KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (KTU) – Elektrėnų komanda

Komandos nariai:

Karolina Gričiūtė, Gintarė Lučinskaitė, Architektūra, bakalauro studijos, 4 kursas; Ieva Kupčiūnaitė, Živilė Pažėraitė, Statybinės konstrukcijos, magistrantūros studijos, 1 kursas; Mantvydė Mičelytė, Statybinės medžiagos, magistrantūros studijos, 1 kursas; Aidas Balčiūnas, Pastatų inžinerinės sistemos, magistrantūros studijos, 1 kursas.

Vadovai:

KTU Statybos ir architektūros fakulteto Architektūros ir urbanistikos katedros lektorė Jurga Vitkuvienė.

Pasirinkta teritorija:
Elektrėnai

1. Komandos šūkis: tai – ne problema, o spręstinas klausimas. Ateiname apsiginklavę žiniomis, pamatome aibę galimybių, nugalime visas kliūtis.

2. Elektrėnų atrakcionų ir pramogų parko teritorija išskirtinė dėl urbanistinės situacijos, gamtinių ir antropogeninių sąlygų komplekso. Elektrėnai iki šiol tebėra neatrasta investicijų vieta, todėl labai įdomu pasiūlyti ką nors mieste, kuriame tiek daug galimybių. Mūsų nuomone, tai pati įdomiausia ir kūrybingiausia tema.

3. Pasisemti naujos profesinės patirties ir tarpdisciplininio bendravimo įgūdžių, pasiekti maksimalų rezultatą. Tikimės, kad projekto sprendiniuose pavyks išreikšti visas mūsų mintis ir sėkmingai įveikti auditorijos baimę, pristatyti savo idėjas didelei auditorijai.

4. Pasirodo, suderinti skirtingų specialybių ir skirtingų studijų pakopų kolegų interesus nėra taip paprasta, visų darbotvarkės yra labai skirtingos ir įtemptos, tad nelengva rasti pakankamai laiko efektyviems susitikimams. Tačiau bendradarbiavimo rezultatai labai džiugina, nes skirtingų sričių atstovų diskusijose gimsta naujų ir netikėtų idėjų bei sprendimų.

5. Dalyvavimas konkurse – gera patirtis, ruošiantis profesinei veiklai. Įgytos žinios pagelbės ateityje rengiant realius projektus. Žinoma, labai tikimės, kad šis mūsų projektas taip pat bus įgyvendintas.

6. Išmanusis miestas visų pirma yra darnus miestas, kuriame technologijos padeda suvaldyti glaudžiai susipynusius miesto, žmogaus, gamtos poreikius. Tai gyvas organizmas, sistema, kurioje kiekvienas komponentas yra labai svarbus, veikia kaip visumos dalis, prisidedanti prie sėkmingo funkcionavimo. Šis projektas suteiktų Elektrėnams galimybių tapti išmaniuoju Lietuvos miestu arba bet truputį prie to priartėti.

7. Pasirinktas analogas – Paprokanio ežero pakrantės sutvarkymas Lenkijoje. Šis projektas mus sudomino visų pirma dėl to, kad yra labai artimas Elektrėnų miestui. Šioje teritorijoje yra laisvalaikio, pramogų ir sporto centras. Jis kiek nutolęs nuo miesto, todėl šios ežero pakrantės sutvarkymo projektas tapo svarbiu ryšiu, jungiančiu du pagrindinius vietovės centrus. Projekte naudojamos artimos gamtai medžiagos: mediena, akmuo, natūralūs pluoštai. Šiame konkurse mūsų tikslas – Elektrėnų marių pakrante sujungti taip pat du labai svarbius miesto ženklus – Ledo areną ir bažnyčią. Ir tai padaryti naudojant kuo artimesnes gamtai medžiagas, tačiau nepamirštant išmaniųjų galimybių.

8. Miestas, į kurį mes orientuojamės, tai Singapūras, ir turbūt pats įspūdingiausias objektas šiame mieste – „Gardens by the Bay“ botanikos sodas.

9. Komandos vadovė Jurga Vitkuvienė:

 

„Drąsos kuriant vizijas, darnos siūlant sprendimus, sėkmės konkurse!“

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų