KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (KTU) – JONAVOS IR UKMERGĖS KOMANDA

Komandos nariai:

Deimantė Vaičiukynaitė (3 kursas, architektūra)

Rūta Ašvydytė (3 kursas, architektūra)

Algirdas Ramonas (3 kursas, architektūra)

Paulius Usevičius (3 kursas, architektūra)

Mantvydas Hoppen (3 kursas, statybos inžinerija)

Tomas Celencevičius (3 kursas, statybos inžinerija)

Tadas Gužauskas (1 kurso magistrantūra, statybos technologijos)

Povilas Pečiukonis

Vadovai:

Architektūros ir urbanistikos katedros doc. Gitana Šukaitytė ir Statybos technologijų katedros lektorė Odeta Viliūnienė

Pasirinkta teritorija:
Jonava

Pasirinktos teritorijos – TERITORIJA PRIE 1-OJO TVENKINIO JONAVOJE ir SPORTO IR RENGINIŲ KOMPLEKSAS UKMERGĖJE

1. Mes tikime, kad atsidavimas darbui ir noras padėti visuomenei yra vienas svarbiausių žmogaus pašaukimų. Dalyvavimas projekte – didelė galimybė mums atskleisti savo įgytas žinias ir parodyti, kad galime prisidėti prie ateities miestų plėtros.

Esame inovacijų karta, todėl norime eksperimentuoti. Kurdami šiandienai, nepamirštame praeities ir galvojame apie mūsų pasaulio viziją.

2. Jonava – Lietuvos regioninis miestas, kuris lygiuojasi į didžiuosius Lietuvos ir Europos miestus. Infrastruktūros vystymusi, naujomis investicijomis ir Europos Sąjungos paramos panaudojimu ji tampa patrauklesnė ir perspektyvesnė vieta gyventi, ilsėtis ir kurti verslą.

Ukmergė – vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos miestų, kuriame gyvena apie 23 tūkst. gyventojų. XIX a. per šį miestą buvo nutiestas vienas svarbiausių kelių, jungiantis Sankt Peterburgą ir Varšuvą. Tai regioninis miestas, siekiantis naujovių, tvarkant viešąsias erdves ir kuriant bei plečiant paslaugų tinklą.

Abu objektai leis realizuoti įvairias specialybines žinias ir ieškoti naujų specializuotų technologinių sprendimų. Taip pat, atsižvelgiant į gyventojų poreikius, suprojektuoti daugiafunkcį objektą ir teritoriją, kurie taptų svarbiu miesto centru.

3. Esame sau labai reiklūs, todėl stengsimės išsiskirti originalumu, kūrybiškumu, sklandžiu bendradarbiavimu komandoje ir profesionalumu. Mūsų tikslas – paruošti projektus, kurie būtų inovatyvūs, stiprūs bei konkurencingi rinkoje ir puikiai atspindėtų sugalvotas vizijas.

4. Buvo sunku sudaryti dvi lygiavertes, stiprias komandas, tačiau radome kompromisą ir nusprendėme sutelkti jėgas į dukart didesnį iššūkį – rinktis dviejų savivaldybių temas. Tai padaryti nebuvo paprasta, nes visos temos buvo įdomios. O pirmuoju sunkumu ir kūrybine treniruote komandai tapo mūsų credo rinkimai.

5. Neabejojame, kad patirtis, kurią įgysime konkurse, bus neįkainojama ir naudinga ateities profesiniams sprendimams.

6. Išmanus miestas – nenutrūkstančio proceso rezultatas. Jis nuolat atsinaujinantis ir prisitaikantis prie esamų ekonominių, socialinių sistemų. Tokiame mieste viskas skirta jo gyventojams, erdvės įtraukia visuomenę, skatina veikti ir kurti. Išmanus miestas turėtų būti visomis prasmėmis (socialine, ekologine, ekonomine ir kt.) tobulėjantis miestas.

7. Vienas labiausiai įkvepiančių architektūros ir inžinerijos kūrinių – Bilbao Guggenheimo muziejus Ispanijoje FOTO: (https://simple.wikipedia.org/wiki/Guggenheim_Museum_Bilbao). Architektūrinis stebuklas kelia įspūdį dinamiškumu ir masyvumu. XX a. pastatytas šedevras padėjo industriniam baskų metropoliui tapti vienu populiariausių Ispanijos traukos taškų.

8. Amsterdamas – miestas, kurio plėtros projektai sujungia miesto istoriją, reikalingas inovacijas ir visuomenės norus, o savivaldybė skatina žmones prisidėti prie miesto projektų vystymo.

FOTO: (https://amsterdamsmartcity.com/projects). Į šį pasaulio miestą ir orientuojamės.

Vienas pavyzdžių: 3D technologija spausdinamas tiltas.

https://amsterdamsmartcity.com/projects/mx3d-bridge-project-amsterdam

http://www.floornature.com/overview-architecture-news/news-mx3d-a-3d-printed-bridge-in-amsterdam-11512/

http://forums.autodesk.com/t5/reality-computing/3d-printing-steel-bridge/ba-p/5739893

9. Kiekvienais metais dalyvaujame šiame konkurse, todėl tikimės, kad sukaupta patirtis leis sėkmingai pasiekti finišą. Tikimės, kad pavyks realizuoti visas mūsų idėjas, ir niekada nepritrūksime naujų. Linkime, kad nekamuotų kūrybinės krizės ir entuziazmo užtektų viso konkurso metu, kad išliktume savo srities inovatoriai ir kuo sėkmingiau pasinaudotume konkurso suteikta sprendimų laisve. Linkime komandai būti patiems patenkintiems savo rezultatu ir kad jų sukurti projektai būtų įgyvendinti praktiškai.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų