad šis projektas tikrai prisidės prie mūsų profesionalumo, nes vien jau dalyvaudamas jame gali išbandyti savo jėgas su kitais, praplėsti savo mąstymą ir projektavimo ribas, papildyti žinių bagažą. Manau, kad tai bus labai naudinga patirtis.

Paulina: Dalyvavimas konkurse yra patirtis ir galimybė. Galimybė labiau susipažinti su vienu iš Lietuvos miestų, pažinti aplinką, ten gyvenančius žmones, Lazdijų mokykloje besimokančius mokinius ir jiems kažką pasiūlyti. Galbūt tai, kas jiems būtų naudinga.

6. Tikimės, kad studentai susipažins su išmaniojo miesto naujovėmis ir sukurs ekologišką bei kokybišką aplinką.

7. „Geriau padaryti nedaug, bet gerai, negu daug, bet blogai.“ (Sokratas)

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų