Kauno technologijos universitetas

Komandos nariai:
Justė Daukšaitė, Kristina Podinskaitė, Donatas Sederevičius, Tomas Astrauskas, Paulius Jankauskas
Vadovai:
Laura Jankauskaitė-Jurevičienė, Ignacio Villalonas Fornesas
Pasirinkta teritorija:
Marijampolė

Mus sudomino Marijampolės miestas, o ypač Tarpučių mikrorajonas, nes matome potencialą greitu metu pakeisti tranzitinio miesto įvaizdį ir pritraukti naujų gyventojų. Atlikdami analizę sužinojome, kad Marijampolė puoselėja sportą ir jo tradicijas. Tai rodo ne tik miesto sporto mokyklose ir klubuose ugdomos apie 30 skirtingų sporto šakų ar nuo 1993 m. rengiamas Suvalkijos galiūnų turnyras, bet ir arenos „Sūkurys“ projektas Tarpučių mikrorajone. Jį paruošė architektų komanda „Tiksli forma“. Tai mums suteikė galimybę toliau vystyti būtent šią teritoriją ir įgyvendinti išmaniojo, darnaus sporto miestelio viziją, kuri būtų naujas traukos taškas miestui ir prieinama ne tik arenos lankytojams, bet ir Marijampolės gyventojams ar svečiams.

Dabartinė Marijampolės Tarpučių mikrorajono teritorija yra nesuplanuota ir nenaudojama. Joje būtų įrengiamos papildomos funkcijos, kurios būtų naudojamos ir arenai, ir galėtų veikti kaip atskiras objektas (viešbutis ar rekreacinis kompleksas). Būtų apsuptas žaliomis ir įveiklintomis erdvėmis, pritaikytomis miesto gyventojams.

Puikus pavyzdys – projektas Šveicarijoje, Lugane. Jis viešąją erdvę transformavo į sporto ir sveikatingumo erdvę, parėmė darnumo, ekonomikos ir socialinio vystymosi idėją. Projektas pristato naują kraštovaizdį kaip gyvą ir produktyvų organizmą. Teritorijoje esančios sporto struktūros kontrastuoja su gamtinio kraštovaizdžio elementais ir sulėtina žmonių judėjimą šalia esančios upės.

Sporto miestelio analogas Švedijoje parodo, kaip galima sujungti sporto areną su miestu ir šalia esančiomis teritorijomis. Taip pat paversti projektą mažu miesteliu, kuriame įrengta vieta susibūrimams ir sporto varžyboms.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų